Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Suzuki Grand Vitara 2006 nie zamyka centralny

03 Lip 2010 23:41 4899 4
 • Poziom 11  
  Witam
  Zabrałem się dziś za montaż w aucie kolegi. Tym autem jest Suzuki Grand Vitara 2006 :) Znalazłem rozpiskę do tego auta. Wszystko ładnie fajnie. Oprócz krańcówek wszystko jak powinno być. Centralny sterowany plusem. Alarm do zamontowania do Super Forteca z modułem GSM.

  Sprawdziłem przewody :) Upewniłem się i odłączyłem aku. Minęło 3-4 godzinki bez podłączonego aku. Podłączam klemę a tu zonk. Otwiera tylko drzwi kierowcy a na zamykaniu zjarało bezpiecznik (daje bezpiecznik 2-5A jak jest sterowanie plusowe tak w razie czego). Musiałem zastosować układ przekaźników z diodami na cewkach aby z masy wychodzącej z SF zrobić plus. Owszem plus wychodził tak dla jasności.

  Rozłączyłem te 2 przewody (otwierania i zamykania). I fabryczny również lipa. Otwiera tylko drzwi kierowcy a już ich nie zamknie. Pozostałe drzwi nie działają w żaden sposób (są to slave).

  Pierwotnie było jak, że jak raz klikąłem na otwieranie to otwierał drzwi kierowcy a jak podwójnie to resztę drzwi. Zamykanie było normalne.

  Podpiąłem się bezpośrednio pod siłownik drzwi kierowcy i otworzył ale już odwrotnie to zwarcie robił.

  Panel centralnego w drzwiach nie działa słychać tylko pracujący przekaźnik przy naciskaniu. Identycznie jest jak kręcę wkładką w drzwiach kierowcy.

  Macie jakieś pomysły? Jutro sprawdzę siłowniki w reszcie drzwi.

  Kierunki, krańcówki, GSM i cała reszt bez centralnego działa idealnie.

  Wpinałem się w przewody niebieski i niebiesko/czerwony w białej kostce. Sprawdziłem i sterowanie bankowo jest +.
 • Relpol przekaźniki
 • Specjalista - Alarmy Samochodowe
  To chyba usmażyłeś (forteca podała + na spoczynkową masę siłowników, dlatego nie wywalił oryginalny bezpiecznik) moduł nadwozia (ten czarny z lewej str. kierownicy), bo central sterowany jest masą a to, co znalazłeś to motory siłowników i są w niebieskiej kostce.

  Otwórz moduł i sprawdź ścieżki czy nie są zjarane.
 • Relpol przekaźniki
 • Poziom 11  
  No na przyszłość będę wiedział :p Zawsze spotykałem się z ujemnym sterowaniem. Zmyliło mnie to, że na rozpisce DS300R przewody centralnego są + no i musiałem przerobić na + SF poprzez przekaźniki.

  W sumie to powinno nawet działać. Skoro siłowniki miały masę a ja tylko podaję + na zamknięcie lub otwarcie. Identyczna sytuacja dzieje się przecie w przekaźnikach sterujących.

  Zrobiłem dziś obejście. Znalazłem przewody w progach idące od siłowników do modułu i odciąłem je od modułu. Zamontowałem uniwersalny sterownik centralnego zamka wpinając się bezpośrednio w siłowniki. I nawet przycisk przerobiłem :) w drzwiach kierowcy :) W sumie działa to prawie identycznie jak w oryginalne z tym, że nie działa oryginalny pilot do otwierania i zamykania.

  Jak będzie chciał sprawdzić co w module świta dam znać :) Ale po 2 dniach męczarni to chyba on sobie daruje skoro ma to prawie to samo :)

  Jednego jestem pewien po 2 dniach roboty :) Oprócz ciężkiego dostępu do kostek po lewej stronie przy bezpiecznikach to auto ma super zatrzaski.
  Rozebrałem wszystkie boczki, łącznie z drzwiami bagażnika, progi, kilka poszyć i nie ułamałem ani jednego zatrzasku. Normalnie cud :)

  Dzięki za pomoc :) Mam nadzieje, nie mieć takich akcji więcej :P
 • Poziom 16  
  Tak jak powyżej kończą się amatorskie roboty-swoją drogą jesteś the best gość
  skoro w japończyku sterowałeś zamkami po plusie-nie obraź się kolego -ale można dostać uczulenia od takiej amatorki.

  Z drugiej jednak strony dziwię się,że kolega zgodził się bezkolizyjnie na takie rozwiązanie jakie zrobiłeś-znam ludzi ,którzy za taki numer powiesiliby cię za ......

  No comment.
 • Poziom 11  
  P.S :) Problem sam się rozwiązał :P Okazał się banał w postaci spalonego bezpiecznika w sterowniku. Przechodzi on w jakiś tryb awaryjny pracy i tylko otwiera drzwi kierowcy.

  Amatorka to może nie jest :p Pierwszy raz robiłem Suzuki :p
  Zwykle robię autka z grupy VAG i 0 reklamacji na około 20/30 aut. W Maździe był - i było ok. Gościu do tej pory sobie chwali :)

  Tu też stawiałem na "-" ale coś mnie schemat Tytana zwiódł w złą drogę. Po prostu człowiek się uczy :p

  A kolega i tak jest zadowolony. I zapytany czy jeszcze raz montujemy to odpowiedział tak. :p Ja natomiast nie :p trzeba pozostać w grupie VAG bo tak wszystko zawsze super działa :) a i wiązki ciężko znaleźć.