Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

man tga 18 440 kod błędu EBS 4344-00

04 Lip 2010 11:06 9272 5
  • Poziom 8  
    Proszę o podpowiedź co oznacz kod EBS 4344-00
  • Poziom 17  
    Zatem podpowiadam ...
    04344 EBS - Trailer control module pressure control:
    Implausibly high pressure at the end of braking and long
    actuation of the parking brake switch .
  • Poziom 8  
    Jeśli można to proszę prościej (dla słabszych).
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    To jest blad ktory wystepuje podczas sciagania hamulca "recznego" , cisnienie powietrza hamulca postojowego jest mierzone w module do przyczepy i zarazem masz kontrolke (P) na kokpicie ktora gaszona jest sygnalem z przelacznika cisnieniowego , Jak te dwa sygnaly sie nie pokrywaja w okreslonym czasie to wystepuje wlasnie taki blad :) .
    Jeszcze prosciej .... sprawdz co sie dzieje z kontrolka (P) podczas zluzowania hamulca , jak nie gasnie lub nie zapala sie z wlaczeniem hamulca to masz uszkodzony czujnik / przelacznik cisnieniowy , jak kontrolka chodzi dobrze to drugim krokiem jest przeczyszczenie filtra wydechu z modulu przyczepy , a jak to nie pomoze to przewody do modulu sa uszkodzone ( czesta przyczyna ,ale do tego jest kilka innych bledow ) albo sam modul niedomaga .
    Przewaznie konczy sie na wymianie czujnika lub okablowania do niego .
  • Poziom 2  
    witam mam taki sam blad tylko nie wiem gdzie ten czujniok sie znajduje moze ktos podrzuci jakies zdjecie moze filmik lub jakos podpowie gdzie go szukac
  • Poziom 13  
    Czujnik ciśnienia hamulca postojowego znajduje się przed siodłem, lekko po prawej stronie. man tga 18 440 kod błędu EBS 4344-00