Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nissan Primera P11 - Sekwencja zakłóca radio

primera 04 Jul 2010 15:48 2043 13
    primera
    Level 14  
    Witam
    Samochód to nissan primera p11 , inst. gazowa to brc sequent z wtryskami keihina. Problem polega na tym, że po przekręceniu kluczyka w stacyjce wyraźnie pogarsza się odbiór radia ( słabe stacje przestają w ogóle odbierać) . Wiem, że jest to na pewno wina instalacji gazowej bo po wyjęciu bezpiecznika od gazu wszystko jest ok. Sprawdzałem też poszczególne części instalacji ( odpinałem wtryskiwacze, map-sensor, czujnik temp. gazu) i nic nie pomagało. Wygląda to na uszkodzenie sterownika gazu. Czy spotkał się ktoś z takim problemem i czy da się to naprawić. Dodam jeszcze że po montażu instalacji nie było tego problemu, pojawił się po stłuczce samochodu.
    Pozdrawiam
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    edward.iskra
    User under supervision
    Witam może w sterowniku masz jakieś przepięcie sprawdź druk i sama wtykę
    primera
    Level 14  
    No i się okazało że to nie wina sterownika , bo dzisiaj podmieniłem na drugi i jest to samo. Co to może być?
    emeryt2
    Level 42  
    Antena do radia ze wzmacniaczem?
    primera
    Level 14  
    O co chodzi z tą anteną? Wiem , że te zakłócenia to na pewno wina instalacji bo gdy tylko wyjmę od niej bezpiecznik to wszystko jest ok. A radio sprawdzałem też na zwykłym kawałku drutu miedzianego i też są zakłócenia.
    edward.iskra
    User under supervision
    A spróbuj odłączyć sama listwę wtryskiwaczy nawet pojedynczo[ mam na myśli gazowych]
    primera
    Level 14  
    Próbowałem ale to nic nie daje.
    edward.iskra
    User under supervision
    Wygląda na to ze sam ster coś ci generuje podjedz do gaziarza
    primera
    Level 14  
    Sterownik podmieniałem na drugi i dalej są te zakłócenie.
    edward.iskra
    User under supervision
    A zmień radio na chwile są głowice lepsze i gorsze posprawdzaj masy cudów niema
    emeryt2
    Level 42  
    Jakie to radio , jakie zkłócenia , czy mała selektywność , jakie napięcie zasilania ?, sprawdz stabilizator zasilania głowicy WCZ wewnątrz radia.
    primera
    Level 14  
    Radio podmieniałem na inne i też to samo. Radio to pioneer deh4700. Zakłócenie są tylko podczas słuchania stacji radiowych. Próbowałem dać zasilanie bezpośrednio z akumulatora ale to też nic nie dało.
    edward.iskra
    User under supervision
    Skoro tak to jeszcze odłącz antenę i włóż kawale przewodu silne stacje powinny pójść i zobaczysz
    primera
    Level 14  
    Silne stacje odbierają na antenie samochodowej tylko słabsze po przekręceniu kluczyka giną. Z kawałkiem miedzianego drutu już próbowałem i nic nie pomogło.