Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Candy Activa 85 AC - nie pobiera proszku i płynu

07 Jul 2010 01:50 5926 2
 • Level 10  
  Witam.

  Mam problem z pralką Candy Activa 85: pralka nie pobiera proszku oraz płynu z dozownika. Program prania przebiega OK: woda jest pobierana przez pralkę, działa wirowanie, itd. Z tego co obserwowałem, to woda podawana jest jedynie na pierwszą przegródkę przeznaczoną na środki dla prania wstępnego (z którego nie korzystam), nie jest podawana natomiast dla drugiej i czwartej przegrody, czyli tam gdzie znajduje się proszek do prania właściwego oraz płyn do płukania.

  Dodatkowo wydaje mi się, że woda nie jest nagrzewana o zadanej temperatury (szyba na drzwiczkach jest zimna przez cały cykl prania).

  Da rade to jakoś zdiagnozować/naprawić czy też wzywać fachowca?
  Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo

 • Home appliances specialist
  Witam.
  1.Sprawdź dyszę, która podaje wodę na zasobnik czy dobrze pracuje, może być uszkodzona (czyt. zużyta) pompa od podawania wody do zasobnika, może być niedrożny wąż łączący pompę z zasobnikiem i Aqua Spray'em
  2.Sprawdź grzałkę
  3.Diagnoza jest/naprawa wg posiadanych umiejętności lub wezwij fachowca.
 • Level 10  
  Wracam do tematu, jednocześnie zamykając wątek.

  @Paw_el: dzięki za odpowiedź.

  Sprawa 1 - brak ciepłej wody: istotnie uszkodzona była grzałka, po wymianie dokonanej przez fachowca, pralka znowu zaczęła grzać wodę.

  Sprawa 2 - pobieranie proszku i płynu z dozownika: tutaj sprawę załatwiłem we własnym zakresie :). Po zdjęciu górnej części obudowy okazało się, że mechanizm poruszający dyszą wyskoczył z takiego "bolca" łączącego go z dyszą która kieruje strumieniem wody w dozowniku. Szczegóły na poniższym zdjęciu. Nie mam pojęcie jak to się stało. W każdym bądź razie problem bardzo łatwo dało się naprawić ustawiając mechanizm w prawidłowej pozycji.

  Pralka Candy Activa 85 AC - nie pobiera proszku i płynu