Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik podgrzewanych foteli golf II

finch 05 Lip 2010 20:11 1783 0
  • #1 05 Lip 2010 20:11
    finch
    Poziom 20  

Witam,

Kupiłem od VW corrado podgrzewane fotele które teraz będą włożone do MK II. Sam MK II miał w opcji grzane fotele, był to spory rarytas. Mam zestaw obu potencjometrów od Corrado i jest tam 5-cio stopniowa regulacja, zważając na lata produkcji sądzę że sterowanie odbywało się w oparciu o tranzystor. Ponieważ chce zrobić cały panel sterowania szybami, grzanymi fotelami i dodatkowe wskaźniki do silnika, główkuje nad opcją 5 stopniowej regulacji ale cyfrowej. Tu zaczynają się pytania ponieważ za chińskiego boga nie mogę się dokopać do informacji na temat sterowania grzaniem w tych fotelach(są schematy ideowe VW ale to nie to), czy jest to regulator dwustawny gdzie zmieniając rezystancje potencjometrem zadaje nową wartość i regulator kontrolując czujnik dąży do zadanej temperatury. Czy może zmieniam tylko wartość prądu płynącego przez matę. Mi chodzi po głowie zastosowanie PWM`u tylko nie mam pojęcia czy ta metoda regulacji nie wykończy mi mat. I jaki algorytm byście proponowali do sterowania (odwołuje się do doświadczenia kolegów).

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
    Finch

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME