Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmiana domofonu na Unifon TK6 inst. 6-żyłowa brak wywołania

06 Lip 2010 21:55 7997 5
  • Poziom 2  
    Witam

Mam problem z podłączeniem domofonu Unifon TK6. Posiadam instalację 6-ciożyłową.
    Mianowicie nie słychać dźwięku wywołania, wszystko inne działa mikrofon słuchawka oraz otwieranie.

poniżej zamieszczam zdjęcia mojego starego domofonu oraz tego nowego, może to w czymś pomoże

stary domofon

z tego co przeczytałem we wcześniejszych tematach to zaczynając od lewej mam:

11 - wywołanie (Beżowy)
    12 - mikrofon (pomarańczowy)
    13--
    14 - słuchawka (zielony)
    15 - masa (niebieski)
    z - otwieranie (beżowy)
    z - otwieranie (beżowy)

Unifon TK6

oraz podłączone (chyba) wg schematu na pudełku

1 - wywołanie
    2 - masa
    3 - słuchawka
    4 - mikrofon
    5 - otwieranie
    6 - otwieranie

Do tego jeszcze podczas zbliżania słuchawki do aparatu na ścianie słychać głośny pisk.

Nie znalazłem nic podobnego na forum, jeżeli temat się powtarza to przepraszam i prosiłbym o link do niego.

Ps: przepraszam za jakość tych zdjęć, były robione telefonem
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 27  
    Nie znam domofonu, którego zdjęcie zamieściłeś, ale czy nie ma on przypadkiem jakiegoś brzęczyka elektromechanicznego? (te dwa czerwone przewody z prawej wychodzące w nieznanym kierunku?)
  • Poziom 2  
    Nie znam się za bardzo na tym, stary domofon wydawał po prostu głośne jednostajne bzyczenie kiedy ktoś dzwonił.

Edit: te dwa czerwone przewody wyżej szły do przycisku otwierania a te dwa poniżej do czegoś takiego:

Zdjęcie 1

zdjęcie 2

trochę nie wyraźnie widać oznaczenia więc je napiszę

Telkom rwt

Br 610 - 4,5V
    T9/J - 241 - 110
    42Ω - 2 000zw
  • Poziom 19  
    Niezbędny zakup płytki generatora sterowanej od 4,5 V do 12 V
    stary aparat to RWT UK-B
    11 czyli kolor BEŻOWY jest sterowaniem dzwonienia podanie od 4,5v do 5,5 v prądu ale nie sygnałem generatora którego wymaga nowy aparat
    w starym elementem dzwoniącym była terkotka - brzęczyk (wynaga prądu 4,5-5,5 V)
    w nowym jest głośnik słuchawki (sygnał generowany elektronicznie)
    przepraszam ale nie mam innego zdjęcia płytki generatora, w sklepach elektrycznych posiadujących domofony powinni mieć płytkę powiedz że wymieniasz stary domofon RWT no nową słuchawkę i takie element jest ci niezbędny.
    Zmiana domofonu na Unifon TK6 inst. 6-żyłowa brak wywołania
  • Poziom 2  
    No cóż, z tego co znalazłem w Google oraz innych tematach na forum to ten model niby powinien posiadać zwory załączające ten generator wywoływania

przynajmniej wg tego schematu

Link

Wcześniej gdzieś jeszcze widziałem zdjęcie z diodami w tym miejscu i co najśmieszniejsze nawet na pudełku tego domofonu schemat pokazuje dokładnie to samo a mój aparat w tym miejscu nie ma kompletnie nic, żadnych zworek czy innych elementów tylko ścieżki idące bezpośrednio od gniazdek 1 i 2 do potencjometru.

Tak więc chyba nie pozostaje mi nic innego jak przejść się do sklepu.
  • Poziom 19  
    Różne wersje aparatu na opakowaniu Wekty TK 6 musi być zaznaczone (przeważnie czarnym mazakiem ... v)
    v Regulacja głośności
    - Wkładka słuchawkowa Q32mm, 140 ohm/0,25 W
    v Głośnik Q 42 mm, 50 ohm/0,25 W
    - Przystosowany do pracy w systemie 3+1
    v Możliwość przełączania systemów 5+1 i 3+1
    v Wbudowany generator wywołania