Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak zdjąć same wskazówki liczników w Peugeot 206?

wladek83 02 Sep 2004 13:11 9518 9
Bosch
    wladek83
    Level 32  
    Nie wiem jak a boję się je połamać.
    Chodzi mi o zdjęcie samych plastikowych wskazówek z silniczków, aby dostać się do elektroniki. Dziękuję za każdą wskazówkę (praktyczną), która nie wpędzi mnie w koszty zakupu nowych.

Pzdr.
  • Bosch
    autosuper
    Level 24  
    Nic sie nie boj to nie takie straszne !!!
    Nie pamietam tego licznika , ale chyba niema ogranicznika na ktorym opiera sie wskazowka . Wez normalnie w palce wskazowke krec nia w przeciwna strone niz sie wychyla (bedzie poruszala sie z lekkim oporem) , jednoczesnie delikatnie ciagnij ja do siebie ( Tylko nie ciagnij za wskazowke gdzies przy koncu bo wylamiesz tylko tam gdzie wchodzi na silniczek ). Po kilku lub kilkunastu obrotach wskazowki dookola napewno zejdzie i nic sobie nie uszkodzisz , jezeli zrobisz tak jak ci napisalem to wskazowka poprostu tak jakby sie odkreci . to tak jakbys mial dwie rurki ciasno wlozone jedna w druga , jak bedziesz ciagnal jedna do siebie to napewno nie zejda , a jak zacznie jedna przekrecac i jednoczesnie ciagnac to napewno puszcza . Napisz jak Ci poszlo . Pozdrawiam
    Błażej
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Podobno niezły do tego jest... widelec. Podkładasz pod wskazówkę i e delikatnie podważasz.
  • Bosch
    autosuper
    Level 24  
    Tak tylko ze widelcem mozna zagniesc tarcze licznika i polamac wskazowke przy podwazaniu , ale mozna sprobowac . A tak pozatym to pozdrawiam Cie Błażeju mój żadki imienniku .
    wladek83
    Level 32  
    Drodzy Koledzy , tu chodzi o parę stów ! . Czekam jednak na odpowiedź od kogoś kto np. kupił na Allegro inne tarcze , zbajerowane , i je zamontował . A to wiąże się ze zdjęciem wskazówek . Bo "chyba" i "podobno" to jak w ruskim kawale o sprzedaży rowerów . Serdecznie Wam dziękuję za chęć niesienia pomocy .

Pzdr.
    autosuper
    Level 24  
    Drogi Wladku , krecilem mnostwo licznikow , i w wielu z nich aby dostac sie do eepromu musialem zdjac wskazowki i tarcze , robilem to w opisywany Ci juz wczesniej sposob . Widze jednak ze ta metoda Cie nie satysfakcjonuje , widze ze spodziewasz sie , ze ktos napisze Ci tu ze wskazowka jest zabezpieczona "segerem" albo od lewej strony jest wkret do drewna o sredicy 20 mm . takiej odpowiedzi napewno nie dostaniesz . musisz wiedziec ze niema zadnej profesjonalnej metody demontazu wskazowek , gdyz nie sa one do tego przystosowane . Zaden producent licznikow nie przewiduje demontazu licznika na czynniki pierwsze bo liczniki nie wymagaja serwisu polegajacego na ingerencje w elektronike wewnatrz licznika , a jesli tak jest to jest w takich licznikach specjalne zlacze diagnostyczne. Jezeli tak bardzo obawiasz sie ze zepsujesz licznik zciagajac z niego wskazowki proponuje Ci go zostawic w spokoju i zajac sie czyms innym albo zlecic to komus innemu . Podchodzac do tematu tak ostroznie nic nigdy nie zrobisz , zawsze ponosi sie jakies ryzyko przy modyfikacjach tego typu sprzetu . Pozdrawiam
    wladek83
    Level 32  
    Dzięki trafnej radzie "autosuper" - kręcić w drugą stronę , operacja zakończona sukcesem ! . Na francuskiej stronie znalazłem podobny patent jak z naszym widelcem ; tam zastosowali 2 płaskie wkrętaki do podważania z dwóch stron , ale trzeszczenie plastiku zniechęciło mnie do podważania tak widelcem jak i wkrętakami . Jeszcze raz dziękuję za okazaną i celną pomoc .

Pzdr.
    autosuper
    Level 24  
    Ciesze sie ze moglem pomoc i polecam sie na przyszlosc !!!
    EXPERT GSM
    Level 12  
    kręć wskazówką i podciągaj ją do góry
    bynio1991
    Level 12  
    Panowie a jak później z zakładaniem ? Żeby je odpowiednio skalibrować ? Zdjąłem u siebie wskazówki w Clio II ...