Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z myszką

02 Wrz 2004 14:31 2101 17
  • Poziom 19  
    Witam !
    Dostałem stary komp K6-300 jeszcze w obudowie AT ma wyjscia Com 1 i 2 . Myszke podłączam w Com 1 i zero reakcji , jest Win98 i wykrywa jako mysz PS2 , ustawiłem w biosie zeby nie wykrywał PS2 , ale nadal nic z tego ...
  • Poziom 15  
    wejdz w tryb awaryjny, wywal wszystkie [porty myszki i wszystkie comy, potem w biosie włącz wszystkie Com'y na Auto lub sam ustaw i sprawdz czy w ogóle są te comy podpięte pod płyte gł.
  • Poziom 19  
    Zrobiłem tak i w systemie wykrywa jako com i lpt - telefon połczenia siecowe , dziwne zeczy sie dzeją . Sprawdze połaczenie myszka a płytą , moze tam cos nie styta ?
  • Admin grupy audio
    Jest jeszcze taka opcja chociarz w sumie mało realna:

Sledzie z portami myszki były produkowane w dwóch wersjach, jedne były lutowane naprzemiennie, a drugie równolegle( naprzemienne to takie ze jeden kabelek szedł na dół a drugi na góre, a równoległe to takie w których kable kolejno szły w jednym rzędzie a następnie przy kóńcu przechodziły na drugi) oczywiście lutownia te były robione w gniazdach a nie przy wtyczkach do płyty.

Pisze o tym bo kiedys miałem taką sytuacje, gość przyniósł mi kompa i twardo zarzekał sie ze wszystko było dobrze aż pewnego dnia przestało działać. Okazało sie ze przestało bo gość wymienił śledzia ( o czym nie wspomniał słowem) i zamontował właśnie takiego co był odwrotny.

poleciłbym sprawdzić to.

Zajrzyj jeszcze na www.hardwarebook.net tam chyab był kiedyś schemat końcówki diagnostycznej do portów com.

Pozdrawiam
  • Poziom 43  
    podmień ręcznie driver na msmouse
  • Poziom 19  
    I znowu wypisuje przy ładowniu systemu Win98 :
    System Windows nie wykrył myszy podłączonej do komputera !
    Zmieniałem gniaza com i myszki i nic , dalej nie chodzi ?
  • Poziom 36  
    A czy kolega przypadkiem nie podpina myszy optycznej PS2 przez przejściówkę na złącze RS?
  • Poziom 19  
    Nie ! Zwykła szeregowa mysz , mam nawet drugą nową i dalej klapa . Wgrałem Wina 98 i dalej nic nie dzała z myszką !
  • Spec od komputerów
    Kotroler jest na plycie czy na osobnej karcie?
    Najlepiej wlaczyc tryb msdos,zaladowac drivery i tam sprawdzic czy mysz dziala.
  • Poziom 11  
    może po prostu w awaryjnym wywal wszystko i zainstaluj ręcznie sobie myszke. Wywal wszystkie PNP i jakieś niepotrzebne komy itp.
    Powinno wyjść.
    Tylko nie intaluj przez wykrywanie jeśli możesz !!
  • Poziom 43  
    Joy_Pawel napisał:
    I znowu wypisuje przy ładowniu systemu Win98 :
    System Windows nie wykrył myszy podłączonej do komputera !
    Zmieniałem gniaza com i myszki i nic , dalej nie chodzi ?

Załadowałeś ten msmouse ręcznie ?
  • Admin grupy audio
    Musisz sprawdzić czy działa port com

Pisałem wczesniej żebyś wszedł na www.hardwarebook.net i tam powienien byc schemat końcówki diagnostycznej do potrów com.

Robisz taką końcówkę i wysyłasz dowolnym termianalem dane na potr com, jeśli odbiezresz te same to znaczy że port działa. jesli nie odbierzesz / odbierzesz z błądami to zanczy ze masz coś nie halo z kontrolerem kub masz uszkodzony kabel od śledzia.

Sprawdź jeszcze czy śledź jest dobrze zamontowany i czy kabelki sa poprawnie wpiete w płytę.

Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    Jeżeli w BIOSie płyty głównej masz ustawione porty COM1 i COM2 na tryb AUTO... zmień to.. Spotkałem się już z takim problemem iż ustawienie opcji AUTO powodowało, że mysz przestała być widoczna w Windows i DOS i jednocześnie powstawał konflikt ze starą sieciówką na złączu ISA. Proponowałbym ręczne przypisanie wartości dla obu portów, oto one :

COM1 - 3F8/IRQ4
    COM2 - 2F8/IRQ3
  • Poziom 19  
    Ok ! Próbowałem wszystkiego , na płycie są com 1i2 , lpt , grafika i muzyka . Znajde instalke do tej płyty , to moze cos da !
  • Poziom 22  
    Zdarzało się tak, że myszka podłączona do portu com 1 lub com 2 poprostu nie działała a w innym komputerze działała... Podmień myszkę. Zreinstaluj windows, spróbuj zainicjować myszkę ręcznie z dosu driverami msmouse albo qmouse (powinnienes na google znaleźć).

Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Artur k. napisał:

Sledzie z portami myszki były produkowane w dwóch wersjach, jedne były lutowane naprzemiennie, a drugie równolegle( naprzemienne to takie ze jeden kabelek szedł na dół a drugi na góre, a równoległe to takie w których kable kolejno szły w jednym rzędzie a następnie przy kóńcu przechodziły na drugi) oczywiście lutownia te były robione w gniazdach a nie przy wtyczkach do płyty.

Pozdrawiam

Zgadza się. Też kiedyś z com-em na śledziu walczyłem, a okazało się że był "inaczej" polutowany. Wersja radziecka czy co? 8O
  • Admin grupy audio
    nie radziecka

niweiedzieć czemu ale sledzie naprzemienne były używane najczęściej w płytach gł. firmy soyo (przynajmniej w innyc nie spodkałem).

Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Problem leży w myszce . dokładnie ma w firmie 4 stare komputery , które używają myszki na COM, właśnie padła mi jedna …i mam kłopot .. chodzi o to ze te stare płyty nie wykryją większości myszek , na moich komputerach działa myszki A4 tech ..lecz te stare wydania z dwoma przyciskami, …nie do kupienia teraz . Żadne przelotki i myszki czy tez sterowniki nic tu nie poradzą , te śledzie występowały w dwóch kierunkach …lecz łatwo to spr. Wystarczy zobaczy po której stronie jest plus….no nic powodzenia w szukaniu myszki ..inne rozwiązanie podłączyć USB .. na pewno jest miejsce na płycie .. można spr. Czy w biosie można je załączyć .. ..no nic do pracy pozdrawiam