Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Computer ControlsComputer Controls
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Budowa własnego komputera świetlnego

02 Sep 2004 11:22 2840 7
  • Level 21  
    zamierzam zrobić komputer swietlny. Jest etgo duzo w internecie i w ofercie ale zazwyczaj zbyt drogie dla elektronika hobbysty.
    Np Vellman ofreruje komputer swietlny K5201

Szesnaście różnych programów i siedem wyjść czyni ten komputer świetlny jedyną w swoim rodzaju atrakcją. Ten zestaw może znaleźć zastosowanie w dyskotekach, reklamach świetlnych, sygnalizacji, itd. Każde wyjście posiada diodę LED, umożliwiającą bezpośrednią obserwację programów. Kompletny zestaw należy zainstalować (np. w naszej obudowie PRG1) tak by wszystkie przełączniki i diody były dostępne na przednim panelu. W celu większego urozmaicenia spektaklu można łączyć ze sobą nieograniczoną ilość tych układów pracujących synchronicznie. Dostarczane są dwa programy, do pracy kaskadowej dwóch komputerów. 7 wyjść z triakami: max 1.5A napięcie zasilania lamp: 24VAC do 240VAC napięcie zasilania układu: 7.5 - 9VAC / 250mA 16 programów kontrola prędkości wejście zegara zewnętrznego

Cena 156złotych

Nord Elektronik NE2020a

Urządzenie jest rozbudowaną wersją sterownika NE 2020. Wzbogacone zostało o obwód drukowany umożliwiający podłączenie żarówek lub łańcuchów żarówek o napięciu sieci 230V. Podobnie jak konstrukcja NE2020 sterownik posiada 8 kanałów. Sterownik generuje 20 różnych kombinacji świetlnych (20 programów) z regulacją tempa programu. Zasilanie z zasilacza sieciowego 12V.

Cena 113zł

Na elektrodzie znalazłem 16 kanałowy komputer swietlny z 40 kombinacjami swietnymi opartymi na ukłądzie EPROM 2716 tylko jest jedeno ale. Nie m,a do tego użądzenia płytki drukowanej. Wie moze gdzie moge znaleźć do tego użadzenia płytke drukowaną.

A co do pozostałych komputeró świetlnych, czy ma ktoś jakieś instrukcj, lub opisy konstrukci spisy elementów schematy itp.
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Level 17  
    W którymś z numerów Nowego Elektronika jest tak nazwany komputer świetlny MAX. Jak Cię interesuje to na jutro - jak wrócę do domu mogę poszperać i dać odowiedź! Były też (chyba) kity do niego, płytka, płytka z częściami lub zmontowany układ.
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Level 14  
    a mozesz dac link do tego co znalazles na elektrodzie??
  • Level 26  
    MAX jest do bani! Ma tylko jeden program i kroki są ustawiane w milisekundach. Strasznie brakuje regulacji prędkości programu! Nie polecam, chyba że do jakiejś reklamy świetlnej. Wellemana mam gdzieś schemat, jak znajdę, to wkleję.
  • Level 13  
    Potrzebuje pomocy. Kupiłem "komputer świetlny MAX" złożyłem i mam problem jak zaprogramuje go i włącze to staje sie nadsterowny: zaczyna czasami stale świecić innym kanałem niż jest zaprogramowany a na diodach pokazuje sie poprawny program. Może ktoś wie jak mi pomóć.