Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dell składa duże zamowienie u AMD

lukasker 07 Jul 2010 00:08 1934 11
  • Dell składa duże zamowienie u AMD AMD ogłosił, że dostał duże zamówienie na swoje karty ATI Firepro V7800, V5800 i V4800, do stacji roboczych Dell Precision. Seria Precision jest przeznaczona do profesjonalnych zastosowań, a karty wspomagają miedzy innymi takie programy jak Autodesk i Dassault Systèmes Solidworks. Karty posiadają technologie ATI Eyefinity. Nowe karty znajda się w Dell'ach Precision R5400, T1500, T3500, T5500 i T7500. Karty posiadają wsparcie dla DirectX11, OpenGL 4.0 i OpenCL. Firepro V7800 posiada 2GB pamięci GDDR5. Firepro V5800 i Firepro V4800 obie posiadają 1GB pamięci GDDR5. AMD i Dell ostatnio coraz bliżej współpracują, choć jeszcze nie dawno Dell był wyłącznie partnerem Intela.

Źródło

Cool! Ranking DIY
    About Author
    lukasker
    Translator, editor
    Has specialization in: programowanie, strony www, sprzęt komputerowy
    lukasker wrote 2900 posts with rating 149, helped 0 times. Live in city Kielce. Been with us since 2010 year.
  • Computer ControlsComputer Controls
    Dziub-Dziub
    Level 28  
    czyżby nagle AMD z ATI dogoniło INTELA i Nvidie?? Jakoś nie chce mi się w to wierzyć :D
  • Computer ControlsComputer Controls
    KokiX
    Level 20  
    Dlaczego nie? Intel i Nvidia zawsze były droższe oferując to samo...
    sokoleokoo2
    Level 22  
    Witam

Koledzy AMD nie jest złą firmą a procesory ma wcale nie wolniejsze od Intela - tylko do tej pory był wieczny problem z CIEPŁEM. Aczkolwiek ostatnio w lapku mam hd4570 - chodzi bardzo fajne, grzeje się do max 80st C z podkładką chłodzącą. Ale co najważniejsze są tańsze. Czy dokopie Intelowi - jeszcze przez kilka lat na pewno nie. Później się zobaczy. Aha ATI ma fatalne sterowniki i wieczny problem z HDMI tu niestety przegrywa z Nvidią. Wydajność jest zbliżona aczkolwiek mam wrażenie że w porównaniu z Nvidią za tę samą ceną ATI jest ciupkę szybsza - ale to pewnie tylko przypuszczenie.
    flubber.trip
    Level 27  
    Witam. Może AMD ma ciut wolniejsze procesory od Inta'a, ale za to wydajniejsze do aplikacji 3D. Co do problemów z ciepłem, miałem do czynienia z procesorami obu firm i zauważyłem że o wiele trudniej jest schłodzić Intela niż AMD. Mój Athlon 64 3200+ na max podkręceniu radzi sobie doskonale na zwykłym kawałku aluminium (2 radiatory z wzmacniacza Ws311D Trawiata) + standardowy wentylator z automatyczną regulacją obrotów DIY, natomiast, pentium 4 3,4GHz u kolegi, mimo radiatora ledwo mieszczącego się w obudowie, ledwo daje rade :/ Pozdrawiam
    marszalek_duck
    Level 17  
    Moim zdaniem minie dużo czasu zanim AMD uda się dogonić Intela i Nvidie, oni po prostu zawsze byli w tyle technologiczne i na tym polega ich marketing "najpierw niech się pomęczy i wymyśli jaską nowinkę Intel a my to wdrożymy chwile po nim". Może to nie jest uczciwe do końca ale na pewno pozwala im obniżyć ceny dzięki czemu nie spada im zapotrzebowanie na swoje produkty, bo po prostu nie każdy potrzebuje mieć na pokładzie jakiegoś smoka Nvidi.
    flubber.trip
    Level 27  
    marszalek_duck dobrze mówisz. Taka jest strategia AMD i ATI i dobrze na tym wychodzą :D
    bartek33
    Level 16  
    Sprawa z ATI to głównie niedopracowane sterowniki, które mogą odmówić praktycznie w każdym momencie, z Nvidia nie ma takich problemów. Kupując Nvidie mamy gwarancję działania karty w różnymi grami itp. ponieważ większość gier jest projektowana dla Nvidii. ATI żeby dogonić Nvidie musiałaby najpierw poprawić stabilność swoich sterowników. :)
    kudlaty
    Level 16  
    "Marszalek..." jak do tej pory AMD wymyslala a to lista instrukcji w k5, potem 3d-now gdzie intell tylko mmx nie wpsomne ze to oni wprowadzili rdzen pseudo risc w K6 ktory zachowywal sie jak x86, 64-bit tez wprowadzilo pierwsze w archtektore x86 AMD a intel w tym czasie mmx sse i odgrzewane sse, aha z tego co pamietam to wsparcie dla wirtualizacji to chyba Opteron tez mial pierwszy, a DX11 kto pierwszy sprzetowo obsuzyl Nvidia czy ATI? aha jeszcze 2 rdzenie pierwszy monolityczny 2 rdzeniowiec x86 byl od AMD nie sklejak jak w Intelu sorka nie jestem stronniczy ale tak to sie rozwijalo niestety AMD bylo bardziej pionierskie w glownych zmianach x86
    necavi
    Level 18  
    Panowie Intel i AMD maja wzajemną umowę, która pozwala im stosować pomysły rywala po pewnym czasie. Przewaga Intela w procesorach tkwi w dużej mierze w aplikacjach pisanych specjalnie pod te procesory. Mam na myśli aplikacje na rynek profesjonalny kosztujące nierzadko kilkanaście tys. zł.
    marszalek_duck
    Level 17  
    3D-now się zgodzę, x86 to pomyłka a 64 AMD wprowadził pierwszy ale tylko do komputerów dla "normalnych ludziów" bo intel miał to dużooooo wcześniej. A wsparcie sprzętowe to dopiero od DX11 właśnie, a reszta ??? wszystko o ile sie nie mylę miała Nvidia.

Dodano po 14 [minuty]:

Poza tym zapomniałem dodać ze gdyby nie SSE w PIII to chyba byś dalej sobie w mario grał...
    domelc
    Level 23  
    Sprawa jest prosta i oczywista ... tak na chłopski rozum ...

Intel i Nvidia jest droższa, poprzez co więcej może działać, więcej ludzi pracuje nad projektami, więcej testów, lepsze zaplecze, bogatsza kadra pracownicza, inwestowanie i mogą mieć większe pole do popisu ...

ATI i AMD są tańsze, przez co mają skromniejszy budżet i po prostu "mogą mniej"

Myślę, że może się to przyjąć, jak przyjęła się Made in China to i to się przyjmie - grunt że tanio ... :)