Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Osprzęt kablowy
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Planet router wifi ADW 4401a (v2) uwalony, jak zrobic flash

05 Lip 2010 18:09 1441 2
  • Poziom 10  
    Witam. Otóż podczas wgrywania firmware do mojej planetki miałem mały wypadek. Wyłączyli prąd. Planetka już nie wstała. Tzn tak jakby częściowo działa. Swieci dioda POWER i po podłączeniu kabla RJ45 do komputera, dioda mryga ale nie przydziela IP. Po ręcznym ustawieniu IP na 192.168.0.1 i tak nie łączy się z nim. JAkieś porady ? Rozebrałem planetke i okazuje się, że w środku są 4 piny:

3V
    TX
    RX
    G

czy jest jakiś programator do takowych planetek z uwalonymi softami ? Czy jest jakiś domowy sposób na to ? Chwilowo posiadam tylko JTAGa w domu ale nie zaszkodzi pobawić się w coś nowego. A troche przypiliło mnie z naprawą gdyż po dzisiejszej burzy wysiadł mi LIVEBOX :)
  • Osprzęt kablowy
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    witek_77 napisał:
    ... Po ręcznym ustawieniu IP na 192.168.0.1

To IP wpisywałeś w ustawieniach karty sieciowej?

Ze specyfikacji wynika że adres routera to 192.168.1.1 (no chyba że w V2 jest inaczej).
    login: admin
    hasło: admin
    Więc powinieneś kartę sieciową ustawić np. 192.168.1.10
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 10  
    Sprawdzałem obie wersje. Nie pierwszy raz robie z sieciami i routerami. Planetka działa jako switch po kablu ale wifi wogóle nie chodzi. Przycisk reset nic nie daje. Chodzi mi tylko o to czy jest jakas możliwość przefleshowania tego badziewka w jakiś sposób nie zmieniając eepromu fizycznie