Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Seicento 900, stuki w zawieszeniu

Drag 06 Jul 2010 18:29 9754 5
 • #1
  Drag
  Level 16  
  Witam.
  Zdaję sobie sprawę z tego, że jest to trochę wróżenie „z fusów”, ale może ktoś spotkał się z takim problemem i podpowie. Mianowicie, przy jeździe po nierównościach wyraźnie słychać głuche stuki z prawej, tylnej strony samochodu, stuki są głośniejsze gdy wiozę pasażerów. Diagnosta na stacji oraz mój znajomy mechanik zgodnie twierdzą, że absolutnie nie ma żadnych luzów na tulejach tylnego wahacza, sprężyna i gumy dobre, amortyzatory założone nowe. Obaj mówią, że wymiana tulei nie ma sensu, taki urok Fiatów z większym przebiegiem ( u mnie 64000 km ) i naszych dróg. Mają rację ? Proszę o odpowiedź, HG.
 • #2
  User removed account
  User removed account  
 • #3
  bandi21
  Level 30  
  Wyjąć wahacz ,sprawdzić czy metalowa tuleja wewnętrzna trzyma się gumy,jeśli nie-wymienić.Najczęściej zrywa tuleję bliżej koła.Bez wyjęcia wahacza nie bardzo można to sprawdzić.
 • #4
  Drag
  Level 16  
  Dziękuję za odzew.
  Nie napisałem, że samochód był na stacji diagnostycznej "na trzepaku", tam właśnie diagnosta wespół z moim mechanikiem stwierdzili, że nie ma luzów, a jednak stuka. Na podnośniku też nic nie widać, może to nie jest związane z zawieszeniem ? Ale w Seicento poza tym nic nie ma, to autko proste jak maluch.
 • #5
  User removed account
  User removed account  
 • #6
  bandi21
  Level 30  
  Jasne że tak, bo ty to znasz.Ja po tylu wymienionych tulei to po stukaniu już wiem że trzeba to wyciągać.