Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Szukam]Cichy i wydajny(80+) zasilacz od 600w w górę

szefxxx 05 Jul 2010 22:41 2631 7
Testo
    szefxxx
    Level 20  
    Witam serdecznie,

jako iż mój Tacens Valeo powoli dogorywa poszukuję nowego zasilacza.Oczekiwałbym od zasilacza przede wszystkim stabilności napięć,ciszy(pasyw lub wiatrak wolnoobrotowy) oraz modularnych kabli.Cóż wiadomo iż liczba wtyków(6x molex i 6x sata,pcie x2) by była jak najbardziej wskazana.Cóż cena nie jest aż tak istotna ale myślę że tak do 500zł.
    Zastanawiałem się nad Tacens RADIX III 720W Smart lub Corsair CMPSU-650HXEU - 650W.Co sądzicie o tych zasilaczach lub jakie inne byście polecali??;)Prosiłbym o wskazówki gdyż to są ostatki już tej zasilki i zapewne niebawem wyzionie ona ducha;)Prosiłbym serdecznie o pomoc:)

pozdrawiam serdecznie,

Szefxxx:)
  • Testo
    User removed account
    User removed account  
  • Testo
    Wojtek(KeFir)
    Level 42  
    Podaj jaki masz sprzęt. Ja mam Corsaira VX550 i jak na moje ucho, jest cichszy od dysku, więc nie ma sensu szukać cichszego.
    szefxxx
    Level 20  
    Dziękuję za odpowiedzi:)Mój sprzęt w skrócie to AMD Phenom II X4 965 Black Edition,6GB ram,Radeon 5830,4 dyski, 2 napędy optyczne,6 wiatraków 120mm.
    Generalnie cykanie wiatraka,czy piszczenie cewek(zdarza się w Corsair) jest jak dla mnie nie do przyjęcia.O ile sam temat wiatraka można jakoś przeboleć bo można go wymienić na inny(co prawda kosztem gwarancji) o tyle jest ważna stabilność napięć oraz odpowiednie rozłożenie napięć na liniach +12(linie w odpowiedniej ilości) i by była dobra moc - myślę ze 500w(licząc w przeliczeniu z VA na W w stosunku 1:1,pomijając przesunięcie fazowe) na samej 12stce rozwiązuje problem na wyrost zdecydowanie,chociażby ze względu że teraz większość graf leci na tych liniach podobnie jak reszta peryferiów.U mnie maszyna cała jest chłodzona pół pasywnie,stabilność i cisza to priorytet.Jest to komp długodystansowo pracujący.Aktualnie mam Tacensa Valeo 460w,słowa o nim złego nie powiem(no poza tym że nie daje rady już z nową grafą).Trzyma napięcia bez rażących odchyleń(sprawdzone miernikiem i testerem),w stresie jest cichy i nie grzeje się jak piekarnik.
    Cóż,po dłuższym grzebaniu w necie trafiłem na dwa ciekawe zasilacze.Jeden to Silver Power produkowany pod domeną Seasonica - Silver Power SP-SS650 King Kong a drugi to właśnie Tacens Valeo II 700w.Teraz tak.Tacens jest pół pasywny,więc na pewno będzie znacznie cichszy i w stresie oraz w idle, choć pewno w stresie będzie się nieco bardziej grzał.Ma dwie linie 12v.Niby jego producent określa jego skuteczność jako 85% choć nie ma on certyfikacji.Na linii 12 ma 264w(20A)Ma dwie linie.Cóż to te 700w to trochę ściema bo to moc szczytowa.Natomiast Silver Power ma certyfikację bronze 80+,i cztery linie 12v o łącznej mocy 220w(18A).Niby lepiej rozłożone napięcia(jedna linia grafa,druga dyski,trzecia stabilizacja płyty,czwarta dyski i wiatraki).Nie wiem jak on będzie się sprawował z poziomem hałasu w idle i w stresie.Niby max hałasu wiatraka to 22 db.Podobnie nie wiem jak z grzaniem się.(nie znalazłem żadnych testów tego zasilacza w necie).Co wy o tym myślicie??Który z tych dwóch zasilaczy byście polecali??Może macie jakieś inne sugestie lub propozycje??Prosiłbym serdecznie o pomoc:).

pozdrawiam serdecznie,

Wojtek(KeFir)
    Level 42  
    Tak, łącznie 18A na liniach 12V to raczej śmiech na taki komputer. Dla porównania VX550 to 41A na linii 12V. Do twojego komputera nie potrzeba nic więcej jak porządna 450-500W. Nie zauważyłem, żeby VX550 piszczał cewkami.
    szefxxx
    Level 20  
    Dzięki za odpowiedź:)
    No tak ale mam teraz 460tke Tacensa i ona nie daje już rady....Poza tym chciałbym mieć jakiś zapas na przyszłość.Nie wspomnę o tym iż większa rezerwa mocy to lepsza stabilność napięć oraz efektywność:).
    No tak rozpatrując te zasilacze to który dobrać pod kątem wydajności i ciszy(stress i idle)?

pozdrawiam serdecznie,

Wojtek(KeFir)
    Level 42  
    Na jakiej podstawie stwierdzasz, że nie daje rady? Pisałeś przecież, że napięcia trzyma bardzo dobrze i jednocześnie jest cichy.
    szefxxx
    Level 20  
    Na tej że po wymianie grafiki z GF 9600 GT na Radeona 5830 to przy uruchomieniu jakiej kolwiek aplikacji 3D,dajmy na to niech to będzie testowy Crisis to komp się wyłącza i potem z 15-20min nie chce się włączyć.Nie jest to wina ani grafki ani procka ani niczego innego(tak samo tempetratury).Kondensatorów na płycie nie mam napuchniętych,pamięci są ok(sprawdzałem mem testem)

EDIT:

Rozwiązaniem się okazał SilverStone Strider(ST70F )700w naprawdę cichy zasilacz;).