Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LAPTOP ASUS karta WIFI atheros ar5b93 i Router LINKSYS WAG54

07 Lip 2010 11:05 4491 3
  • Poziom 11  
    Witam,
    posiadam Router jak w temacie i laptopa ASUS K51AE z kartą sieciową WIFI atheros ar5b93. Otóż mam problem z podłączeniem go przez WiFi. Sieć zostaje odnaleziona, konfiguracja karty Wifi w laptopie jest identyczna jak routera. Podczas próby połączenia wyskakuje monit, że nie można nawiązać połączenia. w Laptopie jest system Windows 7 Ultimate 64-Bit. Co może być powodem? hasła i typy zabezpieczeń są takie same jak na routerze, próbowałem już różnych kombinacji szyfrowania i zabezpieczeń i nadal bez skutku.
    Jeszcze widzę jedną z opcji...w routerze ustawić dostęp do sieci dla wszystkich (obecnie mam restrykcję na adresy MAC-ale tego nie chcę ruszać gdyż PS3 tego wymaga żeby w routerze wpisany był MAC karty PS3 -inaczej PS3 nie połączy się z siecią)- proszę o informację jak odczytać adres MAC karty sieciowej w laptopie (wpisanie ipconfig/all w wierszu poleceń wyrzuca mi adres tej karty (1A-.....)...ale przy wpisaniu go w konfiguracji routera i próbie zapisu ustawień wyskakuje monit że nie można takiego adresu MAC używać czy coś w tym stylu -teraz jestem w pracy i nie pamiętam dokładnie co to było). Myślę, że chodzi tu właśnie o adres MAC karty WiFi ale tak jak wcześniej pisałem, nie mogę go zapisać w routerze.
    Za wszelkie sugestie dziękuję.
    Pozdrawiam
    Bodek
  • Poziom 43  
    Cytat:
    ale przy wpisaniu go w konfiguracji routera i próbie zapisu ustawień wyskakuje monit że nie można takiego adresu MAC używać czy coś w tym stylu -teraz jestem w pracy i nie pamiętam dokładnie co to było). Myślę, że chodzi tu właśnie o adres MAC karty WiFi ale tak jak wcześniej pisałem, nie mogę go zapisać w routerze.

Podaj dokładną treść komunikatu gdy wrócisz z pracy do domu.
  • Poziom 11  
    Sprawdziłem ten komunikat i oto on: "Adres MAC nie może być adresem multicast"

Dodano po 1 [godziny] 15 [minuty]:

Usunąłem restrykcję na routerze dla adresów MAC i wifi działa. Tylko tak jak pisałem wyżej filtrowanie po MAC musi być ze względu na ps3 . Jak to pogodzić, dlaczego gdy wpisuje MAC karty WiFi zx laptopa wyskakuje ten komunikat "Adres MAC nie może być adresem multicast"?
    Proszę o pomoc

Dodano po 2 [godziny] 28 [minuty]:

teraz sprawa ma się następująco; Po skonfigurowaniu laptopa i routera w taki sposób : szyfrowanie WPA2 i bez ograniczeń co do MAC itd.... ; na laptopie mam sieć- jest połączenie (karta WiFi ma recznie wpisane IPv4(192.168.1.3), maskę (255.255.255.0), bramkę i dns (192.168.1.1-czyli adres routera)).
    Gdy włączyłem PS3 i zmieniłem w nim szyfrowanie z dotychczasowego WEP (bo na takim wcześniej chodziło-stary laptop był ustawiony na to właśnie zabezpieczenie) na WPA2 nie zmieniając innych ustawień (ip ręcznie ustawione na 192.168.1.4, maska 255.255.255.0, dns 194.204.159.1) sieć zginęła i na PS3 i na laptopie ( WiFi w laptopie pokazywało ograniczoną łączność-internetu nie było).
    Myślę, że trzeba powrócić do wpisania adresów MAC w routerze ale jak mam to zrobić z MAC'iem wifi laptopa? co z tym multipleksem?.
    Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Witam ponownie,
    Zrobiłem upgrade'a firmware w Routerze do najnowszego, zauważone poprawy, PS3 łączy się bez problemu z routerem , laptop również, lepszy zasięg sieci (wcześniej na ps3 mialem 40-45% teraz jest 50-80%), PS3 już nie potrzebuje wpisania i ustawienia w routerze by dopuszczał do sieci tylko wskazane Adresy MAC kart sieciowych-ta opcja jest wyłączona i net działa. Firmaware, które miałem poprzednio było wersją 1.00.1, teraz wrzuciłem najnowszy 1.00.19.
    W sumie temat do zamknięcia (ale wciąż nie mogę-nawet po upgrade'cie firmware ,wpisać i zapisać Adresu MAC karty sieciowej z laptopa-nadal wyskakuje komunikat adres mac nie może być adresem multipleks. Adres wpisuje poprawnie, nawet router ma funkcję by dodać adresy MAC kart sieciowych już połączonych i nadal to samo,multipleks.Problem nadaje się na nowy temat.

Pozdrawiam