Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Potrzebny "mini" monitoring, co doradzicie?

01 Wrz 2004 22:54 2112 3
 • Poziom 13  
  Witam!
  Koledzy, niedawno zmieniłem mieszkanie i chciałbym zrobić coś na wzór pseudo monitoringu obszaru przed swoim garażem. Chodzi o to, że samochody mam dwa a garaż tylko jeden :( Często dzieciaki grają tam w piłkę, czasami na noc w aucie zostają jakieś wartościowe rzecz itp. dlatego chcę mieć podjazd do swojego garażu na widoku. Problem w tym, że znając wspólnotę to nie pozwolą ciągnąć przewodów od kamerki po budynku, zresztą szczerze mówiąc nie chce mi się tego nawet robić. Chodzi tylko o jedną kamerkę, która najlepiej drogrą radiową przekazała by obraz do domu, najlepiej na ekran PC. Dodam tylko, że garaż mam równo pod swoim mieszkaniem a mieszkam na 4 piętrze, więc odległość nie jest zbyt duża (ok. 10m). Czy są takie urządzonka na naszym rynku? Może ktoś ma jakieś doświadczenia? Będę wdzięczny za wszyskie informacje! Pozdrawiam
 • Poziom 20  
  rozwiazania masz jakby 2 mozesz przełać sygnał drogą radiową i tu jakby nie ma większego problemu bo są dostępne na rynku nadajniki do kamer kilka mW mocy z powodzeniem wystarcza nawet na odleglość kilkuset metrów jest tylko jeden problem takie urządzenie jak i kamera potrzebują napięcia żeby działac więc bez ciągnięcia kabli sie nie obejdzie tak czy inaczej bo prądu z powietrza nie wezmiesz natomiast przy tak niewielkiej odleglość możesz przecież zamontować kamere za swoim oknem !!!! można zastosowac odpowiedni obiektyw z odpowiednią ogniskowa i po problemie !!
 • Poziom 13  
  Greg napisał:
  rozwiazania masz jakby 2 mozesz przełać sygnał drogą radiową i tu jakby nie ma większego problemu bo są dostępne na rynku nadajniki do kamer kilka mW mocy z powodzeniem wystarcza nawet na odleglość kilkuset metrów jest tylko jeden problem takie urządzenie jak i kamera potrzebują napięcia żeby działac więc bez ciągnięcia kabli się nie obejdzie tak czy inaczej bo prądu z powietrza nie wezmiesz natomiast przy tak niewielkiej odleglość możesz przecież zamontować kamere za swoim oknem !!!! można zastosowac odpowiedni obiektyw z odpowiednią ogniskowa i po problemie !!


  Tzn. akurat z prądem nie ma problemu (jedna mala dziurka w ścianie i kabel z garażu). Chodzi o to, żeby po całym bloku kabli nie ciągnąć. Zresztą zapoznam się z ofertą i pokombinuje, dam znać na czym stanęło.
  Pozdrawiam
 • Poziom 13  
  Greg ma rację jeśli mieszkasz nad garażem naj-prościej / taniej /pewniej postawić kamerę w domu przy oknie. Odpadają problemy:

  -instalacji kamery
  -zasilania kamery
  -przesyłania obrazu
  -odporności kamery na deszcz mróz wandali/sąsiadów

  Jedyny problem jest taki, że oglądasz obraz (ze swojego okna) czyli jakby z góry.
  Kwestia doboru obiektywu (z 4 piętra tak na oko ogniskowa 8 może 12 mm). Jeśli możesz wydać trochę więcej kasy polecam obiektyw ze zmienną ogniskową (dopasujesz sobie ręcznie) i z automatyczną przesłoną AUTO-IRIS zapewni to dobry obraz nawet przy zmieniającym się oświetleniu.