Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer 5720 ZG Karta graficzna szwankuje, różowe artekfakty.

blazehare 04 Lip 2010 10:34 7270 26
  • #1 04 Lip 2010 10:34
    blazehare
    Poziom 15  

Witam.
    Mam takie paski pionowe, różowe na starcie Acera, jak wybór jest F2 i F12 i napis Acer, potem paski znikają i normalnie chodzi Windows, można filmy oglądać itp, ale jak załączę jakąś grę, to "zawiecha" na czarnym ekranie i koniec.
    Wątpię że to jest matryca, niestety tylko przy starcie laptopa są te różowe artefakty. Czasem, ale trudno trafić na stronach www,, tam gdzie występuje biały kolor, ale po chwili znika problem, prawie niezauważalnie.
    Ogólnie chodzi na XP-ku wszystko wyśmienicie, do czasu kiedy odpalę np. jakąś grę, wtedy komputer się zawiesza i trzeba mu robić hard reset.
    Czy to może być raczej uszkodzenie karty graficznej? Dodam, że dużo grałem w fpsy i dość komputer się grzał, wentylatory poczyszczone zawsze regularnie.

Może ktoś doradzi, co zrobić, chciałbym móc odpalić jakąś grę jeszcze.
    Filmy chodzą normalnie, a przy testach programem Furmark, komp się zawiesza.

Link

Komputer: Acer 5720ZG, karta grafiki: GeForce 8400M GS
    Acer 5720 ZG Karta graficzna szwankuje, różowe artekfakty.

-1 26
  • Pomocny post
    #2 04 Lip 2010 13:19
    Mr.Macki
    Poziom 16  

Uuu, chipset grafiki się odkleja o płyty głównej :( Tylko rebuilding / reballing pomoże. Możesz podpiąć monitor i zobaczyć czy na nim to samo, ale jak piszesz, że się zawiesza przy obciążeniu to w sumie nie ma czego już sprawdzać...

0
  • Pomocny post
    #3 05 Lip 2010 14:23
    MORT
    Poziom 24  

Jeszcze może być tak że jest mega zawalony kurzem w środku i się grafika gotuje. Wiatraki chodzą non stop? Czyściłeś kompa w środku? Bo jak jest wyczyszczony i wymieniona jest pasta na nową itd itd czyli zwykła procedura. To niestety ale tak jak kolega mówi trzeba brać się za BGA i stawiać kulki na nowo. Możesz sprawdzić czy się układ odkleił bo jak będziesz dociskał płytę podczas pracy kompa (płytę gołą a nie komputer) i będzie albo dobrze albo źle to znaczy że bga. Natomiast jak dla mnie należy zacząć od generalnych porządków bo jest 75% szansa że pomoże.

0
  • #4 05 Lip 2010 20:36
    danb
    Poziom 20  

Samo wyczyszczenie nic nie da. Reballing to rozwiązanie zastępcze i pomaga zazwyczaj na kilka miesięcy maksymalnie. Jeśli chodzi o dociskanie układu to należy robić to delikatnie aby nie uszkodzić płyty głównej (np. pozrywanie padów pod układem BGA). Jeśli kolega nie posiada doświadczenia w naprawach sprzętu komputerowego to najlepiej oddać komputer osobie która na co dzień naprawia takie usterki.

0
  • #5 05 Lip 2010 21:01
    adamadi33
    Poziom 43  

Jaka temperatura Gpu?

0
  • #6 05 Lip 2010 22:48
    blazehare
    Poziom 15  

Gpu 56 stopni przed obciążeniem, potem lekko wzrasta.
    Wentylatory wyczyszczone, akurat sprawdzałem to regularnie.
    Pasta zamieniła stan w jakby "plastelinę" oraz " skruszoną kredę",
    chyba troszkę się usmażyła.
    Ale coś ruszyło, choć nie wiem na jak długo.
    Zaryzykowałem i zastosowałem metodę piekarnika.
    Może to zabrzmi śmiesznie, ale wyjąłem kartę, owinąłem ją w złotko dwa razy i położyłem ją w piekarniku rozgrzanym do 200 stopni na grubym kartoniku, procesorem do góry, po 6 minutach podkręciłem do 250 stopni i po 8 minutach wyłączyłem piekarnik szybko wyjąłem. Przy rozwijaniu złotka poczułem świeżą cynę, jakbym dopiero coś skończył lutować :). Wyczyściłem wcześniej pastę oczywiście, po całym zabiegu nałożyłem nową, skręciłem i artefakty zniknęły.
    Nie wiem na jak długo to wystarczy, ale wszystko działa jak przedtem.

Dokupiłem podstawkę chłodzącą pod laptopa i zostawiam na razie otwarte zamknięcie dolne lapka od procesora i grafiki oraz reszty radiatorów , podstawka ma 3 coolery, wieją sobie na całą płytę.
    Jak problem wróci, to od razu dam znać.
    Dzięki!

-1
  • #7 05 Lip 2010 23:38
    polishsoldier
    Poziom 11  

Zdecydowanie obstawiam uszkodzenie układu graficznego. Reballing lub reflow będzie tańszą opcją i może pomóc a jak nie to wymiana całego układu niestety.

0
  • #8 28 Lip 2010 17:01
    edzio03
    Poziom 10  

Witam. Wczoraj przytrafiło mi się mniej więcej to samo, na tym samym sprzęcie ale z Vistą SP2. Gdy rano odpaliłem laptopa, moim oczom ukazały się te wspomniane wcześniej różowe kreski, które potem zniknęły gdy pojawił się ekran ładowania systemu, jednak na nim z kolei był jeden cienki pasek poziomy, przebiegający przez całą szerokość ekranu. Niestety system nie chciał się załadować - zaliczał zwiechę tuż przed ekranem logowania. Na ten poziomy pasek pomogło wyjęcie baterii (która swoją drogą ma od paru miesięcy uszkodzone jedno ogniwo, i daje się doładować tylko w 85%), a system udało się załadować w końcu w trybie awaryjnym. Potem po szeregu przeprowadzonych testów sprzętowych i na obecność błędów systemowych udało się w jakiś sposób sprawić, że system ładuje się już bez zwiechy, w normalnym trybie. Domyślałem się już wtedy, że problemem jest prawdopodobnie GPU więc odpaliłem pierwszą lepszą mało wymagającą gierkę (Torchlight) - załadowała się normalnie ale po paru sekundach wyskoczyły artefakty, a zaraz potem bluescreen z błędami i nastąpił reset. Rozkręciłem lapka, przeczyściłem i lekko podociskałem GPU tu i ówdzie - po tym zabiegu różowe paski zniknęły z ekranu startowego. Odpaliłem ponownie tą samą grę, artefakty ani bluescreen nie wystąpiły ale dźwięk zanikł po ok 20 sekundach grania więc czym prędzej wyłączyłem grę, nie czekając co się dalej stanie.
    Pół biedy, że nie da się grać - niestety problem występuje też z filmami, które po kilkudziesięciu sekundach (30-60s) oglądania zaczynają nagle zwalniać aż do całkowitego zatrzymania, w niektórych najpierw zanika dźwięk a obraz leci dalej bez problemu. Co mnie zdziwiło, to to że ten sam problem dotyczy mp3, które przecież powinny działać niezależnie od GPU ale może to akurat wina odtwarzacza (Media Player Classic). W stanie spoczynku temperatury wynoszą: CPU 45-50C, GPU 58-60C, pod obciążeniem CPU trochę ponad 70 a GPU dochodzi do około 87 (raz mi się nawet zdawało, że przez chwilę było 91!). Laptop ma 2 lata i 2 miesiące, przez ten okres był dość mocno "katowany", jednak poza baterią nie występowały wcześniej żadne niepokojące problemy.
    W związku z problemem mam następujące pytania:
    1. Czy uszkodzenie na pewno dotyczy karty graficznej a nie np procesora, płyty głównej? To przestające grac mp3 jak i znikający dźwięk w grze trochę mnie zbiło z tropu.
    2. Czy jest sposób aby jakoś samemu zaradzić ww problemowi z filmami i muzyką?
    3. Czy gdyby jednak to była by wina karty graficznej to gdybym zamiast 8400m znalazł pasującą 8600m (łatwiej ją dostać) to nie była by ona zbytnim obciążeniem dla reszty podzespołów (chociażby dla zasilacza, 80W chyba), co mogło by spowodować kolejne uszkodzenia?

0
  • #9 28 Lip 2010 17:43
    blazehare
    Poziom 15  

Z autopsji powiem tak. Po wyciągnięciu karty graficznej i odpaleniu kompa ekran powinien być biały, wszystkie dźwięki ładowania, startu windows powinny zostać odtworzone, bez względu na kartę graficzną, za tamte sprawy odpowiadają inne układy.
    Ale też miałem problemy z wystartowaniem systemu, typu zwiechy, restarty tuż przed logowaniem, dokładnie takie problemy jak u ciebie.
    O grach już zapomnij. W komputroniku znajomy taką kartę ściąga prosto z Chin i koszt tego to niecałe 500 zł, więc drogo jak cholera.
    Raczej to GPU.
    W moim też system w czasie pracy lubił się zawiesić i te artefakty różowe.

Proponuje zdeinstalować sterowniki grafiki NVIDia i odpalić system, mi bez sterów tej karty w trybie VGA chodziło wszystko, tyle że stronki się wolno przewijają.
    Jeżeli będzie tak jak pisze, to masz 100% GPU przegrzane.
    Osobiście naprawiłem sobie tą kartę i komputer po dziś dzień (to już 30 dni) chodzi prawidłowo, ale zapomnij i zdeinstaluj wszystkie gry, żeby nie kusiło, każde przegrzanie układu pociąga za sobą późniejsze je schłodzenie, a co za tym idzie tzw. zimne luty i złą przewodność ścieżek.
    Sposób jakim to zrobiłem jest dość śmieszny. Opisałem powyżej. Ale to działa!

Mit potwierdzony @! Jak szkoda kasy na kartę to do piekarnika z kartą, bo i tak już ci w takim stanie się nie przyda.

Myślałem też o zakupie 9600GT, bo ponoć pasuje, tylko znowu jest problem z chłodzeniem, w tym naszym modelu jest ono bardzo słabo odprowadzane.

Poza tym słyszałem o Acerach, że jak używasz w domu, to wyciągaj baterie, bo się grzeje podczas ładowania, kup podkładkę chłodzącą, wtedy masz większą szanse na nieprzegrzanie sprzętu.
    Ja osobiście miałem 2 lata i 3 miesiące, też katowałem go ostro, no i teraz to samo miałem co ty.
    Powodzenia.

-1
  • #10 28 Lip 2010 17:56
    _1KOKO
    Poziom 32  

ati mobility radeon hd 2400 xt 256mb z tego co mi wiadomo to mniej sie psują od nVidi ;) i pasują do tego modelu...

0
  • #11 28 Lip 2010 18:01
    QaDo
    Poziom 19  

Sposób który opisałeś nie działa, jedynie powiedzmy odwleka większy problem który nastąpi powiedzmy w przeciągu miesiąca. Ogólnie nie jest to polecane z wielu względów i uszkadza laminat PCB.
    Obaj panowie macie GPU do reballingu z wymianą chipsetu na wersję poprawioną. Koszta to od ok 200PLN+ koszt układu

0
  • #12 28 Lip 2010 18:49
    edzio03
    Poziom 10  

blazehare, niestety przywrócenie podstawowego sterownika karty nie pomogło, filmy nadal zwalniają tak jak wcześniej (w samym systemie żadnych przycinek nie odczuwam), więc jednak wrócę do tych nowszych sterowników bo lepiej wszystko wygląda i chłodzenie nie chodzi na okrągło tak jak teraz ale dzięki za podpowiedź. Co do baterii to niestety używałem lapka z włożoną pod kablem, dopóki właśnie się nie uszkodziła, będzie nauczka na przyszłość przy następnym laptopie.
    Metody z piekarnikiem raczej nie spróbuję bo nie mam takowego ;) i nie chcę jej na razie ewentualnie dobić bo mimo wszystko laptop jeszcze działa jako tako oprócz tych wspomnianych już problemów, i też myślę tak jak QaDo, że to by było tylko prowizoryczne, ryzykowne rozwiązanie.
    _1KOKO dzięki za podrzucenie tego pomysłu z Radeonem, zawsze to pewnie taniej niż Nvidia, popytam też o niego jak będę chodził po serwisach na mieście.
    Cóż, jeśli koszta miały by oscylować powiedzmy powyżej 300zł to chyba dam sobie spokój na razie i zostawię tak jak jest, już lepiej chyba będzie pomęczyć się z nim jakiś czas i kupić nowego, niż ładować kasę w sprzęt bez gwarancji, i martwić się czy zaraz znowu coś nie wysiądzie.

-- EDIT --
    _1KOKO właśnie ten problem jest na K-Lite i potrzebował bym alternatywnego rozwiązania albo sposobu, może jakichś ustawień by jak najbardziej odciążyć gpu a dociążyć cpu w procesie odtwarzania video (cpu podczas odtwarzania ma ok 37% zajętości a już po zawieszce skacze do 60% i tak już zostaje do wyłączenia playera). Dodam, że juz próbowałem zmieniać pomiędzy haali, overlay mixer, evr itd i nie pomogło, co najwyżej odwlekło w czasie, to samo zresztą przy całkowitym wyłączeniu Aero Visty.

0
  • #14 03 Sie 2010 16:27
    edzio03
    Poziom 10  

FFDshow jest razem z Klite ale to już w tej chwili nieważne bo awaria po 2 dniach wróciła do stanu pierwotnego tj na ekranie startowym artefakty, niemożność załadowania systemu na innych sterownikach grafiki niż podstawowe, a filmy klatkują już od początku odtwarzania i tu też się już nic nie poradzi w tej chwili na moje oko.
    Zorientowałem się przez ostatnie dni jak wygląda sytuacja w moim mieście w kwestii tej naprawy. Raczej nikt reballingu, wymiany kulek nie zrobi, wszyscy którzy w ogóle mają zamiar podjąć się naprawy to chcą to robić przez wygrzewanie w cenach 120-200zł - w cenę jest też wliczone udrożnienie systemu chłodzenia, nałożenie pasty itp. Ten który to zrobi najtaniej akurat wydawał się najbardziej profesjonalny, użył by do tego jakiejś stacji, bodajże hotair ale nie mam pewności czy o to mu chodziło bo niedosłyszałem. Wszyscy dają też miesiąc gwarancji rozruchowej.
    Myślicie, że warto? Czy taka naprawa może być skuteczna, czy wydajność karty będzie mogła być wykorzystywana w pełni czy może będzie trzeba stosować jakieś środki ostrożności by nie przyśpieszyć kolejnego jej uszkodzenia? Czy jest duże ryzyko, że naprawa może dać skutek odwrotny i będzie gorzej niż teraz?

0
  • #15 03 Sie 2010 16:30
    _1KOKO
    Poziom 32  

To zależy jak serwis podejdzie do tej naprawy, ale wydaje mi sie że lepiej kupic nową karte niz pózniej sie urzerac z serwisem co miesiąc lub częsciej...

0
  • #16 03 Sie 2010 22:17
    QaDo
    Poziom 19  

Po dokonaniu reflow nie ma szansy raczej by ta karta pochodziła miesiąc !
    Jeśli zamierzasz iść do serwisu 4 razy w okresie gwarancyjnym i stracić gotówkę to jak najbardziej. Chociaż jakby liczyć, że ten najbardziej "profesjonalny" serwis użyje dobrego podgrzewacza i prawidłowo posługuje się hotem może nie będzie tak źle.. Możliwośći jest kilka, nawet taka, ze oddadza juz nie mozliwego do naprawienia :)
    Skoro za 200 z haczkiem można mieć reballa to nie ma się co szczypać, a do tego gwarancja 6 miesięcy.

0
  • #17 03 Sie 2010 23:07
    edzio03
    Poziom 10  

No niby można tylko jest jeszcze sprawa odległości, wysyłanie uszkodzonego już sprzętu w 1000km podróż po Polsce to też nie jest coś, co mi przychodzi z łatwością ;) Ale skoro tak się sprawy mają to pewnie nie będzie innego wyjścia jeśli chcę mieć to zrobione jak należy, bo gdybym nie chciał to pewnie już by wylądował w jednym z tych serwisów parę dni temu. No nic, to w takim razie dzięki za rady, reflow u miejscowych raczej sobie wybije ostatecznie z głowy.

0
  • #18 04 Sie 2010 03:36
    Draks_Maxim
    Poziom 19  

Jezeli laptop ten posiada karte na mini pci-e to poprostu wymien na inna, cenowo wyjdzie Ci tyle co naprawa jej a jeszcze uszkodzona sprzedasz ;).

0
  • #19 04 Sie 2010 17:37
    blazehare
    Poziom 15  

Ja zrobiłem samemu reflow w piekarniku z nawiewem i karta chodzi miesiąc, tylko bez przegrzewania karty, czy bez żadnych gier i programów graficznych/video.

Nie ma sensu wysyłać karty do serwisu i płacić za reflow lub reballing, poruszałem już ten temat na wielu forach.
    (np. http://www.nhl.pl/lofiversion/index.php/t32414.html)

Nowa karta, taka sama lub lepsza koszuje niecałe 500 zł.
    Nie jest to dużo w porównaniu z nowym laptopem.

Karta jest na slot MXM2, więc szukaj pod tym kątem, najlepiej z dedykowanych i montowanych w tym modelu, wtedy chłodzenie będzie pasowało.

Tu masz konkretną kartę do tego modelu + gratis montaż na terenie Warszawy, więc jeżeli karta nie podejdzie, to po prostu jej nie bierzesz.

http://allegro.pl/item1171683481_grafika_9600m_gt_512mb_ddr3_mxm2_gwarancja_w_wa.html

Ja niestety mieszkam daleko od Warszawy, więc nie skorzystam, więc może ktoś jest zorientowany, czy BIOS tej karty podejdzie do tego naszego Acera 5720 ZG ?

-1
  • #20 04 Sie 2010 19:49
    edzio03
    Poziom 10  

blazehare napisał:
    Ja zrobiłem samemu reflow w piekarniku z nawiewem i karta chodzi miesiąc, tylko bez przegrzewania karty, czy bez żadnych gier i programów graficznych/video.

Tylko, że według tego co napisałeś na tym innym forum to karta ponownie padła po 4 tygodniach ;) - a ja właśnie tego się obawiam dlatego, że
    kupowanie używki wykluczam bo jak na ich wiek i potencjalne wady to są za drogie (piszę o 84 i 8600, bo jak sam piszesz to nie wiadomo czy reszta by podeszła).

blazehare napisał:
    Nowa karta, taka sama lub lepsza kosztuje niecałe 500 zł.
    Nie jest to dużo w porównaniu z nowym laptopem.

Dla mnie jest drogo bo to staroć, a w laptopie jeszcze niejedno może paść (bateria też już uszkodzona jak pisałem).

Zapomniałem o jeszcze jednym symptomie - czasami gdy mam kilka otwartych kart w Firefoxie na których jest trochę grafiki to potrafi zamknąć go z powodu awarii (nie pisze jakiej). Może to jednak coś z pamięcią grafiki?

Dziś ponownie udało mi się przywrócić go do stanu częściowej używalności, na sterownikach Nvidia 167.46 system ładuje się bez problemu, filmy też idzie odtwarzać lepiej niż wcześniej tak więc do naprawy tak mi się nie spieszy ;)
    ale w tym miesiącu i tak będzie trzeba podjąć decyzje w tej sprawie.
    Różowe artefakty na ekranie startowym są nadal (i tylko na nim).

0
  • #21 04 Sie 2010 23:49
    blazehare
    Poziom 15  

Do czasu mi też chodził sam windows i filmy. Też miałem artefakty tylko na starcie, windows i filmy chodziły dobrze, ale do czasu. Potem zaczął się problem ze startem windows, tzn. najpierw czarny ekran, potem biały i reset, tak w kółko.
    Na Vga nie da sie za bardzo pracować, wolno się przewijają strony, no i procek wszystko odwala, zamiast gpu.
    Racja, po 4 tygodniach miałem to samo znowu, ale z jednego powodu.
    Ponownie zacząłem go katować na jednej konkretnej grze fps, no i niestety znowu się przegrzał, więc wywaliłem teraz wszystko co obciąża gpu i ktoś inny pracuje na tym laptopie, na samym windowsie,
    zobaczę ile teraz wytrzyma po ostatnim grzaniu.
    Aktualnie pracuję(gram, internet itp) na innym.

-1
  • #22 03 Wrz 2010 21:25
    edzio03
    Poziom 10  

Witam. Problemem w moim przypadku była oczywiście karta - postanowiłem nie naprawiać i wymieniłem na Mobility Radeon 2600 z kilkumiesięczną gwarancją, zapłaciłem za nią mniej więcej tyle co za dobry reballing, no może trochę więcej ;) Póki co wszystko działa, karta sporo wydajniejsza od 8400m, tylko mam problem z odczytaniem temperatury, ale na pewno jest niższa niż w poprzedniku.
    Ten brak odczytu temperatury to chyba kwestia biosu bo mam v1.34, a najnowszy jaki mogę wgrać to 1.42 (niestety na nim pokazuje mi jakieś anormalne temperatury typu CPU 15 stopni w idle), 1.45 nie da rady bo występuje tylko w postaci exe odpalanego spod windowsa a u mnie próby wgrywania tego typu biosów kończą się zgonem i flashowaniem za pomocą pendrive i Fn+Esc.
    Inne kompatybilne karty z tym modelem to Radeon HD 2400 oraz Geforce 8600m, 9300m, 9500m i 9600m w wersjach GS, najlepiej żeby były po Acerach tak jak tu już wcześniej wspomniano.

1
  • #23 05 Wrz 2010 07:45
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #24 05 Wrz 2010 17:54
    blazehare
    Poziom 15  

Są tacy spece, którzy niby robią reflow, a tak naprawdę robią tego typu sztuczki z piekarnikiem, wiem bo słyszałem o tym już kilkakrotnie, tyle że nikt głośno o tym nie mówi, więc dlaczego nie zrobić tego samemu?

Mój laptop w którym mam tak wygrzaną kartę chodzi już kilka ładnych miesięcy, nic się nie dzieje złego, tylko nie odpalam na nim gier jak wcześniej, po prostu nie przegrzewam go.

Jeżeli miałbym dać 300 - 400 zł za naprawę takiej karty z gwarancją nawet na 6 miesięcy, czego jeszcze osobiście nie widziałem (max. 3 msc), to wolałbym kupić tak jak kolega napisał grafikę o innym oznaczeniu:

Cytat:
    Inne kompatybilne karty z tym modelem to Radeon HD 2400 oraz Geforce 8600m, 9300m, 9500m i 9600m w wersjach GS, najlepiej żeby były po Acerach tak jak tu już wcześniej wspomniano

Znajomy z serwisu sprowadza z Chin nowe karty za 500 zł, model dowolny, każdą.

Jak wcześniej wspomniałem, po prostu serwisy sobie za dużo żądają od ludzi, żerując na ich niewiedzy i wiercąc w portfelach, serwis z Katowic powiedział mi za reballing 400 zł. Nie za dużo?

Cytat:
    W kwestii naprawy usterki chipsetu grafiki - jest tylko jeden słuszny sposób, aby pozbyć się usterki raz na zawsze.
    Ponieważ chipset grafiki nVidia zastosowany w tym modelu ma wadę fabryczną, jego wymiana jest koniecznością.

Rozumiem że ten chipset będzie wymieniony na nowy po państwa naprawie?
    Jaką gwarancję dajecie? 1 rok? Przynajmniej tyle należałoby dać, skoro sposób jest tylko jeden, słuszny, który rozwiązuje w 100 % tą przypadłość.
    Proszę napisać konkrety, jaka cena, ile gwarancji i na pewno będzie miał pan o wiele więcej klientów, niż pisząc "ogólnikami", tego panu i pańskiej firmie gwarantuję oraz życzę.

-1
  • #25 05 Wrz 2010 22:54
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #26 06 Wrz 2010 18:58
    KamilSz
    Poziom 17  

blazehare napisał:
    Ja zrobiłem samemu reflow w piekarniku z nawiewem i karta chodzi miesiąc, tylko

Twoje odpowiedzi i rady specu wspaniale odwzorowują poziom twojej wiedzy:)

blazehare napisał:
    bez przegrzewania karty, czy bez żadnych gier i programów graficznych/video. .

skoro piekarniczek tak dobrze grzał i naprawa przebiegła pomyślnie to dlaczego nie grasz w gry nie używasz programów graficznych/video?? Powiem ci dlaczego po prostu sam nie wierzysz w skuteczność tej metody.

Dla mnie posty z takimi poradami powinny być usuwane dlatego że taka metoda może spowodować więcej szkody niż pożytku a autorzy odpowiednio nagradzani.

-1
  • #27 07 Wrz 2010 19:29
    blazehare
    Poziom 15  

Aktualnie wrzucona do Acera jest już karta GeForce 9600M GS 512mb, chodzi wyśmienicie!
    Jak coś to pisać na private.

Zamykam temat, bo zaraz znajdzie się więcej takich co mózgi pozjadali i chcą nauczać innych ;)

To były tylko porady ekstremalne w przypadku kiedy wasza karta jest spisana na straty i chcecie spróbować żeby odżyła.
    KAŻDY JEST DUŻY I ROBI TO NA WŁASNE RYZYKO ma się rozumieć :)

P.S.
    A tobie "KamisSz" zaraz mogę sprawdzić jakie to ty mądrości wypisujesz w postach. Pewnie ubaw po pachy.
    A jeżeli nie masz niczego mądrego i konstruktywnego do napisania to najlepiej się nie wypowiadaj wełniana istoto.

Moderowany przez jankolo:

Za obrażanie innego uzytkownika forum oraz za szkodliwą poradę otrzymujesz ostrzeżenie

-1