Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakup samochodu na części

gibon16 04 Lip 2010 23:04 2907 6
  • #1 04 Lip 2010 23:04
    gibon16
    Poziom 9  

Witam, sprawa wygląda następująco: rozbiłem samochód i za te pieniądze które muszę przeznaczyć na części, swobodnie mogę kupić karoserię całą na części, jakiegoś anglika. Moje pytania są następujące: jaką umowę spisać z sprzedającym ? Samochód nie jest zarejestrowany w Polsce i nie ma praw rejestracji. Czy muszę uiścić z tytułu zakupu takiego samochodu jakieś opłaty dodatkowe? Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Sprawa dotyczy Laguny II, z góry dziękuje za odpowiedzi.

Moderowany przez MakroSerwis:

Proszę zakładać tematy w odpowiednich działach, oraz dbać o pisownię. Poprawiłem.

0 6
  • #2 05 Lip 2010 07:32
    adam640
    Poziom 18  

Idź do urzędu komunikacji i oni Ci najlepiej poradzą. Nie lepiej ją zezłomować i kupić legalnego?

Moderowany przez MakroSerwis:

Upominam Kolegę, że na forum zabrania się umieszczania porad nakłaniających do łamania prawa. Post edytowałem i usunąłem niewłaściwe treści.

0
  • #3 05 Lip 2010 17:38
    gibon16
    Poziom 9  

zezłomowanie mi się nie kalkuluje . Gdy go zaprowadzę na szrot dostane za samochód 1000zł i do widzenia (już się pytałem ile bym dostał) koszt naprawy to jakieś 5000-6000zł i bym sobie jeszcze pośmigał dwa lata (samochód przed wypadkiem był w świetnym stanie technicznym) w ogłoszeniach takie samochody kosztują gdzieś około 17tyś więć by się opłaciło zrobić . A na mój chłopski rozum to tak w Angli ten samochód jest wyrejestrowany w Polsce też nie jest zarejestrowany czyli go nie ma a potrzebny mi jest jako dawca organów .
    Adam napisz mi na pw to co zostało usunięte z twoje wiadomości przez moderatora z góry dziękuje za odpowiedz

0
  • #4 05 Lip 2010 18:28
    andrzejw1
    Poziom 9  

Przespawac numery nadwozia i po sprawie.

Moderowany przez manta:

Za tą poradę, przerwa w pisaniu na 30 dni.

0
  • #5 06 Lip 2010 13:16
    kamil907
    Poziom 28  

Ale co dokładnie chcesz z tego anglika? Tylko jakieś elementy karoserii czy będziesz przekładał całą budę?

0
  • #6 06 Lip 2010 13:26
    romoo
    Użytkownik obserwowany

Kupujesz anglika i go nie rejestrujesz bo nie ma takiego prawa które nakazuje to uczynić.
    Następnie wyciągasz co chcesz i reszte wywozisz na złom.

0
  • #7 06 Lip 2010 17:56
    gibon16
    Poziom 9  

potrzebny mi sa drzwi przód tył jedna cwiartka poduchy . sama karoseria beż silnika

0