Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nawiew dmuchawa volvo 960

04 Lip 2010 12:45 3795 5
  • Poziom 13  
    Witam.
    Volvo 960 II z 97 roku 3,0 ASB. Podczas przyspieszania kiedy silnik kręci się na wyższych obrotach przestaje działać albo drastycznie zwalnia nawiew nawet przy wyłączonej klimatyzacji. Jak odpuszczę pedał gazu to dmuchawa wraca do swojej prędkości. Słyszałem, że to ma związek z akumulatorem (baterią) powietrza, która to znajduje się za schowkiem. Rozebrałem to dziś ale nie zauważyłem tam nic dziwnego, kawał plastiku wyglądający jak wytłaczanka do jajek i kilka kabelków. Wszystko wyglądało OK, tak na rzut oka.
  • Poziom 12  
    A dzieje się tak tylko gdy środkowa manetkę masz w pozycji "AUT" ?
  • Poziom 13  
    Przepraszam za długą nieobecność. Problem nadal jest i nie ma znaczenia gdzie ustawię dmuchawę czy na AUTO czy każdy inny bieg
  • Poziom 2  
    To proste komputer odłącza chwilowo klimę żeby odciążyć silnik i dać mu więcej mocy na koła.
    klima zabiera do ok. 10% mocy silnika.
  • Poziom 1  
    To klasyczny problem w 960. Dystrybucja powietrza w tym Volvo sterowana jest serwami podciśnieniowymi, a podciśnienie brane jest z kolektora ssącego. Podczas przyśpieszania podciśnienie w kolektorze ssącym jes małe (wzrasta ciśnienie bo otwieramy przepustnicę). Wystarczy niewielka nieszczelność w układzie podciśnieniowego sterowania i przy małym podciśnieniu w dolocie i układ wariuje. Najczęściej pada serwo odpowiadałące za wyloty powietrza w desce roździelczej (są dwa takie serwa, to ma dwa krućce). Nowe serwo podciśnieniowe kosztuje około 200-300zł w serwisie, lae prawdziwy problem to wymiana, bo jest przykręcone od wewnątrz nagrzwnicy, tak więc trzeba rozebrać nagrzenicę. Mi zajęło to cały dzień gimnastyki w niewygodnej pozycji, ale da się zrobić.
  • Poziom 13  
    Gdzie znajdę to serwo? Wiem, że pod kierownicą są jakieś takie małe serwa ale nie wiem czy to jest to?

Dodano po 3 [godziny]:

Z tego co znalazłem w Vadisie to są 4 sztuki ale 3 rodzaje. Trzy są pod kierownica a jedno nie wiem gdzie i które z nich ma 2 króćce?

Nawiew dmuchawa volvo 960