Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Program do symulacji. Symulacja układów energoelektronicznyc

06 Lip 2010 17:25 7309 4
  • Poziom 16  
    Witam

Jakie programy obok PSIM, MAtlab , umozliwiaja symulowanie ukladu napedowego silnika 3 fazowego?

Dziekuje, pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Użytkownik obserwowany
    Do układów energoelektronicznych z silnikami masz program TCAD ,jak dobrze pamiętam Politechnika Gdańska albo Szczecinska go wyprodukowała, jeden z lepszych do symulacji ukladów napędowych, jest tylko problem z jedo dostaniem, bo jest bardzo komercyjny:) sam kiedyś go szukalem do pracy dyplomowej, jak ktos jest w jego posiadaniu, to bardzo bym prosil by się odezwał przy okazji
    Dodam Ci, że sa tam gotowe modele matematyczne silników różnych typoszeregów, oczywiście samemu też możesz sobie stworzyć model silnika tak jak w OrCAd, zaleta tego TCada jest taka, że jest to program właśnie stworzony do symulacji napędów

elektromonter
  • Poziom 15  
    Witam,
    Potwierdzam słowa przedmówcy, T-CAD jest bardzo dobrym programem. Swego czasu wykonywałem (jako pracę dyplomową) falownik, projekt praktyczny wspomagałem symulacjami w w/w programie. Do dyspozycji są tranzystory IGBT, cała rodzina tyrystorów, regulatorów, silników, itd.
  • Poziom 10  
    Witam.

Zgadzam się z przedmówcami TCad to bardzo dobry polski program do symulacji obwodów energoelektronicznych z Politechniki Gdańskiej.

Oprócz tego mogę polecić program Micro-Cap posiadający więcej możliwości od TCad-a, tyle że jest to program w wersji językowej angielskiej.

Wersja pełna Micro-Cap jest kilka razy droższa od TCad-a, ale można pobrać wersję demo.

Pozdrawiam