Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizja z ciężarowce - Cyfrowy polsat - kilka pytań laika

kazach 05 Lip 2010 17:34 13007 6
  • #1 05 Lip 2010 17:34
    kazach
    Poziom 10  

Witam - podjąłem pracę w zawodzie kierowcy - chciałbym zamontować sobie zestaw TV sat w kabinie ciężarówki i w związku z tym mam kilka pytań :)

1. Pani z infolinii cyfrowego polsatu zaproponowała mini dekoder i antenę - nie potrafiła sprecyzować, czy mi się ta antena nada. Kosztuje u nich 49 zł - jest ona na jakiś magnes czy przyssawkę, żeby gdzieś do auta zamontować ? Pani mi nie udzieliła takich informacji.

2. Mini tuner polsatu podobno jest na 12V - mogę go podpiąć do instalacji auta 24V ? I czy jest on wyposażony w odpowiednia wtyczkę do gniazdka zapalniczki ?

Nie znam się na tym kompletnie - stąd te laickie pytania - wierzę, że mi pomożecie :)

Jeśli udzieliłem mało informacji, to w razie konieczności uzupełnię.

Dzięki i pozdrawiam

Dodano po 8 [minuty]:

Aha - mam laptopa Acer Extensa 7220 bez karty telewizyjnej. W sklepie mi zaproponowali kartę TV na USB za 85 zł - bedzie hulać ? :)

1 6
  • #2 05 Lip 2010 19:44
    arturavs
    Poziom 39  

Karta w laptopie będzie hulać. Z anteną gorzej. Jakie to auto? Jeżeli zawieszenie kabiny jest na poduszkach , to byle wiaterek i brak sygnału. I za każdą pauzą będziesz musiał ustawiać. Nie masz w aucie 12V? No chyba w dzisiejszych czasach to mało prawdopodobne.

-1
  • #3 06 Lip 2010 14:33
    kazach
    Poziom 10  

Mam 12V przy radiu i CB, ale nie mam jako tako gniazdka - auto to Daf 105. Podłączę sobie w takim razie bezsposrednio.

Mogę uciąć przewód z oryginalnego zasilacza, wpiąć się nim w sieć auta i bedzie ok ? czy mogę spalić tuner ? Model tunera P-300.

Mam w aucie przetwornicę, ale nie jestem pewien czy mi uciagnie laptopa i tuner jednoczesnie. Ta przetwornica ma efektywną moc 300 W. Pisze na niej jeszcze 500 W ale to chyba coś innego.

0
  • #4 06 Lip 2010 14:42
    630176
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    #5 06 Lip 2010 14:47
    arturavs
    Poziom 39  

Te 500W to moc maksymalna którą odda przetwornica w krótkim czasie. Kabelek od oryginalnego zasilacza zostaw w spokoju. Pogadaj z jakimś znajomym elektrykiem i kabelek Ci dorobi. XF 105 nie ma 12V na gnieździe?
    Normalnie żenada. Mam w firmie dwa XFy i obydwa mają gniazda 12V.

Przetwornica spokojnie pociągnie i Lapka i tuner.

Bezpieczniej dla Ciebie i tunera będzie podłączyć zasilanie z przetwornicy.
    Chociażby nawet dlatego , ze ktoś ( zmiennik , skoczek ) pomyli gniazda zapalniczek i żegnaj dekoderze.......

0
  • #6 17 Lip 2010 10:45
    kazach
    Poziom 10  

No i jestem po pierwszej trasie, sprzęt wypróbowałem - kilka informacji, dla potomnych.

Podpiąłem laptopa i tuner pod przetwornicę i działa bez problemów.

Antena sprawuje się wyśmienicie, zapłaciłem za nią 120 zł, jest na przyssawkę. Przed zamontowaniem pszyssawki do szyby należy obie powierzchnie dokladnie wyczyścić.

Ustawienie anteny najlepiej przeprowadzać z urządzeniem do wyszukiwania satelity. Podpina się je pomiędzy antenę a tuner. Drugim sposobem jest ustawienie anteny mniej-więcej na poludnie i szukanie sygnału poprzez lekie przesunięcia czaszy. Mnie udało się ustawić siłę sygnału na poziomie żółtym. W zupełności wystarcza.

Sygnał nie gubi nawet w przypadku większego wiatru, czy ruszaniu kabiną.

Jak sobie coś jeszcze przypomnę to dopiszę. Dziękuję wszyskim za rady - przydały się. Pozdrawiam

1
  • #7 17 Lip 2010 13:29
    telesat1
    Moderator na urlopie...

Dopisywanie zbędne. Temat zamykam.

0