Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wasze opinie o centralach napco Express

plaze 06 Jul 2010 12:32 2194 7
Optex
 • #1
  plaze
  Level 2  
  Witam
  Trafiłem na bardzo atrakcyjne cenowo centralki alarmowe 6,8 liniowe firmy Napco w komplecie z manipulatorem LED
  Są to centrale serii Express XP-600 lub GEM-P800
  Chciałem zapytać o wasze opinie w instalacji i stabilności pracy.
  Zdaje sobie sprawę ze sa one raczej do małych obiektów maksymalnie 6/8 linii.
  Jest tez do nich tani manipulator z pełnym LCD.

  Czy ktoś je montował ? więcej niż jeden system? z czym można się spotkać co utrudnia i może zaskoczyć a co jest nietypowe? ogólnie polecacie Napco ?
 • Optex
 • #2
  rokycky
  Level 23  
  Napco to przeżytek, ale akurat te małe modele są spoko.
  To takie odpowiedniki DSC1550 itp.
  Do prostych instalacji wystarczajace.
  Jedyny powazniejszy mankament to wyjscie PGM, bywaja problemy, ale to mały pryszcz

  BTW: Lepiej tego nie wyciągaj z pudełka jak Ci klient na ręce patrzy, bo konstrukcja i wykonanie płyty przypomina bardziej sterownik od pieca kaflowego :D
 • Optex
 • #3
  gigi-44
  Level 26  
  A jak myślisz czemu dają atrakcyjne ceny?
  Widziałem i naprawiałem naprawdę sporo systemów na tych centralach i osobiście radzę dołożyć kilka groszy i mieć pewny sprzęt.
 • #4
  telesystem
  Level 22  
  Może wcale nie trzeba dokładać... jest kilka central jakie można mieć w tej cenie nawet z obudową ! np E65 to wydatek około 160 plus 50 obudowa (netto)
  i masz 9 linii DEOL ! i 3 PGM ! i nawet ma zegar i już date ! Wszyscy wiedzą ile znaczy bufor zdarzeń a już napewno jak jest potrzeba coś udowodnić lub przedstawić to życzę powodzenia, warto zainwestować w modem za sporą kase i dodatkowy interfejs PCL2000 i wtedy zobaczysz ile cennych informacji odczytasz. to coś jak CA4 z dialerem. A poważnie to wszystko działa całkiem fajnie np. dialer w CID i stabilność wysmienita, odporność na wyładowania atmosferyczne na "5" czego nie można powiedzieć np o satelu... (no tak ! istotne w górach) ale jak mam robić system w eolu na 5 czujek i zastanawiać sie co dać na pgm a wybór niestety musi paść na uzbrojenie a gdzie alarm gdzie awaria aku i w końcu AC to już doliczając 3 moduły przekaźnikowe taniej wyjdzie większość central i komfort pracy w większej obudowie ! Najlepiej zamontować gdzieś 10-15 szt. miesięcznie z tego po czterech miesiącach wymienić 3-4 akumulatory bo się nie podniosą po dłuższej awarii zasilania.
 • #5
  Andrzej_Bytom
  Level 10  
  Robie na tych centralkach małe systemy bo fakt cena jest atrakcyjna 150 zł za komplet centrala, obudowa, trafo i klawiatura i jakość jest zadowalająca. W sumie założyłem kilkadziesiąt takich central i wszystkie działają stabilnie. Rzeczywiście nie ma wodotrysków bo 1 pgm troche ogranicza ale napco ma świetny dialer i monitoring telefoniczny jest pewny. Potwierdzam opinie telesystemu po burzach nie jeździ się do tych systemów. Co może zaskoczyć... pulsujący pgm w czasie alarmu jeśli wysterujesz na nim uzbr. Ja obchodze to kondensatorem 2200mik. Ogólnie polecam, klawiatura jest ładna system jest prosty dla usera i jako instalator nie mam z nim problemów. A dlaczego są tanie hmm, chyba na tym polega konkurencja producentów walczą cenami, cena detaliczna takiej centralki to ponad 300 zł i z czystym sumieniem na samej centralce zarabiam chyba dobrze?
 • #6
  plaze
  Level 2  
  Zakupiłem jednak i będę montował, napisze co i jak po instalacji. Cena jest super. Rozmawiałem ze znajomymi i mówili ze jak założę Napco to mogę zapomnieć o tej instalacji i spać spokojnie. Chodzi latami długimi bezawaryjnie, opowiadali że mieli do czynienia z systemami Napco które chodzą od lat 90 i ci klienci chcą tylko Napco.
  Podobno jakaś tam duża firma ochroniarska zepsuła kiedyś opinie na rynku o Napco przez swoje nieudolne instalacje.
 • #7
  plaze
  Level 2  
  No więc zamontowałem Napco. Generalnie łatwizna. Dwie sprawy w których musiałem zaczerpnąć pomocy technicznej w Napco

  1. Wyłączenie dialera telefonicznego, jako pierwsza czynność gdy nie używamy monitoringu telefonicznego (fabrycznie jest załączony)
  2. Wyłączenie blokady kodu użytkownika (fabrycznie jest załączona i użytkownik sam nie zmieni kodu nr 1)

  Poza tym aby wyjść z programu instalatora należny wcisnąć * 8 i wprowadzić kod instalatora (trochę mam przyzwyczajeń z DSC i Jablotronu gdzie wychodzi się naciskając #)

  Reszta spraw bezproblemowa, klawiatura bardzo ładna , fajnie prezentuje się na ścianie, użytkownik zadowolony bo system łatwy w obsłudze, automatycznie uzbraja w trybie nocnym gdy pozostajemy w domu. Trochę ogranicza nas 6 linii ( gdzie trzy linie łączy sie z rezystorem 2.2k a drugie trzy linie z rezystorem 3.9k) i jeden PGM ale przynajmniej jest oddzielne wejście dla linii pożarowych i da się uzbrajać z pilota. No i cena za zestaw centralki w obudowie z trafem i klawiatura jest super, można niezłe zarobić na instalacji.
  Ogólnie jestem bardzo zadowolony z wyboru Napco.
  Brdę pisał dalsze uwagi przy kolejnych instalacjach no i gdyby coś wyszło
 • #8
  Kasers
  Level 12  
  Podzielam dobre opinie o napco, oprócz ekspresów 600, instaluje często GEM-P1664 wychodzi bardzo dobrze cenowo i jest bardzo stabilna. Ostatnio zajawiłem się na zewnętrzną klawiaturę GEM-BIOREADER można to fajnie oprogramować; jeden palec uzbraja inny otwiera drzwi a jeszcze inny zapala światło na przykład.