Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Menu serwisowe Samsung Avila - Opis

jaros85 04 Jul 2010 13:44 36844 0
Nazwa.pl
 • #1
  jaros85
  Level 20  
  Witam wszystkich :D

  Na wielu stronach znalazłem kody służące do dostępu do menu serwisowego dla telefonu Samsung Avila ale nigdzie nie znalazłem opisu co która opcja konkretnie wykonuje. Dlatego też wychodzę temu na przeciw i objaśniam.

  PAMIĘTAJ
  Wszystkie operacje przestawione w tym poście wykonujesz na własną odpowiedzialność. Mogą one doprowadzić do utraty danych (t.j. kontakty, sms-y lub zawartość karty pamięci) lub nawet do utraty gwarancji. Wykonujesz wszystko na własne ryzyko.


  Kody:
  Do opisu wykorzystałem następujące kody pochodzące z tej strony:
  Kody Avila

  Telefon:
  Do testu wykorzystałem Avilę zakupioną w salonie Plusa w styczniu 2010 (bez GPS) z softem: S5230CXIH1 (kod *#1234#) oraz wersją hardware: 1.3 (kod *#2222#)

  Zalecenia:
  Przed zabawą z admin menu zalecam wykonanie kopii zapasowej kontaktów ponieważ jedna z opcji powoduje zapełnienie na full książki telefonicznej skrzynki sms oraz kalendarza ale o tym później. Nie wszystkie kody zawarte w pliku txt działają alej jest dostęp do tych funkcji poprzez admin menu.

  Zaczynamy :D

  Wejście do menu serwisowego odbywa się poprzez wystukanie na klawiaturze kodu:
  *#6984125*#
  Po czym widać to co na zdjęciu poniżej:
  Menu serwisowe Samsung Avila - Opis

  Opis:
  1. Software version Wyświetla dokładna wersję softu u mnie: S5230+CX+IH SHP:VPP R5 2.1.1
  2. Pre-configuration Otwiera się okno do wpisana kodu a więc wpisujemy: *#73561*# i wciskamy potwierdź otwiera się lista z zapisanymi najprawdopodobniej ustawieniami telefonu t.j. ustawienia wapu mms i inne ale nie jestem pewien nie instalowałem. Ja mam tylko jeden element do wyboru Default żeby nie instalować wciskamy przycisk powrotu.
  3. Netwokr & call settings Ustawienia trybu pracy sieci GSM i inne opcje - opis dalej
  4. Internals Otwiera się okno do wpisana kodu a więc wpisujemy: *#9072641*# to jest prawdziwe menu serwisowe z testami telefonu tu możemy zrobić krzywdę naszej komórce OSTROŻNIE opis dalej
  5. Feature settings Ustawienia funkcji pracy telefonu - nie wiem dokładnie co one powodują opis dalej

  Podmenu:
  Netwokr & call settings

  Menu serwisowe Samsung Avila - Opis

  Opis:
  1. Power on attach Włączenie zasilania - tylko nie wiem co się włącza :?: u mnie domyślnie był ten parametr wyłączony. Możliwe że włącza jakiś obwód np Bluetootch może to powodować zwiększenie zużycia prądu i skrócenie pracy telefonu.
  2. Tryb pracy sieci Wybieramy na jakim paśmie ma nasz telefon pracować: GSM 900 / 850 / 1800 / 1900 możemy np. sprawdzić czy na paśmie 1800 w naszej okolicy nadaje jakiś operator komórkowy. GSM only to opcja do wyłączenia pasma UMTS telefon wtedy pracuje tylko na GSM bez UMTS oczywiście telefon musi obsługiwać UMTS. Przynajmniej tak mi się wydaje :D
  3. Network order Chodzi tu najprawdopodobniej o wybór rodzaju sieci z jaką najpierw będzie się łączył telefon. Ja mam dwie opcje do wyboru GSM first i WCDMA first domyślnie mam ustawione WCDMA. Opis można znaleźć tutaj Po wyborze GSM first i restarcie telefonu obok ikonki zasięgu pojawia się symbol E - EDGE lub G - GPRS na niebieskim tle (zależy w zasięgu jakiej sieci jesteśmy). Wydaje mi się że w pracy GSM first telefon pozostaje w trybie On-line ma cały czas przyznany kanał dla transmisji pakietowej. Dla nas to nic nie znaczy ale dla operatora zmniejsza ilość użytkowników którzy mogą się połączyć jednocześnie do BTS-a lub zmniejsza ogólną przepustowość łączy. Informacja ta nie jest niczym poparta jest to tylko moja luźna interpretacja interpretacja.
  4. Domena usługi Również dotyczy transmisji danych. Mam trzy opcje do wyboru. Połączone, PS, CS domyślnie Połączone. Dokładny opis można znaleźć tutaj
  5. 2Mode pref. Nie mam pojęcia do czego służy ten tryb pracy można go włączyć lub wyłączyć. U mnie jest wyłączony a po włączeniu i ponownym wejściu do menu administracyjnego opcja ta i tak sama się przełącza na wyłączoną.

  Podmenu:
  Internals

  Menu serwisowe Samsung Avila - Opis

  Opis:
  1. Build information Informacje o kompilacji danego softu t.j. data, rozmiar czy suma kontrolna
  2. Debug settings Ustawienia dotyczące automatycznego naprawiana błędów. Chodzi tu o defragmentację pamięci współdzielonej oraz o oprogramowanie. Nie będę opisywał tego menu ponieważ nie znam jego działania. Ma ono osiem elementów (wartości domyślne): Chip(modem on) Debug level (low) Debug settings (wybór zakresu pamięci - lepiej nie zmieniać) Flash debug (co ma być sprawdzane: common, analogClock i inne z listy) Trace level (low) Trace settings (wybór zakresu pamięci) Memory state (informacje o stanie pamięci telefonu - pamięć współdzielona) Reboot (restart telefonu)
  3. Tryb testowy Za pomocą klawiatury możemy wejść w odpowiednie opcje menu służące do testowania danego elementu telefonu jak Bluetooth wyświetlacz czy wibracja oraz rozbudowany net monitor. Menu jest bardzo rozległe.
  4. Conditional feature Funkcje zależne :?: takie tłumaczenie. Nie mam pojęcia o co tu chodzi. To menu ma 4 podmenu: GCF(On lub Off ja mam On) Aplikacje("SAT" i "Org performance up" to drugie jest zaznaczone - nie mogę zmieniać wartości tych parametrów (nie zapisują się)) DRM Settings (dwie opcje "SIM Root Certificates" i DRM Trace) Po naciśnięciu na jeden bądź drugi napis naciskamy napis Wybierz i wyświetlają się opcje Enabled i Disabled u mnie oba parametry są wyłączone. Search site select Strona z wynikami wyszukiwania (Yahoo i Google ja mam Google)
  5. Protocol settings Dodatkowe informacje o karcie SIM i inne dziwne informacje. Opcja zawiera siedem elementów podmenu. Tryb testowy Po włączeniu tego trybu telefon działa podobnie jak w trybie bez karty SIM z tą różnicą że pokazały się dwie ikonki 3G oraz R oznaczające że telefon teoretycznie korzysta z sieci 3G i ze jest w Roamingu. W tym rtybie mamy dostęp do wszystkich elementów menu. Informacja o SIM Wyświetlane są: Nr karty SIM oraz tryb jej działania. Etc. info Inne parametry konfiguracyjne ale nie wiem do czego. Test app. Test aplikacji. Po wejściu do tego menu mam dwie aplikacje na liście App1 i App2 ale nic się nie uruchamia. UAProf url W tym menu znajdują się dwa linki do plików *.rdf dla 2G i 3G ale nie wiem poco. Nie zmieniałem ich. MMS Setting włącza test przechwytywania danych MMS. Włączyłem ale nic się nie dzieje po otrzymaniu MMSa też nic. UAgent W tym miejscu znajduje się jakiś link ale nie wiem o co tu chodzi.
  6. Storage settings UWAGA w tym menu zaczynamy ingerować w bazy danych możemy stracić kontakty oraz zainstalowane gry java. To menu służy do zarządzania bazami danych. Menu to zawiera jedenaście elementów. Debug screen Tu znajdziemy informację na temat ilości nieodebranych połączeń liczbie zapisanych smsów w telefonie liczbie zdjęć plików wideo i innych oraz o ustawionym domyślnym dzwonku. Z pozostałych opcji należy korzystać z rozwagą. Opcje typu Update database ... jak sama nazwa wskazuje służą do aktualizacji baz danych dla multimediów, aplikacji, i Java. Natomiast opcje Create ... zapychają do maksimum daną bazę danych którą dotyczą np. wiadomości MMS/SMS, notatki lub książki telefonicznej. Po wykonaniu jednej z takich operacji telefon się restartuje i następnie strasznie muli a usuniecie 300 kontaktów z książki telefonicznej jest prawie nie wykonalne z pomijaniem tych właściwych zwłaszcza że telefon się tnie. Należy uważać w tym menu. Jedna opcja Utwórz wiadomość e-mail powoduje restart telefonu i tworzy domyślne konta do pobierania wiadomości e-mail kasując już posiadane.
  7. Ustawienia Java Menu to zawiera parametry pracy aplikacji Java. Menu to zawiera trzy podmenu. Run Tck Otwiera stronę której adres podany jest w Tck server setting Trzecie pod menu VM setting zawiera dodatkowe parametry konfiguracyjne Javy i dzieli się na 4 podmenu. VM mode(SVM, MVM & user not allow background i MVM & user allow background domyślnie MVM & user allow background) MVM MIDlet max count(parametry od 1 do 4 ja mam 3(nie wiem co to ma za zadanie)) MVM user End key option Chodzi tu o działanie przycisku zamykania aplikacji Java są trzy opcje Hide, Pause, Hide & Pause domyślnie jest Pause. Ale nie wiem o jaki przycisk chodzi na pewno nie o czerwoną słuchawkę bo brak efektu przy zmianach. Menu w tym miejscu jest nie dopracowane i ja mam problem z naciśnięciem przycisku Wybierz. Zapisz zapisuje ustawienia Javy i restartuje telefon.
  8. Sound samples To menu zawiera dźwięki wydawane przez telefon podczas np. włączenia roamingu. Niestety u mnie żadnego dźwięku nie mogę usłyszeć.
  9. Test cases Różne testy np. wyświetlacza dotykowego i SMS To menu dzieli się na siedem podmenu. Multilanguage u mnie włączone. Performance - u mnie nie działa nie włącza się. Flash performance długa lista ale niewiem o co chodzi mam wybrane Normal 01. TS-CORE - u mnie nie działa nic się nie dzieje. TS-GWS Dwa tryby testu matrycy dotykowej. Test wiadomości Testowanie wiadomości poprzez jej stworzenie i zapchanie całej pamięci SMS w telefonie i inne testy SMS
  10. SSL Test Testowanie połączeń ale nie wiem jak to działa. Może nastąpić połączenie z internetem i naliczone pieniądze za połączenie WAP ale nie jestem tego pewien.

  Podmenu:
  Feature Setting

  Opis:
  1. Komunikator Chodzi chyba o udostępnianie informacji podczas przeglądania stron wap. Trzy opcje do wyboru Client IM, URL Link i None domyślnie None
  2. CPE seting Włączenie lub wyłączenie CPE - tylko co to jest to CPE :?: Domyślnie wyłączone
  3. DRM master reset Po prostu restart telefonu i tyle.

  Jeżeli ktoś zna lepszy opis lub prawidłowy któregoś z podanych prze zemnie elementów menu proszę o informację a postaram się wprowadzić zmiany.

  To co tu napisałem są to jedynie moje obserwacje i nie zawsze mogą oznaczać prawdę

  Quote:
  Dzięki uprzejmości madmanxirtam wiem co się dzieje po wykonaniu opcji pce-configuration
  Cytat
  ... pre-configuration w menu serwisowym, po nacisnięciu INSTAL przywraca telefon do ustawień fabrycznych - to samo co z menu telefonu, ale bez konieczności wpisywania kodu zabezpieczającego + usuwa wszystkie kody zabezpieczające z telefonu...
 • Nazwa.pl