Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet radiowy UPC a zakłócenia sygnału

Pandu 06 Lip 2010 12:15 4419 12
  • #1 06 Lip 2010 12:15
    Pandu
    Poziom 9  

Witam.

za tydzień kończy mi się umowa na Neostradę. Stacjonarny i tak likwiduję. Nie mam kablówki, więc mogę albo zostawić linię TP (30zł bez telefonu, żart jakiś, hehe) + 40zł,później 45zł internet Orange 1 Mb/s. I byłoby to stałe 1 Mb/s, niezależnie od pogody :) Daje nam to 70,75zł. Mogę też wziąć radiówkę, np. UPC za 60zł 5 Mb/s lub za 75zł 8 Mb/s. Ale to jednak jest radiówka i obawiam się, że może być problem z odbiorem u mnie. Na północ od domku mam wielką, szeroką, starą fabrykę (pozostałość po PRLu, w Radomiu mieszkam :) ), która ponoć skutecznie zakłóca sygnał anteny telewizyjnej, przez co mam tylko TVP1,TVP2 i TV4, i boję się, czy nie będzie problemów z odbiorem internetu.

I tu jest sprawa do was. Ja się kompletnie nie znam na radiówkach, nie wiem jak potrafi prędkość spaść i co mi się tak naprawdę bardziej opłaca. Po 1 - czy sądząc po owych problemach z telewizją może być problem z odbiorem internetu drogą radiową? I po 2 - co byście woleli - radiówkę 5 Mb/s, 8 Mb/s, czy stałe, równe łącze 1 (no, albo 2) Mb/s?

Pozdrawiam i proszę o w miarę szybką odpowiedź, bo czas goni, a pani z Orange ma dzwonić za godzinę podobno:D

0 12
  • Pomocny post
    #2 06 Lip 2010 12:25
    dluxea
    Poziom 23  

Ja a bym wolał po kablu nisz jakąś kol wiek Radiówka
    Zadzwoń do Tel.801 802 803 lub 22 711 11 11

0
  • #3 06 Lip 2010 12:28
    Pandu
    Poziom 9  

Wiele osób ma takie zdanie, ciekaw tylko jestem jak konkretnie wygląda radiówka, np. jaka jest średnia prędkość przy maksymalnej 5 Mb/s w UPC :)

Trzecia sprawa - Netia nie potrzebuje linii TP, to jest radiówka? Bo na to jakby wygląda, ale nigdzie nie mogę znaleźć konkretnych informacji na ten temat.

0
  • Pomocny post
    #4 06 Lip 2010 12:31
    creative1agh
    Poziom 14  

Tylko kabel. Radiówka jest świetna - jak działa. A że lubi miewać humory - nie polecam.

0
  • Pomocny post
    #5 06 Lip 2010 12:32
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 06 Lip 2010 12:41
    Pandu
    Poziom 9  

Jak spada transfer jak "miewa humory"? "Niemal" do zera, czy net całkiem pada? Często się to zdarza?

Dodano po 8 [minuty]:

Cytat:

UPC oferuje dostęp do usługi równolegle za pomocą kabla (RJ45), USB i Wi-Fi (za dodatkową opłatą). To sieć kablowa, a nie "radiówka".
    Heh...kablówka odpada.
    Cytat:

Raczej bliżej wartości 5Mb/s.
    No a jakby to było w kablówkach?

0
  • Pomocny post
    #7 06 Lip 2010 12:51
    dluxea
    Poziom 23  

Jak masz UPC kablowo to niema co się zastanawiać .
    Mam UPC od 8 lat i jest ok. na co mogę narzekać to biuro obsługi Klimta ( długo trzeba czekać na rozmowę z konsultantem , a po za tym jest ok. )

0
  • #8 06 Lip 2010 12:53
    Pandu
    Poziom 9  

Nie, nie, nie, nie mam dostępu do kablówki, myślałem, że UPC oferuje dostęp radiowy:)

Okazało się, że Netia także wymaga linii TP. Jakkolwiek nadal chciałbym, żeby ktoś jakoś bardziej szczegółowo opisał jak wygląda korzystanie z radiówki. Czy często spada transfer, jak bardzo spada, jaki jest zazwyczaj itd...

0
  • Pomocny post
    #9 06 Lip 2010 12:55
    livex21
    Poziom 22  

Ja mam radiówkę od 3 lat i niezależnie od pogody transfer mam ten sam, nic nie spada. Mogę polecić z czystym sumieniem to rozwiązanie. Firma w której pytasz o internet radiowy ma obowiązek przyjechać do Ciebie i sprawdzić poziom sygnału, przed podpisaniem umowy. Jak dasz maila to napisze Ci z jakiej Radomskiej firmy mam internet, ta firma nawet potrafi postawić ponad 5 metrowy maszt. ;)

Pozdrawiam!

0
  • #10 06 Lip 2010 13:09
    Pandu
    Poziom 9  

livex21 napisał:
    Ja mam radiówkę od 3 lat i niezależnie od pogody transfer mam ten sam, nic nie spada. Mogę polecić z czystym sumieniem to rozwiązanie. Firma w której pytasz o internet radiowy ma obowiązek przyjechać do Ciebie i sprawdzić poziom sygnału, przed podpisaniem umowy. Jak dasz maila to napisze Ci z jakiej Radomskiej firmy mam internet, ta firma nawet potrafi postawić ponad 5 metrowy maszt. ;)

Pozdrawiam!
    O widzisz, rodaku:) Maila wysłałem na...maila za pośrednictwem forum:) Jakkolwiek czekam na odpowiedź. I ciekaw jestem, czy wyjdzie taniej niż linia TP + internet ADSL.

Pozdrawiam i dzięki wszystkim.

0
  • #11 06 Lip 2010 13:19
    dluxea
    Poziom 23  

livex21 chyba nie widziałeś dobrego neta.
    Trzeba wybrać albo tani albo dobry ( stałe łącze po kablu zawsze będzie lepsze ).

0
  • #12 06 Lip 2010 13:39
    livex21
    Poziom 22  

dluxea napisał:
    livex21 chyba nie widziałeś dobrego neta.
    Trzeba wybrać albo tani albo dobry ( stałe łącze po kablu zawsze będzie lepsze ).

Nie żartuj, ja nie widziałem dobrego neta? Widziałem wszystkie możliwe łącza i powiem z czystym sumieniem, że radiówka wcale nie jest zła.

Oczywiście są przypadki, że firmy oszukują, ale ja polecam uczciwą i wcale nie najtańszą, oferująca internet dobrej jakości i zapewniającą taką prędkość łącza jak w umowie!!!

Pozdrawiam!

0
  • #13 28 Maj 2014 21:09
    kuposlaw
    Poziom 2  

Witam ja mam neta z neti przesył (mad max) radiowy i mogę powiedzieć ze jak do tej pory z połączeniem nie było problemu czy wichura czy burza czy deszcz . Z transferem bez limitu . Może jedynie co z prędkością 1 mb/s . To jest max jaki mogą zaoferować tą drogą.

Dodano po 2 [minuty]:

Witam ja mam neta z neti przesył (mad max) radiowy i mogę powiedzieć ze jak do tej pory z połączeniem nie było problemu czy wichura czy burza czy deszcz . Z transferem bez limitu . Może jedynie co z prędkością 1 mb/s . To jest max jaki mogą zaoferować tą drogą.

0