Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Synq 2k2 migają diody brak sygnału

04 Lip 2010 21:14 1824 7
  • Poziom 14  
    Witam, posiadam końcówkę Synq 2k2. Do tej pory działała bezawaryjnie (tj jakieś 30 imprez) Na ostatnim "jobie" po załączeniu na pracy jałowej około 20 min i podaniu sygnału pracowała około 2 min i padł jeden kanał. Objaw: migały wszystkie diody tego kanału (signal, clip, limit, protect) i w głośniku pojawił się sygnał (pukanie) z częstotliwością migania diód. Zamieniłem więc kanały i stało się to samo na drugim kanale po chwili. Po wyłączeniu i załączeniu kanału za kilkanaście sekund, wracało do normy. Co to może być? Spadek napięcia wstępnie wykluczam. U=226V.
  • Admin grupy audio
    A nie przyszło Koledze do głowy, że może mieć zwarty (lub przywarty) przewód, albo też nadpalone głośniki? Przecież od razu to widać...
  • Poziom 14  
    nie, w 99,9% nie. Już tłumaczę.
    Na synq wszystko chodziło idealnie (na wcześniejszych imprezach) i nagle stało się jak piszę na początku postu.
    Nadmienię tylko że pracuję na Synq 2k2 jako górki i Phonic 2500 subwoofer Naw. Głośniki (górki) przepiąłem pod drugą końcówkę Phonic 2500 i do białego rana hulało. A pod Synq podpiąłem subwoofer tyle że pod drugi kanał (pierwszy "protect") i chodziło również do pewnego czasu tzn gdzieś ze 2h i też załączył się protect. Jestem bezradny, bo ze zwykłą końcówką bym sobie poradził, a z cyframi nie miałem jeszcze dużo wspólnego.
  • Admin grupy audio
    Tyle, że jeśli Kolega przełączył obciążenie na drugi kanał i zaczęło się dziać to samo, to oznacza że uszkodzone są kolumny i tyle. Możliwe też, że uszkodzone kolumny pociągnęły za sobą wzmacniacz.
    Proszę sprawdzić wzmacniacz z innymi kolumnami.
  • Poziom 14  
    Nie, nie tak jeszcze:) Mikser mackie Mk2 zasila dwie końcówki: "Normalne" pasmo i pasmo 75Hz czyli wyjście na subwoofer. I tak: Na końcówce Synq 2k2 do tej pory "szły" LDM PDP 612 na obu kanałach, a na drugiej końcówce subwoofer Naw SBR 1000. Po awarii synq podłączyłem LDM`y pod Phonica. Po załączeniu phonica z Ldm wszystko hulało. Włączyłem z czystej ciekawości Synq i się wszystko uciszyło, więc podpiąłem subwoofer na kanał któremu się protect nie świecił i wszystko grało o dziwo. I po 2 mniej więcej godzinach zaświecił się protect też na drugim kanale. Po wyłączeniu końcówki na kilka minut protect gaśnie. :( teraz testuję ten wzmacniacz i kurde wszystko na razie działa. Najgorsze jest to że boję się że się to powtórzy na imprezie i dlatego chcę to rozwiązać. :(
  • Admin grupy audio
    Dlatego napisałem - sprawdzić z innymi kolumnami i jak widać działa. Wzmacniacze "cyfrowe" są bardziej wrażliwe na anomalie obciążenia. Kolega wciskał do 600W kolumn (LDM) aż 1100W z końcówki mocy - kolumny mogły się nadpalić, spadła ich impedancja i dlatego takie, a nie inne zachowanie wzmacniacza.
    Przy mniejszych mocach pewnie będzie ok, ale zwiększenie mocy spowoduje wyłączenie wzmacniacza po pewnym czasie.
  • Poziom 14  
    No racja, ale gałki nie kręcę na maxa. Na weselach na 1/4 góra 1/2 mocy chodzi i to tylko w sumie wokale. A propos impedancji. Nie mam dziś miernika przy sobie, ale mierzyłem takim psiurem za 20zł (gdzie na samych kabelkach rezystancja skacze od 1,5 do 2 ohm) i LDM`y mają niby 3,4 do 3,8 ohm, obie oczywiście po odliczeniu błędu kabli. Sub ma 4,2ohma. W sumie zgłupiałem już, a nie mam jak inaczej sprawdzić.
  • Admin grupy audio
    Nie ma znaczenia położenie gałki, to tylko tłumik - jeśli z miksera, czy innego urządzenia dostanie za silny sygnał to i silniejszy przepuści na wejście samej końcówki mocy.
    3,4R - jakby trochę za mało, choć nie wiadomo co o tym myśleć bo miernik mierzy rezystancję, a nie impedancję. Natomiast jeśli Kolega mierzy na zaciskach kolumn, a nie same głośniki - to na pewno jest za mało (powinna dodać się rezystancja cewki zwrotnicy).