Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Naprawa: VW Golf 4, Passat B5 - Alarm wlacza sie bez powodu

ca540r 04 Jul 2010 13:24 9800 4
lampy.pl
    ca540r
    Level 9  
    VW Golf 4, Passat Kombi B5 - Alarm wlacza sie bez powodu - ewentualna przyczyna:

Mialem kiedys problem z moim Golfem. Pomimo ze samochod byl poprawnie zamkniety, wlaczal sie sporadycznie i bez powodu alarm.
    Okazalo sie ze wezyk ze spryskiwacza tylnej szyby poluzowal sie i woda kapala w srodku klapy tylnej na zamek.
    Nie byloby w tym nic dziwnego i zlego, ale zamek ma czujnik/wlacznik lampy w bagazniku i ten wlacznik jest tez uzywany jako czujnik alarmu.

Wylacznik tak skorodowal, ze nie wlaczal/wylaczal poprawnie obiegu pradu.
    Niestety nie jest rozbieralny i po probach czyszczenia WD40 i zwierania i otwierania nie bylo poprawy. Kupilem caly nowy zamek (ok. 150 zl), poprawilem i uszczelnilem mocowanie wezyka wody i zabezpieczylem zamek przed woda.

Od tego czasu mam spokoj z alarmem...

Moze ta informacja pomoze komus, kto ma podobny problem
  • lampy.pl
    mick27
    Level 2  
    Witam ,
    mam to samo (oby) bo jak otworze klapę to czuc plyn do spryskiwaczy i widac zacieki a alarm mi wariacje odwala a srodek nocy jest. mam pytanko jak sciagnac obudowe tylna klapy? sa wkrety czy moze plastikowe zapinki mam 2002 rok.
    Pozdrawiam
  • lampy.pl
    ca540r
    Level 9  
    Obudowe/Plastik na klapie tylnej jest przymocowany za pomoca 2 srub ktore mieszcza sie w zaglebieniach/uchwytach na reke. Poza tym nalezy wyciagnac trzpienie z kolkow a potem kolki ktore sluza do podniesienia przykrycia bagaznika. Potem mozna ostroznie ciagnac za plastik ktory mocowany jest na klipsach.
    witman88
    Level 15  
    Najlepiej spojrzeć po numerze, są różne wersje z otwieraniem poprzez siłownik, manualnie zwalniane z centralnego, nie jestem pewien czy kombi i sedan mają t samo rozwiązanie... Pozdrawiam...