Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes Sprinter 308 CDI nie odpala

05 Lip 2010 16:10 8059 4
  • Poziom 2  
    Mam sprintera 308cdi 2003r. auto odpalalo za pomoca samostartu, dzisiaj juz nie odpalilem mimo takich samych zabiegow,tzn odpalalo i doslownie za sekunde gaslo. Mechanik wymienil pompe wesokiego cisnienia, filtr paliwa, wtryski i dalej nic. Na dodatek zaczal sie palic akumulator i zaswieclo edc. Co robic, pomocy!
  • Spec od Mercedesów
    My Ciebie również serdecznie witamy...
    Jeżeli nie wiesz, to tego rodzaju naprawy w nowych autach rozpoczyna się od odczytania i analizy kodów błędów. Oprócz tego trzeba przejrzeć tzw. "actual values" (wartości aktualne) - np. zwrócić uwagę na ciśnienie na railu w momencie uruchamiania silnika. Jeżeli będzie niższe jak 120 bar to silnik raczej nie odpali. Oprócz tego sprawdzić wtryski czy nie przepuszczają na przelew. Sprawdzić czy w przewodach paliwowych nie ma powietrza. Zresztą co ja będę się rozpisywał - temat niepalącego Sprintera CDI był wielokrotnie poruszany na tym forum. Wystarczy POszukać. Chyba że preferujesz metodę wymiany dobrych części na nowe. Jest to metoda (jak widzisz) nie zawsze skuteczna ale za to tania też nie :)
  • Poziom 2  
    dzieki za pomoc.no wlasnie,pewnie trzeba bylo zaczac wlasnie od tego ale mechanik na to nie wpadl.jego diagnoza to pompa wysokiego cisnienia(wymienil 3!!!) i nic.auto stoi juz tydzien, na szczescie znalalazlem mechanika, ktory podejmie sie tego.dzieki i pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Witam. Podłącze się do tematu. Sprawa dotyczy Sprintera 313 2,2CDI 2005r. Przed wyjazdem w dłuższą trasę wymieniłem żarówkę od tylnej pozycji. W czasie powrotu jakieś 70km przed domem zauważyłem że ta sama żarówka znowu nie świeci. Okazało się że żarówka jest spalona, a żarówka od środa wręcz czarna, jak by okopcona. Jakieś 3 km przed domem nagle zaczełą przez chwile migac lampka od trakcji, koło absolutnie nie miało poślizgu. Po przyjeździe do domu zaparkowałem auto w garażu. W całej trasie zrobiłem 4300km wszystko było w jak nalepszym porządku, jedyne co to ta żarówka i chwilowe miganie kontrolki od trakcji. Po 2 dniach gdy chciałem odpalic auto, na desce zapaliła się lampka EDC, ASR, i takie koło jak by ślizgające się. W każdym razie auto odpala jak by na 1s i gaśnie, choc bym go kręcił dalej 2 minuty to silik nawet sie nie odezwie. za każdym raziem gdy próbuje go odpalic jest to samo, odzywa się na moment i gaśnie.
    Czy ktoś z was miał może podobny problem? Do komputera auto bedzie podłączone w sobote więc dam znac co wyszło.
  • Poziom 21  
    Podłączenie do komputera powinno wyjaśnić przyczynę Twojego kłopotu. O ile diagnosta będzie ogarnięty. Bardzo możliwe ze jest jakiś problem z zasilaniem sterowników.