Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honda civic '94 prycha na wolnych obrotach lpg

kormus77 05 Lip 2010 19:54 1786 1
  • #1 05 Lip 2010 19:54
    kormus77
    Poziom 1  

Witam,
    Mam problemy z wyregulowaniem wolnych obrotów w civic 94 D13B2.
    Zacznę od tego że auto kupiłem rok temu, wszystko smigało ok, oczywiście pogrzebałem z ciekawości przy ustawieniach gazu i musiałem jechać do gazownika. ten założył mi na wlot powietrza zwężkę twierdząc że łapie za dużo powietrza, wyregulował spalanie i niby było ok.
    Nie mniej jednak silnik na wolnych obrotach bujał sie tak że wskazówka od obrotów "leżała". Jakiś miesiąc temu zregenerowałem parownik ML-94, nic to nie dało.
    Okazało się że na gaźniku jest ukręcona szpilka od puszki filtra i łapał lewe powietrze. Zaraz to naprawiłem, autko nie spadało poniżej 1,7 obrotów, wyregulowałem na gaźniku na min i chodziło na 1000, przy obciążeniu elektrycznym min 700. Wszystko było ok przez 2 dni, teraz na wolnych obrotach prycha w tłumik, przy dodawaniu gazu zawsze przymuli się na chwilkę i idzie do góry, prycha przy tym i trzęsie silnikiem- tylko przy małych obrotach. Dzisiaj wyczyściłem gaźnik jakimś sprayem, wszystko glanc!! wężyki ok, sprawdziłem kopułkę, styki trochę wypalone, świece mają jakieś 10 tys. Dodam tez że ostatnio przy odpaleniu z rana po zagrzaniu silnik nie spadł na wolne, dopiero jak zadziałałem na przepustnicę śrubokrętem to spadły. Nie mam już pomysłu co mu może nie leżeć, może być że gaźnik się całkiem rozkraczył ?? nie mniej jednak oprócz kręcenia śrubką od wolnych nic w nim nie grzebałem. Może jednak trzeba się udać do gazownika?? Proszę o poradę co dalej czynić...

jeszcze jedno pytanko - czy w tym modelu "działa" - "restore backup" czyli reset i ponowna nauka ?

Pozdrawiam!!

1 1
  • #2 22 Lis 2010 23:02
    kruk87
    Poziom 9  

Kolego polecam sprawdzić zapłon, może się spóźniać

1