Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobór lamp do wzmacniacza gitarowego(Laboga rad III)

06 Lip 2010 22:00 2041 2
  • Poziom 9  
    Posiadam wzmacniacz Laboga rad III. W specyfikacji podane jest, że są w nim lampy: 4xel84 na końcówce i ecc83 oraz 6n2p na przedwzmacniaczu. Po rozebraniu wzmacniacza okazało się, że są tam 4x6p14p(podobno tylko te lampy są w stanie wytrzymać wysokie napięcia zastosowane w tej konstrukcji), oraz co mnie najbardziej zdziwiło na przedwzmacniaczu są dwie ecc83(podobno nie można ich stosować wymiennie z 6n2p mimo podobnej charakterystyki ze względu na inne wyprowadzenie żarzenia). Chciał bym wymienić wszystkie lampy i bardzo bym prosił o doradzenie mi (szczególnie jeśli chodzi o lampy przedwzmacniacza, na końcówkę pewnie kupie 4x6n2p jakieś NOS) jakie lampy kupić.
    Pozdrawiam
    Takie lampy są u mnie we wzmacniaczu:
    Dobór lamp do wzmacniacza gitarowego(Laboga rad III) Dobór lamp do wzmacniacza gitarowego(Laboga rad III)

Proszę poprawić pisownię [Futrzaczek]
  • Specjalista - wzmacniacze gitarowe
    Być może Laboga Rad III różni się od I i II własnie lampami. W I i II napewno powinny siedzieć 6N2P i 6P14P. Bez problemu można sprawdzić lampę przedwzmacniacza i inwertera. jeśli pomiedzy nóżkami 4 i 5 jest zwarcie to powinny tam siedzieć ECC83, jeśli nie ma to powinny siedzieć 6N2P. Warto też sprawdzić napięcie podawane na lampy mocy. jeśli bedą większe niż 400V to napewno moga tam siedziec tylko 6P14P.
  • Poziom 21  
    Może to nie jest "Laboga" tylko Ładoga. 6P14 raczej nie zamieniaj- to
    są dobre lampy. Z podwójnymi triodami możesz zastosować jakie chcesz, po sprawdzeniu wyprowadzeń napięcia żarzenia i ew. przełączeniu końcówek 4,5 i 9. Różnicy w jakości dźwięku raczej nie będzie żadnej, więc może lepiej nie przerabiać, tylko zużyte zastąpić nowymi.
    Pozdrawiam.