Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pompa olejowa Fiat 126p - przeróbka dla sprężarki HS 17

dbautomatic 04 Lip 2010 16:27 4342 3
  • #1 04 Lip 2010 16:27
    dbautomatic
    Poziom 10  

Witam

Potrzebuje pompę olejową do smarowania sprężarki Hs 17 nie mogę trafić na żadną pompę która bez przeróbek by się nadała do ciśnieniowego smarowania tej sprężarki i do głowy przyszedł mi pomysł przeróbki pompy olejowej z fiata 126p.
    Czy próbował ktoś przerobić pompę olejową z malucha. Oryginalnie zasysa ona olej przez smoka i podaje przez tulejkę napędową na wałek rozrządu. Myślę by zaślepić oba otwory w zębatkach, zaślepić blachą dziurę po wale i przykręcić płaską blachę zamiast bloku silnika. Po zmianie kierunku obrotów pompa powinna przez smoka wyrzucać olej a zasysała by go przez nawiercony otwór w okolicy drugiej zębatki z przestrzeni obudowy która zalana by była olejem + ewentualnie połączona z większym zbiornikiem. Czy takiej rozumowanie jest słuszne i sprawdzi się w praktyce?

Pozdrawiam

0 3
  • #2 04 Lip 2010 18:56
    632256
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 05 Lip 2010 09:17
    submariner
    Poziom 32  

Zawsze mozesz uzyc pompy paliwowej ale do oleju napedowego, daje cisnienie ponad 4 atm, podobno duzo wiecej ale nie sprawdzalem , jest bardzo wygodna podlaczasz tylko wezyki i zasilanie 12 lub 24 V i kosztuje ok 120zl na znanym portalu :).

0
  • #4 05 Sie 2010 13:56
    Larry_088
    Poziom 15  

Proponuje użyć pompy oleju z silnika forda sierry (1.6 blok 165), jest ona w obudowie, jest bardzo wydajna (działa duzo lepiej niż 126p - inna budowa), smaruje sie sama olejem który przez nią przepływa,

0