Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nissan Primera P11 - Sekwencja zakłóca radio

04 Lip 2010 15:48 1959 13
  • Poziom 14  
    Witam
    Samochód to nissan primera p11 , inst. gazowa to brc sequent z wtryskami keihina. Problem polega na tym, że po przekręceniu kluczyka w stacyjce wyraźnie pogarsza się odbiór radia ( słabe stacje przestają w ogóle odbierać) . Wiem, że jest to na pewno wina instalacji gazowej bo po wyjęciu bezpiecznika od gazu wszystko jest ok. Sprawdzałem też poszczególne części instalacji ( odpinałem wtryskiwacze, map-sensor, czujnik temp. gazu) i nic nie pomagało. Wygląda to na uszkodzenie sterownika gazu. Czy spotkał się ktoś z takim problemem i czy da się to naprawić. Dodam jeszcze że po montażu instalacji nie było tego problemu, pojawił się po stłuczce samochodu.
    Pozdrawiam
  • Użytkownik obserwowany
    Witam może w sterowniku masz jakieś przepięcie sprawdź druk i sama wtykę
  • Poziom 14  
    No i się okazało że to nie wina sterownika , bo dzisiaj podmieniłem na drugi i jest to samo. Co to może być?
  • Poziom 42  
    Antena do radia ze wzmacniaczem?
  • Poziom 14  
    O co chodzi z tą anteną? Wiem , że te zakłócenia to na pewno wina instalacji bo gdy tylko wyjmę od niej bezpiecznik to wszystko jest ok. A radio sprawdzałem też na zwykłym kawałku drutu miedzianego i też są zakłócenia.
  • Użytkownik obserwowany
    A spróbuj odłączyć sama listwę wtryskiwaczy nawet pojedynczo[ mam na myśli gazowych]
  • Poziom 14  
    Próbowałem ale to nic nie daje.
  • Użytkownik obserwowany
    Wygląda na to ze sam ster coś ci generuje podjedz do gaziarza
  • Poziom 14  
    Sterownik podmieniałem na drugi i dalej są te zakłócenie.
  • Użytkownik obserwowany
    A zmień radio na chwile są głowice lepsze i gorsze posprawdzaj masy cudów niema
  • Poziom 42  
    Jakie to radio , jakie zkłócenia , czy mała selektywność , jakie napięcie zasilania ?, sprawdz stabilizator zasilania głowicy WCZ wewnątrz radia.
  • Poziom 14  
    Radio podmieniałem na inne i też to samo. Radio to pioneer deh4700. Zakłócenie są tylko podczas słuchania stacji radiowych. Próbowałem dać zasilanie bezpośrednio z akumulatora ale to też nic nie dało.
  • Użytkownik obserwowany
    Skoro tak to jeszcze odłącz antenę i włóż kawale przewodu silne stacje powinny pójść i zobaczysz
  • Poziom 14  
    Silne stacje odbierają na antenie samochodowej tylko słabsze po przekręceniu kluczyka giną. Z kawałkiem miedzianego drutu już próbowałem i nic nie pomogło.