Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

sprawność/cena baterii CR 2032

razorjack 07 Jul 2010 13:28 14496 7
    razorjack
    Level 11  
    Witam.

Ostatnio kupowałem baterię Maxell CR2030, u ślusarza powiedzieli mi 20pln/szt.
    w końcu kupiłem u zegarmistrza za 10pln/szt. - nadal drogo :/

w euroagd można znaleźć za ~5-6pln/szt.

podczas gdy na allegro cena jest już od 1pln/szt.

I tu moje pytanie, która cena za taką baterię jest najlepsza? :)
    oczywiście, im niższa, tym lepiej, ale z drugiej strony już się boję o jakość baterii za 1pln.
    Jakie jest Wasze zdanie/doświadczenie ?
    basstec
    Level 34  
    Kupuj firmowe i świeże, z długą datą ważności, niekoniecznie najtańsze.

PS: na allegro 1zł + 7 przesyłka? Sorry ale wolę kupić za 10zł w sklepie.
    razorjack
    Level 11  
    dzięki za odpowiedź, ale mało ona wnosi do tematu :(

czy zatem kupując baterię za 20pln w sklepie mam pewność że jest bardziej świeża/naładowana/firmowa niż taka za 10pln w sklepie 100m obok ?

czy baterie za 1-5pln nie są markowe/świeże (cały czas napisane maxell/gp itp)? czy na opakowaniu jest gdzieś podana data zapakowania?

btw
    jak chcesz być oszczędny, to trzeba pomyśleć
    5 baterii + przesyłka = 11pln (oblicz sobie ile możesz zaoszczędzić)
    lub 5 baterii i odbiór osobisty w centrum warszawy = 5pln
    cirrostrato
    Level 37  
    razorjack wrote:
    dzięki za odpowiedź, ale mało ona wnosi do tematu :(

czy zatem kupując baterię za 20pln w sklepie mam pewność że jest bardziej świeża/naładowana/firmowa niż taka za 10pln w sklepie 100m obok ?

Pewność to możesz mieć , że kiedyś umrzesz, nigdy nie wiadomo co się kupi bo dat produkcji na bateriach nie ma. Ostatnio w TESCO była przecena baterii (różnych) po 1zł/10szt, kupiłem ,,trochę'', działają super już trochę czasu nawet w zasilaniu pieca kąpielowego i aparacie foto. Zakup baterii to dość często loteria, kupuję zazwyczaj z niższej półki cenowej, prawie zawsze jest OK, jeśli jakiś problem to w zasilaniu aparatu do zdjęć (krótki czas działania).
    basstec
    Level 34  
    Kolego, jeżeli ta sama bateria kosztuje w jednym sklepie 20 a w drugim 10zł to trzeba kupić tańszą i tyle. Ale jeżeli np. za 10zł jest maxell a za 20zł duracell to w przypadku droższej płacisz za markę i na pewno też za jakość. Kontynuując bateria krzak ping-pong za 1zł z allegro vs maxell za 10zł vs duracell za 20zł chyba bym się skusił na duracella.

Co do dat przydatności do użycia kolego cirrostrato to każdy szanujący się producent taką podaje na opakowaniu.
    razorjack
    Level 11  
    wszystkie baterie (za 1pln, za 5pln, za 10pln, za 20pln) są maxella (przynajmniej tak mają napisane)

stąd ogólnie pytanie, czy zawsze taniej będzie znaczyło lepiej :)
    basstec
    Level 34  
    W takim, przypadku to wszyscy mają to samo.
    Ptolek
    Level 36  
    20zł za CR2032? Ostatnio płaciłem w sklepie elektronicznym 5zł i wydawało mi się, że to dużo :D (firma maxell).
    Natomiast mając do wyboru baterię za 20zł jednej marki i za 10zł drugiej marki, zakładając, że obie są markowe (czyli np. maxell i duracell) to w życiu nie wybrałbym tej za 20zł, bo skąd niby mam wiedzieć, że jest choć o 1% lepsza?