Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda Fabia kombi 1.9 tdi 101 kM Problem z klimatyzacją

^^|KriS|^^ 04 Jul 2010 14:32 8595 11
    ^^|KriS|^^
    Level 2  
    Witam może mi ktoś tu pomorze mianowicie mam taki problem

Jeśli wyjadę z garażu to klima działa do momentu zgaszenia samochodu ale jeśli chwilę postoi i się zagrzeje to jest lipa nie działa czego może być przyczyna bo już nie mam sił.....Będę bardzo wdzięczny o jakiekolwiek wskazówki...:cry:

Podkreślam że klima jest ok nabita na fulla ciśnienie ok
    matrixs
    Level 25  
    Manualna klimatyzacja czy climatronic?
    radekklimat
    Level 21  
    Co to znaczy nabita na full i ze cisnienia OK.
    Podaj te wartosci to sie zdecyduje czy sa ok czy nie.
    ^^|KriS|^^
    Level 2  
    Temat do zamknięcia przyczyna znaleziona..:):)

Jak napisałem jest nabita i ciśnienie ok sprawdzane...
    matrixs
    Level 25  
    ^^|KriS|^^ wrote:
    Temat do zamknięcia przyczyna znaleziona..:):)

Jak napisałem jest nabita i ciśnienie ok sprawdzane...

No to jak znalazłeś przyczynę to się podziel z nami...
    skarbek7621
    Level 2  
    witam .mam taki sam problem z klima w moiej skodzie,tylko poprzednik nie napisal przyczyny,prosze o pomoc co moze byc przyczyna,klima manualna,nabita i szczelna.czekam.pozdrwaiam

Dodano po 1 [godziny] 53 [minuty]:

WITAM ,mam podobny problem jak KRIS,i nie wiem co jest grane z moja skoda ,z ta klima,prosze kogos o porade-pomoc,jest na bita i szczelna na 100%.czekam na wiadomosc,pozdrawiam
    bargrad89
    Level 2  
    Prawdopodobnie przyczyna jest czujnik temperatury.. miałem ten sam problem u siebie.. czujnik ten jest w okolicach pedału gazu.. gdziś na forum były zdjecia jak sie do niego dobrać..
    pzdr
    skarbek7621
    Level 2  
    WITAM FORUMOWICZOW,KRIS 1 MIAŁ PROBLEM Z CZUJNIKIEM KLIMATYZACJI NAZYWA SIE JAKOS TAK G263-OZNACZENIA,MÓJ ZNAJOMY MECHANIK PODPIAŁ,POD KOMPUTER MOJA 1,9 SDI SKODA I POKAZAŁO CZUJNIK KLIMY TAM SĄ 2 WIEKSZY I MNIEJSZY,WYMIENIŁ JE ALE DALEJ BYŁO TO SAMO ZE RANOODPALIŁEM SKODE KLIMA DZIAŁAŁA A PO CHWILI NAPRZYKŁAD JAK WYJEZDZAŁEM Z POSESJI ZASIŁEM JA -SKODE ,ODPALIŁEM I ZNOWU KLIMA NIE DZIŁALA,MIALEM AUTO ZNOWU NA WARSZTACIE PARE DNI,OCZYWISCIE NIE POKAZYWAŁ KOMPUTER NIC A TO SIE JAKDNAK OKAZAŁO,JAK KOLEGA WYZEJ NAPISAŁ ZE TO BYŁ CZUJNIK TEMPERATURY,MECHANIK MOWIL ZE ZROBIŁ SIE ZIMNY LUT CZY LOT,SORY JAK ZLE SIE WYRAZIŁEM,TAKZE W SUMIE PANOWIE MYSLE ZE CZUJNIKI KLIMY MI NIE POTRZEBNIE WYMIENIAŁ,I TYLKO MNIE NA KASE NACIĄGNAŁ MÓJ MECHANIK.MIEJMY NADZIEJE ZE SIE MYLE,POZDRAWIAM,NAPISZCIE CO SĄDZICIE O TYCH CZUJNIKACH KLIMY CZY MUSIAŁ JE WYMIENIAC WASZYM ZDANIEM.HEJ
    bargrad89
    Level 2  
    g263 to ten właśnie czujnik temperatury parownika (zwykła termopara, która w teorii jest nie do zdarcia ale praktyka pokazuje co innego)
    zaginiony
    Level 1  
    Witam
    Mam dokladnie ten sam problem co kolega. (Fabia 1.4 MPI 50 kW Hatchback)
    1. Sprawdzilem klime w zakladzie od klimy - jest nabita 550g i cisnienie jest ok. Pan magik stwierdzil ze to zawor wtedy naprawa 350zl albo sprezarka regenerowana 1200zl
    2.nie dajac wiary jego slowa wieczorkiem sprawdzilem czy sprezarka dostaje napiecie - nie dostaje, a jednak rano dziala.
    3.Podpiolem sie pod OBDII i prostym VAGiem dostalem ;
    Address 08 -------------------------------------------------------
    Controller: 6Y0 820 045
    Component: Klimaanlage X0760
    1 Fault Found:
    00818 - Sensor for Evaporator Outlet Temperature (G263)
    30-00 - Open or Short to B+
    tutaj ladnie opisane co i jak .. https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic187819.html#1447373