Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ogrzewanie mieszkania. Ogrzewanie elektryczne. Koszty.

03 Lip 2010 23:48 17223 10
  • Poziom 2  
    Witam,
    szukając nowego mieszkania znalazłam ofertę dwupokojowego mieszkania o metrażu 53 m2 na ostatnim piętrze kamienicy, ocieplanej, z nowymi oknami lecz gdzie ogrzewanie jest elektryczne w drugiej taryfie. W prawdzie koszty będą rozłożone na 4 osoby ale boję się że rachunki w zimie będą bardzo wysokie. właścicielka mieszkania twierdzi, że podczas ostatniej zimy górna granica opłat wyniosła 500 zł na osobę. z punktu widzenia rozliczenia od października do kwietnia wynosiło to maksymalnie bodajże 2600 zł. czy to możliwe? zupełnie nie znam się na sposobach ogrzewania mieszkań,wiem jednak że ogrzewanie elektryczne jest najdroższe. dlatego proszę o rady i być może wskazówki czy takie mieszkanie nie doprowadzi nas do bankructwa...z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi. :cry:

Popraw pisownię w poście - regulamin !
    mod.serwisant73
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Faktem jest ,że ogrzewanie elektryczne do tanich nie należy . Należało by pomyśleć nad jakąś alternatywą.
  • Poziom 2  
    Alternatywą...czyli szukaniem innego mieszkania?

• Moderator na urlopie...
    Regin_a napisał:
    Alternatywą...czyli szukaniem innego mieszkania?

Jak najbardziej, przecież nie masz wpływu na sposób ogrzewania. Zakładam, że właścicielka również nie jest zainteresowana taką zmianą.
  • Poziom 2  
    Czyli odradzają państwo wynajmowanie tego mieszkania z ogrzewaniem elektrycznym?
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Energia elektryczna w II taryfie kosztuje podobnie jak energia z gazu. Tyle, że dostarczana jest tylko w godzinach 13-15 i 22-6. Jeżeli są piece akumulacyjne, to koszta są do wytrzymania.
  • Poziom 2  
    Ja w takim razie jeszcze to rozważę:) Dziękuję za pomoc.
  • Poziom 10  
    Podobne mieszkanie(nowe plast.okna,ostatnie piętro,piec akumul.2-ga taryfa),mniejsze o 10 m/kw,wymaga zużycia energii za ok. 4000 pln rocznie.Podczas mrozów pon. 8 st.C, w mieszkaniu jest 15 st.C-czyli zimno jak w psiarni. Trzeba dogrzewać. Targuj się o czynsz!
  • Poziom 5  
    Ogrzewanie elektryczne z sieci zje cię z butami, to się nie opłaca. Ja mam ogrzewanie elektryczne w domu ale z Paneli fotowoltaicznych Jeszcze mi połowę zwrócili z Programu ,,Mój prąd"
  • Poziom 24  
    Ja bym poprosił o rachunki za prąd za cały rok. Jeśli było faktycznie 2600 na sezon to nie jest strasznie, choć taniutko też nie. Jedyny problem to nie wiesz czy było ogrzewane cały sezon (bo mogło nie być wynajmowane z 2 miesiące) i nie wiesz jaka była utrzymywana temperatura (a między 18 a 21 stopni jest spore zużycie prądu). Tak czy inaczej, jak przedmówcy, skłaniałbym Cię do poszukania innego mieszkania, z gazem lub miejskim. Ale z gazem raczej unikałbym mieszkań z junkersem do CWU w łazience lub dwfunkcyjnym atmosferykiem (możliwość zaczadzenia, tym bardziej że właściciele lubą przyoszczędzić na serwisie kotłów w mieszkaniach do wynajmu). Szczególnie z jakimś antykiem.

Przypuszczam, że ostanie piętro kamienicy (nie wiadomo w jakim roku budowa a to też ma znaczenie i nie wiadomo jak jest izolowany strop/dach) to możę być te 2600 na rok (ale teraz prąd podrożał wiec dolicz z 20%) a możę być i 5200. Co przy takim metrażu już byłby kosmos.
  • Poziom 35  
    Czy tam nie ma możliwości podłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej? Ogrzewanie elektryczne jest najdroższe, gazowe - tańsze, a z miejskiej sieci będzie tańsze niż gazowe (ale nieco droższe niż indywidualne - węglowe).