Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co zrobiła tpsa

23 Sty 2003 14:44 2019 19
  • Poziom 28  
    Mam router intel 8100FR. Tydzień temu nagle zechło łącze z modemem telepsa. Przed chwilą dowiedziałem się, że telepies nagrzebał coś w oprogramowaniu swoich modemów i nie współpracuje toto z żadnym routerem intela. Może ktoś coś wie na ten temat ?:? I jak to obejść:?: Fajny, tani router, i szkoda by było kupować jakiegoś cisco za grube$$....
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    :arrow: techrys
    Intele chodzą ale jak ci nie chodzi sprawdz czy masz ustawiony statyczny ruting. TPSA do niedawna miała defaultowo to ustawione a teraz coś mieszają raz jest tak a raz tak. A co ci wyświtla ruter w logach ?
    A pozatym są tańsze rutery i moim zdaniem lepsze od intela.
  • Poziom 28  
    Statyczny routing mam ustawiony od zawsze, ale to nie on jest problemem, tylko kałowaty soft w modemie tpsa. Bajer polega na tym, że kontrolki WAN w routerze zamiast świecić się na zielono, świecą na pomarańczowo. Telepies na pewno coś grzebał, bo po odłączeniu routera na modemie zaświeca się dioda "alarm" i jeszcze jakaś, a wcześniej tego nie było. Żeby było śmieszniej, wcześniej wystarczyło tylko podpiąć router do modemu, i kontrolki świeciły tak jak miały - na zielono.
    Dlatego pytam co takiego narobili.
    Co do tanich i lepszych routerów, możesz podać jakieś tańsze od intela z gniazdem V35 :?: Nie potrzebuję wodotrysków w postaci firewalla itp, bo od tego mam linuxa.

p.s. Walczę teraz z cisco...
    Jaki dostaliście modem od TPSA ?
    My mamy Telindus Crocus i tadi gain z konwerterem i chodzi OK. W tym ruterze co masz jest fajny program do zarządzania pod Windowsa i tam są gdzieś logi gdzie można przeczytać co nie jest ok. LMI próbuje się podnieść ?
    Co do ruterów to najleszy z tanich to moim zdaniem Terayon z końcówka V35 2 megabitowy ruterek.
  • Poziom 28  
    Ten modem to nie jest telindus, tylko coś innego, nazwy w tej chwili nie pamiętam, nie mam go przed sobą - jest w innym mieście. Wysoki na jakieś 4cm, kolor obudowy komputera, mniej więcej kwadrat (może coś to komuś powie). Szczerze mówiąc logów nie sprawdzałem, ale jakby drania nie ustawić, to WAN się nie podnosi. Jeżeli zaś chodzi o soft pod wingrozę, to jak router był ustawiany telnetem, to lepiej tego softu nie ruszać...
  • Poziom 28  
    Mam nazwę - ORCKIT.
    Softem Pod Windowsa nic tam nie namiesz maożesz go spokojnie odpalić. Możesz nawet w nim zmieniać na bierząco. Dopiero jak dasz Save Changes to się 2 albo 3 razy zapyta czy jesteś pewien. Chodził do tej pory normalnie ? Może ktoś się zatelnetował i jeżeli hasło było standardowe pozmieniał wam konfiguracje ?!
  • Poziom 28  
    Z tym softem chodzi o konfigurację - albo telnet, albo soft - cos tam się gryzie. Przeglądanie to wiem że niczym nie grozi :) . Do tej pory chodził normalnie. Raczej nikt się nie telnetnął - hasło nie ruszone, ustawienia są bez zmian. Najciekawsze jest to, że po odłączeniu tego ruterka na modemie zaświecają się diody "alarm" i jeszcze jakaś czego przedtem nie było, i nie gasną nawet po podpięciu cisco (mrugną raz i koniec, dalej świecą). W celach testowych pożyczyłem cisco 1005, niestety nieskonfigurowane, jutro będę z nim walczył, ale pytanie dalej brzmi: co się stało??
    Zadzwoń na zarządzanie CST do warszawy. Ale zrób to przed godziną 16:00 siedzą wtedy spece od rutingu. Oni sprawdzą czy z ich strony jest wszystko OK. Jak nie masz nuemru to ci wyśle go na PW albo maila. Ale jest na rachunkach za łącze i w umowie.
    Co do softu to bawiłem się troche tym intelem i w żadnym przypadku się telnet i soft pod windowsa nie gryzł. Te same możliwosci tylko pod win czytelniej no i graficznie.
  • Poziom 28  
    Telefon to było pierwsze co zrobiłem. Powiedzieli żeby zmienić router...
    Nie chcą się przyznać... Z tego co się orientuję to w moim rejonie nie tylko ja mam ten problem, i wszystkie intele są rozłożone, ale nie wiem jak radzą sobie inni. Dlatego będę bawił się cisco. Ale to dopiero jutro. Admin też człowiek.
    Fakt faktem że z Intelami jakiś rok temu był problem ale go rozwiązali. Teraz nic ci nie pomoge dopuki mi nie podasz co ruter w logach wypisuje. Przez telneta też powinieneś oczytać logi.
  • Użytkownik usunął konto  
    Kiedu u nas się pytałem znajomego który posiada też Intelea to Intele chodzą idealnie. Ja stawiam na konfiguracje.
  • Poziom 28  
    Wiem że intele chodzą idealnie. Wodotrysków to nie ma, ale swoje zadanie spełnia :) . Wracając do tematu, problem faktycznie siedzi w konfiguracji: router pracuje, pracuje i nagle klops! - nie ma netu... No więc jestem dzisiaj po całodziennej walce z tym intelem jak również z pożyczonym cisco 1005 (zdjęty z pracującego łącza, żeby mieć pewność że jest sprawny). I co? I NIC !! Przy pierwszym podłączaniu popełniłem jeden błąd: pozwoliłem routerowi intela na automatyczne zestawienie FR, i dlatego nie sprawdziłem czy telekomuna podała poprawne numerki... Coś z tym musi być, bo po podpięciu cisco łącze też nie działa.
    Hmmm. No to jest dziwne. A nie masz przyblokowanego portu ? Zadzwoń i powiedz żeby sprawdzili. Jak powiedzą że ok to się rozłącz i zadzwoń ponowanie (trafisz na kogo innego) najlpeij do godziny 16. Wygląda mi na to że masz zablokowany port.
  • Poziom 28  
    Jakim prawem mieliby go przyblokować :?: Rachunki płacę, i to niemałe...
    Coś o rachunkach coś wiem. Ale może być że nawet przywiesił się port i to wcale nie w Warszaie tylko u ciebie w mieście. Oni mogą zdalnie zresetowac karty także nie ma problemu.
  • Poziom 28  
    Zrobiłem już to za nich. I to kilkakrotnie. Nie wiem czy jutro pracują, ale w poniedziałek to mają przerąbane...
    Sam nie możesz zresetowac karty z którą się łączy twój modem. W Warszawie pracują cały czas tylko w nocy trzeba powisieć na telefonie bo śpią. W niedziele powinny być dyżury. Napewno zadzowń i tu uwaga (na zwykłą naprawe telefonów) i powiedz że ci polpak nie chodzi to uzyskasz numer telefonu do dyżurnego. Z nim sie juz dogadasz,
  • Poziom 28  
    No to pomęcze ich już jutro. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Thx.