Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sherwood XAT -240q + jbl gt5-12 > ogłuszanie

mateo123831 06 Jul 2010 19:46 1799 4
    mateo123831
    Level 10  
    Witam.
    Być może nie sprecyzowałem zbytnio tematu ale juz wyjaśniam dlaczego go tu postanowiłem napisać.
    W swoim autku ma wsadzony owy zestaw jak w temacie.
    Wzmacniacz jest 4 kanałowy (4x 60 RMS lub 2x 120 RMS) z czego korzystam tylko z 2 zmostkowanych w jeden który napędza JBL-ka.
    Wzmacniacz ustawiłem na samym początku na 1/2 teraz zmieniłem na 3/4 (dogrzany głośnik niby :D )
    Włączyłem w nim również funkcje dla subwoofera i częstotliwośc ustawiłem na 80Hz a jest jeszcze możliwośc na 150Hz.
    Wszystko ładnie gra z tym ze skrzynia zamiast dawać masaż :D daje efekt ogłuszania ( masaż jest o wiele mniejszy niż ogłuszanie)
    Fakt że wzmacniacz podaje za mało mocy i jest za słaby , że jest to cinquecento.
    Skrzynia ustawiona głośnikiem to klapy.
    Typ skrzni MDF zamknieta z profesjonalnej hurtowni car audio :D
    Kable zasilajace konkretne.
    Dodatkowy pomocny temat :

http://www.audiophile.pl/Forum_Car_audio-viewtopic-t-2722.htm

Na zdjęciach strara skrzynia.

Pytanie jakie brzmi to :
    Co zmienić aby ogłuszenie zminimalizować a zamienić to w masaż?
    Zapewne zmienić wzmacniacz o większej mocy i z możliwośćią zejścia poniżej 80 Hz?

Przy skrzyni basowej podbicie basów w radiu powinno być włączone czy tez nie?

Pomożecie?

:D:D:?:
    sanders156
    Level 35  
    Podbicia wylanczone ale sa rozne upodobania...
    Jak masz filtr LPF we wzmaku to ustawienie go na 80Hz oznacza ze gra do tej czestotliwosci a nie od...
    Wzmak duzo za slaby a glosnik to zwykle buczydlo....
    Skrzynia kupiona w profesjonalne hurtowni... chyba jaja sobie robisz... Skrzynie projektuje sie pod dany glosnik a ty kupujesz w hurtowni chinska obudowe z... szkoda slow napisz jeszcze ze jest to skrzynia bass reflex a nie closed to juz do konca sie zalamie

Dodano po 2 [minuty]:

Co do tematu z tamtego forum to jak widac odradzili ci ten zakup a ty to olales i i tak kupiles a teraz jestes na innym forum i szukasz rozwiazan i myslisz ze ktos kto ma o tym pojecie powie ze dobrze zrobiles i ze to jakos zagra.... no niestety nie bo glosnik jest do bani i nawet pod dobrym wzmakiem ma duze problemy zeby zagrac... on potrafi byc tylko glosny
    mateo123831
    Level 10  
    Hm..
    Jest to skrzynia zamknięta (jak dla mnie własnie bas reflex słuzy do dudnienia )
    Skrzynia była składana przy mnie (trwało to około 3 dni )
    Klejona wygłuszana obijana i montowana tak ze koleś w hurtowni mnie w jajo nie zrobił raczej no moze ze MDF pochodzi z chin :D
    Zgadzam sie co do głosnika on ma za zadanie robic tylko duzo hałasu wokół siebie .
    O wyborze zdecydował wczesiejszy odsłuch tego głosnika na wzmachniaczu carpower bodajrze HB -602 .
    Jesli chodzi o decyzje to zastanawiałem sie nad powerbasem s-12 /Lanzarem max -12/i własnie jbl-em i to on zagrał najlepiej.
    sanders156
    Level 35  
    No tak ale nie byla liczona pod skrzynie zreszta nie wazne... Jaka pojemnosc ma ta skrzynia ?? 30litrow ? Kup dobry wzmak o mocy 300-400wat rms i sie poprawi narazie osmiele sie stwierdzic ze kontroli jest brak
    qstosz
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Z Chin to raczej jest ten głośnik :D

Kiepski głośnik i tyle.