Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
OxomiOxomi
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Radiopowiadomienie-jak to podłączyć

02 Sep 2004 13:31 2712 12
 • Level 11  
  Witam!!
  Może mi ktoś powidzieć jak to podłączyć?Kupileł to na www.starmach.pl i jest to model LCA-2200. Dostałem instrukcje po angielsku ale zabardzo wyznać się z tego nie mogę? :/Może ktoś ma po polsku?
  DZIĘKI
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
 • OxomiOxomi
 • Level 26  
  Witam.
  Mam schemat po polsku, tylko muszę go poszukać, bo kiedyś to już podłączałem w dwóch autkach.
  Jak poszukam i znajdę , zeskanuję i bym ci to wysłał na prywatnego maila.
  To mi podaj na priwa twój adres.

  LC 2200 jest superowy, ma dobry zasięg tylko należy go umiejętnie podłączyć, aby wykozystać jego dość duże możliwości.
  Pozdrawiam.
 • Level 26  
  asek22 wrote:
  Witam!!
  Może mi ktoś powidzieć jak to podłączyć?Kupileł to na www.starmach.pl i jest to model LCA-2200. Dostałem instrukcje po angielsku ale zabardzo wyznać się z tego nie mogę? :/Może ktoś ma po polsku?
  DZIĘKI


  Wiesz co, juz znalazłem / przypadkiem / tutaj na tym forum tylko w innym dziale.
  Tutaj jest link :https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic168627.html
  Pozdr.
  Jak będziesz miał jakieś kłopoty to pisz, postaram się pomóc.
 • OxomiOxomi
 • Level 11  
  dziekuje. ide podlaczyc to. Jak niebede czegos wiedzial to sie odezwie :)
 • VIP Meritorious for electroda.pl
  Nie wiem, czy w tej chwili nie jest dostępny moduł do tego powiadomienia, który ma za zadanie wyeliminować fałszywe alarmy, gdyż całe ustrojstwo potrafi być za czułe. Poszukaj na: amt-alarmy.pl Też to mają.
 • Level 26  
  asek22 wrote:

  Kupileł to na www.starmach.pl i jest to model LCA-2200. Dostałem instrukcje po angielsku ale zabardzo wyznać się z tego nie mogę? :/Może ktoś ma po polsku?
  DZIĘKI

  Jeszcze chciałbym dodać, że ja na Allegro kupowałem raz za 200 a drugi raz za 210,-zł razem z kosztem przesyłki, a tutaj gdzie Ty kupiłeś jest trochę drozej.
  I oczywiście w obu przypadkach, oprócz książeczki po angielsku, była dołączona istrukcja podłączenia po polsku.\podstawa\
  Pozdrowienia.
 • Level 11  
  Udało mi się to podlaczyć. :) Ale......
  jak podłączyłem kabelek fioletowy(+)oraz zielony (-)do wyłącznika krańcowego dzrzwi to po uzbrojeniu twierrdził ze mam drzwi otwarte, natomiast jak rozbroilem to twierdził ze sa zamknięte. Podłączyłem narazie kabelek brazowy(-) do ktorego podłancza sie wyłącznik krancowy od klapy silnika do krancowek w drzwiach.Dziala ale nie tak jak bym chcial.
  Wiecie moze jak zrobic zeby jak otworze drzwi to sie oswiecaly dzrzwi, jak klape bagaznika to swieci sie klapa bagaznika ...itd.

  Mam jeszcze takie pytanie. Wiem ze mozna do tego podłaczyc dodatkowe czujniki.Do alarmu mam podlaczone czujnik ultradzwiekowy.czy moge sie do niego jakos podpiac zeby on dzialal razem z alarmem i radiopowiadomieniem czy musze kupic nowe?

  Pewnie namieszalem ale specem nie jestem. :D
  Dziekuje za odpowiedzi :D
 • Level 26  
  Nie mam tego schematu przed sabą, ale jest tam taki kabelek przy którym pisze 'uzbrajanie przez alarm i inne czujniki, czy coś podobnego.
  Po podaniu na ten kabelek masy (-) właśnie z czyjnika ultradżwiękowego lub czujnika zbitej szyby, lub przechyłu auta- to wszystko w alarmie samochodu, powiadoimienie po wyłączerniu zapłonu w samochodzie i jego zamknięciu drzwi, zostaje właśnie uzbrojone.

  Nie wiem czy zrozumiałeś to moje tłumaczenie, ale po prawiudłowym podpięciu powinieneś mieć:

  1. po zamnknięciu drzwi i uruchomnieniu alarmu samoch. sygnałał z pagera o zakończeniu jazdy i testowanie odległości / taka antenka po lewj stronie na wyświetlaczu /
  2. po paru sekundach drugi sygnał o właczenie się czujników alarmu i uzbrojeniu radiopowiadomienia.
  3. na wyświetlaczu - zamknięta kłótka.
  4. po 4-5 minutach zakończenie testowania odległości.
  5. Ja mam jeszcze podpięty kabel na syrenkę i kiedy zostanie uruchomiony alarm samochodu to mi alarmuje równiez na pager, bez otwarcia drzwi, klapy silnika lub bagażnika czy uruchomienia silnika.

  Zaraz zacznę chyba szukać tej polskiej instrukcji, to bym Ci pomógł z reszta kabelków.
  Co sobie jeszcze przypominam:
  Te czujniki ultradż. czy inne, które posiadasz w aucie nie potrzeba wymieniać. Tam są do nich trzy kabelki: jeden (-), drugi (+), a własnie ten trzeci to jest sygnał o ich uruchomieniu, podawany do centralki alarmu i wdedy następuje właśnie alarmowanie. Ale Ty musisz znaleść jakimś mierniczkiem ten przewód zasilający (-), który jest podawany na ten czujnik po włączeniu alarmu, ale nie alarmowaniu i to własnie od tego będziesz musiał pociągnąć przewód do uzbrajania radiopowiadomienia.

  pozdr.
 • Level 22  
  Odłącz fioletowy kabelek od włącznika drzwi, używa siego zamiennie z zielonym w zależności co podaje włącznik drzwiowy po otwarciu drzwi czy +12V czy masę. Zielony przewód reaguje na masę a fioletowy na + (do zastosowania np. w niektórych autach z USA).
  Jak najbardziej możesz podłączyć istniejące czujniki, w sumie podłączasz się tylko do przewodu sygnałowego czujnika.
  pozdro
 • Level 11  
  Mam to tak podłaczone:
  1.czerwony + zasilanie
  2.czarny - masa w samochodzie
  3.zolty + po przekreceniu stacyjki
  4.pomaranczowy-uzbrojenie- podpiołem go pod mase (brazowy) w czujniku
  5 niebieski - nie podlaczony(klapa bagaznika)
  6 fioletowy + nie podlaczony(krancowka drzwi)
  7 brazowy podlaczony pod krancowke drzwi a powinien byc pod krancowke klapy silnika
  8 zielony nie podlaczony (krancowka drzwi)
  9 i 10 brak

  Zlacze 4 pinowe ktorego nie podlaczylem do czujnika
  czerowny + zasilanie czujnika
  czarny - masa czujnika
  niebieski- wyjscie czujnika

  Wyjscia w czujniku
  brazowy - masa
  zielony - niewiem do czego to jest
  bialy - 12V

  Moze teraz juz bedziesz wiedział jak to mam podpiete :roll:

  Pisales ze podłaczyłes to pod syrene.Mozesz powiedziec jak to podlaczyles?Bo ja jestem cienki w tych sprawach :roll:
  Dzieki
 • Level 26  
  Mie wiem czy to wszystko masz juz wyprowadzone ale ja wysyłałem to powiadomienie LCA 2200 kuzynowi do Paryża i dawałem mu taki opis:

  Może ci pomoze lub immym. / nie mam czasu wycinać zbędnych uwag/

  ------------------------------------------------------------------------------------

  Witaj Piotrze.

  Mam tutaj parę pomocnych uwag do montażu tego radiopowiadomienia LCA 2200, który będziesz robił.
  I tak w tej małej książeczce po angielsku która jest dołączona jest pomyłka w oznakowaniu kabelków sterujących.
  1.2 - dobrze bo to zasilanie.
  3 - podłączasz do stacyjki. do kabla w którym po zapaleniu się kontrolek pojawia się / + /
  4. - I tutaj ja w moim aucie gdzie mam alarm, mam podpięte do zasilania dodatkowych czujników tzn. u mnie jest to do czujnika ruchu / tego co wychodzą z niego te dwa takie mikrofonki, które są umieszczone z przodu przy przedniej szybie, po bokach /

  Robisz tak / bo u Agnieszki jest Alarm- jak mówiłeś/ :
  Tam do tego czujnika jest trzy przewody:
  - jeden /+/ podłączony na stałe
  - drugi wyjście/ nie pamiętam + czy - ale to jest sterowanie alarmu, po zadziałaniu tego czujnika ruchu lub innego przechyłu, czy rozbijanej szyby / wszystkie sa podobnie podłaczone/
  - trzeci i ten najważniejszy dla ciebie, którym jest podawany /-/ minus po włączeniu alarmu samochodowego /jak jest u Agnieszki/ . Ale ten minus jest podawany po chwili z lekkim opóźnieniem 2-5 sek.
  Bo on właśnie uruchamia te czujniki wewnętrzne po włączeniu alarmu w stan czuwania i wtedy Ty po wykryciu który to jest / ten kabelek/ podepniesz do Nr 4 /pomarańczowego/ radiopowiadomienia.
  A jeśli w tym Reno nie ma alarmu to ten przewód nr 4, podepniesz jak u Ciebie w Fordzie do stacyjki do przewodu na którym pojawi się /-/ minus po wyłączeniu stacyjki i zablokowaniu kierownicy.
  5,7,8 przewód to masa /-/ czyli klapy maska/ np5/ lub bagażnik/ np. 7/ i drzwi np. 8/, ale tu uwaga.:
  Najlepiej podpiąć się przy sterowaniu drzwi do kabelka przy lampce oświetlającej wnętrze samochodu, na którym pojawia się masa po otwarciu drzwi / zapalenie się światełka/. wyjmiesz lampkę i tam są trzy kabelki : jeden stały /+/ drugi stały /-/ minus, a jeden właśnie ten Twój to minus wtedy gdy otworzysz drzwi. Musisz poprzełączać światełkien, właczyć ten czarny cyfrowy mierniczek i zaraz dojdziesz. I to będzie ten do sterowania radiopowiadomieniem, tylko nie wiem co tam wtedy w pegerze będzie mrugać , musisz poesperymentować.
  6.- fioletowy i tutaj powinien być sterowany /+/ plusem , nie jak w książeczce minusem. Można sterować radiopowiadomienie właśnie tym kabelkiem z kabli na których pojawia się /+/ np. po otarciu drzwi, klapy czy czegoś tam innego, ale w naszych autach zawsze w tych miejscach jest raczej minus, chociaż zdarza się nieraz w klapie bagażnika przy zamku, że jest /+/
  Ten kabel u mnie jest podpięty do syrenki alarmu. Tzn. do syrenki idą cztery kable, a na jednym z nich pojawia się /+/plus gdy alarm zostaje wzbudzony i alarmuję. Wtedy jest tym właśnie plusem uruchamiane radiopowiadomienie.

  Powiem Ci Piotr jeszcze tak: aby uniknąć dużo roboty z tym montażem tego powiadomienia proponowałbym Tobie takie rozwiązanie , zakładając że w tym Renaut-cie jest Alarm:
  Oczywiście zasilanie kabel 1 /+/, 2 /-/ i 3 /sterowanie stacyjką/ i nr4 /uzbrojenie, albo ze stacyjki/-/, albo z czujnika, jak Ci pisałem wyżej, i tylko podłączenie tego fioletowego nr6 na tym koniec. Ten 6-sty /fiolet/ podpinasz jak pisałem powyżej do syrenki / tam gdzie poijawiia się /+/ przy alarmowaniu,
  albo np. do któregoś czujnika jak pisałem Ci w punkcie 4.tylko nie do tego co kabel nr 4.czyli /-/ i nie do stałego /+/plusa, tylko tego na którym pojawia sie /+/ plus jak on się wyzwoli - czyli alarmuje.
  Unikasz wtedy roboty z czujnikami drzwi, klapy tylnej przedniej, nie ciągniesz przewodów, tylko 5 /pięć/ kabelków 1,2 zasilanie3-stacyjka,4-stacyjka/-/lub czujnik/-/ i 5 właśnie to co piszę powyżej - syrenka albo czujnik /+/ plus.
  Radiopowiadomienie i tak wdedy działa świetnie, bo jak się włączy syrenka uruchamiana przecież poprzez zadziałanie istniejących już czujników drzwi czy wstrząsowego czy czujnika ruchu, to radiopowoadomienie i tak zdaje egzamin, poprzez to że informuję na odległość właściciela, ze z samochodem coś nie tak.
  I to wszystko, życzę przyjemnego montażyku, jak coś, to może na gg, albo telefonicznie - pomogę.
  Sprzęt /nadajnik i pager / sprawdziłem w moim aucie- jest OK !

  Rozpisałem się trochę ale myślę, że będzie ci łatwiej z tym moim komentarzem.

  Nie zapytałem jak u ciebie ze sprzętem do lutowania, bo mogłem Ci podesłać jakaś fajną lutowniczkę

  Pozdrawiam serdecznie.

  ------------------------------------------------------------------------------------
  I to tyle, jak sa pytania czekam.
  Pozdr.
 • Level 11  
  Dziekuje za wyczerpujący opis :)
  Radiopowiadomienie dziala super!!

  Pozdrawiam
 • Level 26  
  Ależ proszę bardzo. :) :wink:


  Pozdrowienia.