Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem z obrazem z kamer przy większęj odległośći

04 Lip 2010 17:23 1365 7
 • Poziom 10  
  Witam.
  Najpierw scharakteryzuje co zostało zrobione a potem w czym jest problem. Ogólnie chodzi o dość duży obiekt. W budynku głównym położonym w odległości około 250 metrów od głównego placu mamy rejestrator 16 kanałowy BCS1604 GBE. Z budynku do w/w palcu położony został kabel skrętka ekranowana 5 kategorii. Wszystko dochodzi do puszki z której następnie rozprowadzane są kable ( również skrętka ) do poszczególnych kamer. Generalnie chodzi o to że mniej więcej kamery odległe od tej puszki około 150 do 200 metrów chodzą dobrze przy zastosowaniu transformatorów pasywnych. Mamy jednak kamery które znajdują się trochę dalej jakieś max 300 m od puszki i tu pojawia się problem. Sygnał staje się zbyt niski aby pojawił się na monitorze podłączonego do rejestratora w budynku głównym. Jeśli kamerkę podłączymy bezpośrednio do telewizora obraz bdb. Natomiast po podłączeniu do rejestratora nici. Od czasu do czasu wskoczy obraz ale to dosłownie na sekundę i koniec. Wiem że rejestrator ma jakiś próg sygnału i jeśli będzie on mniejszy po prostu nie ma obrazu. I dokładnie tak jest w naszym przypadku. Dodam że próbowaliśmy już różnych wzmacniaczy ( głownie z Delty) aktywnych odbiorników i nadajników i dalej nic. Na telewizorze widać że sygnał po wzmocnieniu jest już wyraźnie przesterowany ale rejestrator nie puszcza sygnału. Poziom sygnału z kamery która działa to około 0,8V natomiast z tych które nie działają 0,45 V. Czy ktoś miał już taki problem i jeśli tak jak to rozwiązał lub jakie wzmacniacze zastosował. Ręce po prostu opadają.
 • Poziom 22  
  Najważniejszy jest tu rodzaj zastosowanego przewodu !!
  Powinien być to naprawdę bardzo dobrej klasy przewód FTP !!
  Przy tanich chińskich kablach często zdarzają się problemy już przy 150 metrach.
 • Poziom 10  
  Kabel jest ftp polski bardzo dobry. Tak jak pisałem obraz na telewizorze jest ok. Nie potrafi się jednak przebić przez DVR
 • Poziom 31  
  Oglądałeś sygnał na oscyloskopie? Jak wyglądają impulsy synchronizacji pionowej? Rejestrator rozpoznaje obecność sygnału na podstawie impulsów synchronizacji pionowej. Telewizor, monitor przepuszcza sygnał jaki jest, efektem ewentualnie może być zrywanie synchronizacji w skrajnych przypadkach.
  Jeżeli masz źle ułożony kabel (np. załamany w kilku miejscach, ułożony na elementach metalowych konstrukcji na znacznych odległościach), to rośnie jego pojemność pasożytnicza, niedopasowanie sygnału i pierwszym objawem na dużych odległościach jest zniekształcenie impulsów synchronizacji i lekka utrata ostrości obrazu.
  Wzmocnienie sygnału w tych przypadkach może nie przynieść oczekiwanego efektu, synchronizacja będzie dalej zniekształcona, rejestrator nie stwierdzi obecności sygnału, monitor, telewizor wyświetli jeszcze prawidłowy obraz.
 • Poziom 10  
  Niestety nie posiadam oscyloskopu choć może będę mógł od kogoś pożyczyć. Jeśli chodzi o kabel to jest on narażony na wiele niesprzyjających czynników o których wspominałeś. Dzisiaj przeprowadziliśmy jeszcze próbę z innym wzmacniaczem z Delty i jeśli były kamery które miały gorszy obraz to wzmacniacz poprawia sprawę i obraz na telewizorze jest naprawdę super. Niestety jak w poprzednich wypadkach nie załatwiło to sprawy DVR-a. Zobaczę czy da się załatwić jakiś oscyloskop i zobaczymy. Problem jest w tym że jeśli okaże się to prawdą to co możemy w takiej sytuacji zrobić. Jak zmienić ten sygnał lub czym wzmocnić.
 • Poziom 31  
  Spróbuj podpiąć wzmacniacz przed samym rejestratorem. Z pozoru jest to bez sensu, bo wtedy wzmacnia również zakłócenia i nie poprawia stosunku sygnału do szumu. Ale jeżeli posiada układ odtwarzania impulsów synchronizacji lub lepsze dopasowanie do linii, to może pomóc.
 • Poziom 10  
  Jeśli chodzi o wzmacniacz to naprawdę próbowaliśmy wiele sposobów i w ten sposób też. Może używaliśmy nieodpowiednie typy. Bazowaliśmy głównie na wzmacniaczach wyprodukowanych przez deltę. Niestety nie pomagały. Możliwe że jest jakiś model którego nie użyliśmy a byłby odpowiedni. Gdybyś znał jakiś wypróbowany to bardzo proszę o podpowiedź.
  Pozdrawiam
 • Poziom 31  
  Ja bym spróbował czegoś takiego: link .
  Osobiście nie używałem, nie było takiej potrzeby. Preferuję systemy IP, tu nie występują tego typu problemy.