Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pytanie o kabel biegnący do głośnika

05 Lip 2010 09:39 2979 9
  • Poziom 20  
    Pytanie o kabel biegnący do głośnika

ten kabel, który biegnie bezpośrednio do cewki a dotyka membrany przewodzi prąd?
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 43  
    Tak, przewodzi on prąd.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 22  
    Tak.

Pozdrawiam!

EDIT@: Myślałem, że jestem pierwszy. :/
  • Poziom 20  
    Dziękuje za odpowiedź, ale jeszcze mam jedno pytanie o ten kabel: mianowicie czy on może dotykać tylko membrany? ( u mnie w głośniku niskotonowym od tuby jest właśnie taki złoty kabel, który jest przyklejony do membrany). A może on przebija membranę? Nie wiem czy ta jest we wszystkich.
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Pytanie czego miały by jeszcze dotykać te przewody?. Są one z jednej strony zamocowane do membrany a z drugiej do styków przyłączeniowych aby połączyć cewkę głośnika z zaciskami. Jeśli będą dotykać np kosza głośnika mogą spowodować zwarcie.
  • Poziom 20  
    darek_wp napisał:
    Pytanie czego miały by jeszcze dotykać te przewody?. Są one z jednej strony zamocowane do membrany a z drugiej do styków przyłączeniowych aby połączyć cewkę głośnika z zaciskami. Jeśli będą dotykać np kosza głośnika mogą spowodować zwarcie.

Aha z tego wynika, że ten kabel przebija membranę ?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Nie zawsze przebija membranę. Zależy to od konstrukcji głośnika - w jednych przechodzi on przez membranę a w innych nie.
  • Poziom 20  
    Nie rozumiem tylko po co mają dotykać membrany, przecież przewodzą prąd i mają dwa różne bieguny.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 20  
    dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Myślę że temat mogę zamknąć:D