Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka mastercook pt2-700. jak wymienić łożyska

wkamyczura 04 Lip 2010 22:03 14333 8
  • #1 04 Lip 2010 22:03
    wkamyczura
    Poziom 8  

witam.mam pytanie czy ktoś wie jak wymienić łożyska w pralce mastercook pt2-700?czy jest to mozliwe i do zrobienia samemu? jakie łożyska i uszczelnienia nalezy zakupić i gdzie można je dostać?

2 8
  • #3 05 Lip 2010 23:34
    wkamyczura
    Poziom 8  

OK. dzieki za pomoc.
    Mam jeszcze prosbę - jesli mozna to prosze o krótki opis jak się do wymiany zabrać.
    Czy należy wymontować bęben?
    Aha i czy nalezy wymienić obydwa łożyska - czy wystarczy tylko to co padło?

3
  • #4 06 Lip 2010 00:41
    peter falk
    Specjalista AGD

Ot i niedawno ów temat przerabiałem i zapomniałem. Tyle się tego towaru robi ;) .
    Zdaje się trzeba zdjąć górę zbiornika. Uwaga ciężka część.
    Odkręcić koło pasowe. Trzeba odkręcić boczne, metalowe uchwyty łożysk. Następnie wyciągnąć bęben rozchylając dosyć brutalnie ścianki zbiornika tak by osie bębna wylazły z otworów, a potem sposób na resztę czynności do wykonania nasunie się sam.
    Należy wymienić oba łożyska - jak już robić, to robić do końca porządnie.

1
  • Pomocny post
    #5 06 Lip 2010 06:41
    skryn
    Admin grupy AGD

peter falk napisał:

Zdajsie trzeba zdjąć górę zbiornika. Uwaga ciężka część.
    Odkrecić koło pasowe. Trzeba odkręcić boczne, metalowe uchwyty łożysk. Następnie wyciagnąć bęben rozchylając dosyć brutalnie ścianki zbiornika tak by osie bebna wylazły z otworów, a potem sposób na resztę czynności do wykonania nasunie się sam.

Proszę nie udzielać szkodliwych porad. W tej pralce nie trzeba wyciągać żadnego bębna. Wystarczy odkręcić obie flansze z łożyskami.

3
  • #6 06 Lip 2010 12:11
    wkamyczura
    Poziom 8  

Dzieki za podpowiedź.

Mam jescze pytanie dotyczące uszczelniacza.
    Znalazłem na forum że tam wchodzą łozyska 6203zz oraz uszczelniacze v-ring22.
    Jeśli chodzi o uszczelniacz kobieta w sklepie powiedziała że oprócz wymiaru 22 musi znac jeszcze drugi wymiar.
    Czy wiecie jaki to wymiar?

1
  • Pomocny post
    #7 06 Lip 2010 17:38
    skryn
    Admin grupy AGD

wkamyczura napisał:

Jeśli chodzi o uszczelniacz kobieta w sklepie powiedziała że oprócz wymiaru 22 musi znac jeszcze drugi wymiar.
    Czy wiecie jaki to wymiar?

Są dwa rodzaje v-ringów.
    Jeden, to typ A (płaski) i taki lata w tej pralce, a drugi to typ S (stożkowy).
    Więc niech ta Pani w sklepie nie zadaje więcej zbędnych pytań :D
    Stożkowy V-ring można zastosować płaskim; odwrotnie już nie.

Zestaw:

A v-ring taki:

2
  • #8 06 Lip 2010 22:57
    peter falk
    Specjalista AGD

skryn napisał:
    peter falk napisał:

Zdajsie trzeba zdjąć górę zbiornika. Uwaga ciężka część.
    Odkrecić koło pasowe. Trzeba odkręcić boczne, metalowe uchwyty łożysk. Następnie wyciagnąć bęben rozchylając dosyć brutalnie ścianki zbiornika tak by osie bebna wylazły z otworów, a potem sposób na resztę czynności do wykonania nasunie się sam.

Proszę nie udzielać szkodliwych porad. W tej pralce nie trzeba wyciągać żadnego bębna. Wystarczy odkręcić obie flansze z łożyskami.

To się jeszcze okaże ;)
    Porada - przyznaję skryn - trochę, na obecnym etapie, na wyrost, ale w/w gumki w wersji bardzo podstarzałej bywają często bardzo złośliwe :) .

0
  • #9 07 Lip 2010 22:05
    wkamyczura
    Poziom 8  

OK.
    czyli do tej pralki pasuje vring 22 typ A płaski.
    Dziekuje za pomoc

0