Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka gorenje GSI 682 ES3 brak obiegu wody

markomiej 07 Lip 2010 07:26 2902 3
  • #1 07 Lip 2010 07:26
    markomiej
    Poziom 8  

Witam
    Zmywarka Gorenje GSI 682 ES3
    Programator mechaniczny
    Nie posiadam żadnego schematu.

Zmywarka uruchamia się po czym napełnia się wodą.
    Programator działa, woda ulega podgrzaniu.
    Problem polega na tym że woda w zmywarce jest na dnie i jakby nie była pompowana do dysz spryskowych.
    Podczas napełniania wodą, wlewa sie ona również przez jeden boczny otwór po prawej stronie (może to ciśnienie wody ale wątpię). Sprawdzałem silnik ale na ucho i pracuje. Po wyłączeniu zmywarki słyszę jak spadają obroty. Mam wrażenie że silnik za słabo kręci.
    Aha po rozkręceniu płyty bocznej widać przezroczystą rurkę do górnej dyszy. Nie pojawia sie w niej woda
    Może gdzieś nazbierało sie dużo syfu i sie coś zatkało?

Dziekuję za pomoc

0 3
  • #2 10 Lip 2010 10:59
    markomiej
    Poziom 8  

Jest diagnoza.
    Silnik sprawny ale łopatki nie kręcą.
    Silnik ma na zakończeniu zwykłą śrubę która się ślizga i nie napędza łopatek.
    Łopatki są zakończone płasko, czyli śruba chyba była zgrzana do łopatek.
    Myślę żeby jakimś dobrym klejem to potraktować, byle się do obudowy nie przykleiło.

Macie jakieś propozycje?
    Dziękuje

Pozdrawiam

p.s.
    napisałem post pod postem (zamiast edytuj) celowo by temat zwrócił na siebie uwagę.

Edit:
    Nie udało się...
    Musiałem wyciągnąć silnik z turbina. Próbowałem dwoma klejami i nic. Najgorsze jest to że turbina nie jest już w osi i to powoduje problem. Na początku zakreci kilka razy i puszcza. Inny problem że rozleciała sie wcześniej tulejka uszczelniająca w turbinie i teraz na pewno by przeciekała woda.
    Nowa częśc 464zł w "north".
    Decyzja, nowa zmywarka.
    Fajny Bosch jest za 1300 a moja zmywarka ma juz 7 lat! i na pewno będzie sie coraz więcej psuło

0
  • Pomocny post
    #3 15 Lip 2010 08:39
    zetfa
    Poziom 20  

Poszukaj pompę myjącą w sklepach internetowych oferujących części używane.Pozdrawiam.

0
  • #4 20 Mar 2012 10:55
    markomiej
    Poziom 8  

Zezłomowano zmywarke

0