Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klapki zawirowań zasada działania

05 Lip 2010 07:23 4426 6
 • Poziom 33  
  Chciałem trochę poczytać o klapkach zawirowań na kolektorach ssących, a tu zonk. Nie ma nic, czy źle szukam? Mógłby ktoś coś niecoś opowiedzieć jak to z nimi jest?
  Pozdrawiam. Marcin
 • Poziom 22  
  Ze znanych powszechnie silników stosował je Opel w 2.0 DTI. Dzięki regulowanemu stopniowi zawirowania poprawiać się miało napełnianie cylindra powietrzem.
  Wynik ? 2 litry, pompa VP44, wypomniane kierownice itd a moc....
  101 KM :D
 • Poziom 33  
  Podciśnienie w kolektorach benzynowych jest mniejsze niż w dieslach. Czy w takim razie dąży się do zmniejszenia do minimum zawirowań? Czytałem o polerowaniu kolektorów na wysoki połysk celem swobodnego ruchu cząsteczek powietrza, węże prowadzi się optymalnie aby po drodze było jak najmniej "zakrętów". Z kolei I zasada termodynamiki mówi, że przyrost energii wewnętrznej ośrodka przejawia się wzrostem energii kinetycznej cząsteczek a co za tym idzie mieszanie się następuje szybciej. Poranna kawa też lepiej miesza się z cukrem jeśli użyjemy łyżeczki. Zawirowane powietrze wykonuje większą pracę, więc jak to jest?
  Chodzi o wzrost energii kinetycznej, czy o swobodny ruch powietrza? A może o jedno i drugie i co w jakim celu? Czasem czytam sprzeczne teorie.
 • Poziom 22  
  Tak, tylko klapy o których mówię są stosowane w turbo dieslu. Co do benzyn jako ciekawostka to np. Ford ma regulowane długości kanałów dolotowych.
 • Poziom 33  
  Czytałem to i jak się dobrze wczytać to niektóre informacje podane na tej stronie są sprzeczne
 • Użytkownik usunął konto