Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

modecom mc-2110 schemat wzmacniacza

06 Jul 2010 19:40 3061 5
  • Level 10  
    Witam. Poszukuję schematu wzmacniacza do głośników komputerowych MODECOM mc-2110. Problem mój polega na tym, iż nie wiem jakie jest napięcie zasilania zestawu. Z 230V AC idzie na stronę pierwotną trofo a nie wiem jakie jest napięcie po stronie wtórnej. Wpadłem na pomysł by podłączyć sam subwoofer do samochodu.
    Czy da radę to wykonać bez dodatkowych urządzeń typu przetwornica itp.
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 12  
    Cześć mam taki pomysł na stronie wtórnej po wyprostowaniu napięcia zasilania będziesz miał kondensator filtrujący napiecie postaraj się ustosunkować z tym napięciem zasilania co do tego kondensatora mniej więcej minus 4 volty , a druga opcja to sprawdź symbol KM i dostosuj się do niej , oczywiście jeżeli wzmacniacze operacyjne ni są zasilane dodatkowo napięciem symetrycznym wtedy pisz dalej.A jeszcze jedno z transformatora napięcie zmienne razy 1.4 wyjdzie ci stałe po wyprostowani np: 10 volt razy 1,4 = 14 volt kumasz.
  • Level 10  
    sęk w tym że ten zestawik stoi u kolegi i nie bardzo mam możliwość go rozkręcenia, wtedy było by dużo łatwiej. Przynajmniej wiedział bym na czym stoję. Podejrzewam że będzie tam zwykłe wyprostowane zasilanie 12V no ale pewności nie mam.
    Dlatego fajnie by było luknąć na jakiś schemat, lecz nie mogę nic znaleźć
  • Admin of Audio group
    A ja podejrzewam, że jest tam zasilanie symetryczne i któreś z popularnych układów scalonych serii TDA20XX...
  • Level 10  
    Witam posiadam takie glosniki i chcialem zrobic cos podobnego lecz chcialem zasilic glosniki z 2 akumulatorow zelowych. Rozkrecalem glosniki fakty sa takie z trafo wychodza 3 kable 2 niebieskie i jeden czarny podlaczajac miernik do czarnego i jednego i drugiego niebieskiego pokazywalo mi napiecie +14V. chcialbym zapytac teraz tylko jak podlaczyc dokladnie te akumulatory gdzie ma byc + aku srodek szeregowanych akumulatorow i -.
  • Admin of Audio group
    Czyli miałem rację. Zasilanie jest symetryczne, więc potrzeba min. dwóch akumulatorów. To jeszcze nie koniec - 14VAC da po wyprostowaniu i odfiltrowaniu ok. 20VDC, czyli żeby to miało ręce i nogi, to trzeba po trzy akumulatory żelowe 6V na gałąź zasilania - razem 6 akumulatorów. Akumulatory należy podłączyć równolegle do kondensatorów filtrujących zasilanie i zgodnie z ich biegunowością.

Podłączenie tegoż w samochodzie (o co pyta autor tematu) w prosty sposób odpada.

Temat zamykam.