Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nikon D70 - uszkodzona wbudowana lampa - gdzie kupić żarnik?

06 Lip 2010 22:38 3354 7
  • Poziom 9  
    Witam
    Mam Nikona D70 z upgrade-m softu z D70S. Niestety tydzień temu spadło mi maleństwo i pękło mu się.
    Uszkodzona obudowa lampy (ta klapka) ale da się ją posklejać i żarnik.
    Żarnik pękł dokładnie w połowie.
    Nie wiecie może gdzie taki kupić?
    Może jakiś zamiennik?
    Podejrzewam że uda mi się go wymienić jednak jeżeli macie jakiekolwiek wskazówki proszę o info.

Pozdrawiam
    MarkRoen
  • Poziom 20  
    Jaki zarnik może chodzi ci o palnik ?? jeśli tak to zostaje ci tylko serwis.
    I nie polecam ci serwisu nikona.
  • Specjalista - kamery
    Palnik to żaden problem reszta też do zrobienia.
  • Poziom 9  
    Witam
    Ok. ale gdzie go kupić? Z wymianą powinienem sobie sam poradzić.
    Pozdr

ps. może to palnik a może żarnik - to taka szklana cienka rureczka pośrodku - pękła w połowie.
  • Specjalista - kamery
    Palnika nie można kupić tak sobie. Nie ma też w ofercie Aswo odnośnie Twojego modelu. Całość praw do sprzedaży uzurpuje sobie Twój producent.
    No ale jest na to rada. Poczytaj sobie na temat lamp błyskowych i zrozum działanie takiego palnika, a życie stanie się prostsze. Głównie chodzi o wymiary a przez to kwestie mocowania i energię błysku. Zasada działania jest zawsze taka sama.
  • Poziom 32  
    Trudno będzie ci coś dobrać bo oprócz najważniejszych parametrów tzn długości i grubości palnika jest jeszcze siła błysku. Praktycznie każdy palnik który będzie pasował do obudowy będzie ci błyskał, ale zdjęcia mogą być lekko niedoświetlone lub prześwietlone. I jeszcze takie trzy "cenne" uwagi; jeśli przy montażu zdarzy ci się zostawić odcisk palca na palniku to błyśnie kilka może kilkanaście razy a potem się przysmaży, druga sprawa; przewody do końcówek palnika trzeba lutować szybko i zdecydowanie bo zbytnio rozgrzane szkło może pęknąć, no i po trzecie; to nie jest obojętne która końcówka idzie do jakiego przewodu.
  • Poziom 19  
    Jeżeli nadal potrzebujesz, mam kompletną lampę z obudową.
  • Specjalista - kamery
    No to już autor wszystko wie jak to działa i gdzie kupić?