Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Matryce laptopowe, które są kompatybilne z którymi ?

07 Lip 2010 12:29 2590 5
  • Poziom 8  
    Witam

Moje pytanie dotyczy różnych rozmiarów matryc począwszy od 7,8,8.9,10,11,11.1,12,13,14.1,15,15.5,15.6,16,17.1,18,19 a skończywszy na 20
    i laptopów Acer

Czy wiecie który rozmiar matrycy pasuje do jakiego typu złącza ??

Dajmy na to matryca 15,4 WXGA ma standardowe wejście 30 pinowie czy np. w matrycy 15,6 albo 14 cali jest tez 30 pin i bedzie pasowało ?

Chodzi mi o takie modele czy dajmy na to płyta głowna z matryca 18 calowa bedzie pasowala do 19 claowej itp.

Które gniazda są najbardziej uniwersalne i pasują do kilku rozmiarów matryc ?
  • Poziom 15  
    Jeśli zastanawiasz się, czy jest jakaś uniwersalne narzędzie do np. testowania matryc, to nie ma. W każdym razie nie ma do wszyskich matryc. Powód jest prosty. Zawsze znajdzie się producent, który udziwni sprawę i w najlepszym razie matryca nie ruszy. Ale można na kilku płytach z laptopów przetestować 95% modeli matryc. A kwestię kompatybilności/zamienników najlepiej sprawdzić w sieci.
  • Poziom 8  
    A podesłałbyś mi linka do tego ;) ? nie mogę odszukać która płyta główna z jakimi matrycami działać będzie.
  • Poziom 15  
    Podaj jakie dokładnie ma być zastosowanie.
  • Poziom 8  
    Jakie muszę mieć laptopy żeby odpalić powyższe matryce ?

Dajmy na to laptop acer 5520 z matryca 15,4 tam jest 30 pin tasiemka to powiedzmy przetestujesz... strzelam 15,6 matryce 15 calowa matryce itp.

Na laptopie np. Acer xxxxx z matrycą 18 calową jest tasiemka (strzelam) 40 pin i tam dasz rade przetestowac matryce 18,19 i 20 calową
  • Poziom 15  
    Najważniejsze są nie parametry płyty laptopa, ale parametry matrycy: kształt i liczba pinów gniazda do taśmy, rozdzielczość matrycy. Dalej są parametry, których nie znajdziesz na nalepce matrycy, a są ważne. Niektóre matryce mają standardowe złącze, ale połączenia sygnałowe są na innych pinach. Specjalistą od takich numerów jest Dell, czasem tak robi F-S. Są też laptopy z tak rzadko używanymi gniazdami, że nie opłaca się pod nie ustawiać.
    Druga ważna rzecz to karta grafiki w płycie. Najlepiej niezintegrowana, a ze średniej półki, żeby obsługiwała możliwie dużo rozdzielczości. Może mieć jakieś defekty, ale nie dotyczące obrazu.
    Jako standard do matryc 15,4 cala na 30pin mam płytę z Compala FL90. Na tej platformie testowałem matryce 13,3, 14,1 15,4 i 17cali w 3 rozdzielczościach od 1280 x 800 wzwyż. Do matryc HD (16 x 9) platformy testowej jeszcze nie mam, nie potrzebowałem. Nie próbowałem odpalać matrycy 15,6 na laptopie przystosowanym do matrycy 15,4. Może tu wypowie się ktoś inny?