Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przegrywanie kaset VHS na DVD.

efish 24 Nov 2011 15:01 92283 81
 • #61
  xmaatx
  Level 10  
  Witam, kupiłem na pewnym serwisie aukcyjnym taki grabber do przegrywania kaset vhs na komputer:

  Przegrywanie kaset VHS na DVD.

  Wszystko ładnie podłączone magnetowid z grabberem, grabber z komputerem przez USB, dźwięk jest, obraz... właśnie obraz jest ale biało czarny. Da się coś z tym zrobić żeby był kolorowy?
 • #62
  Marchefka
  Level 1  
  Witam,
  mam pytanie: czy da się przegrać VHS na komputer przez telewizor z funkcją nagrywania? tzn. wideo podłączone do telewizora potrafiącego nagrywać to co odtwarza na zewnętrznym nośniku podłączonym przez USB i z tego nośnika przenieść na komputer. Konkretnie chodzi o telewizor Samsung UE46D8000. Wiem że są prostsze sposoby, ale nie mam karty tv ani grabbera ani nagrywarki DVD, a telewizor i tak kupuję.
 • #63
  Bilun
  Level 2  
  Mam pytanie. Teraz 1,5h filmu (zapisanego .avi) zajmuje nie całe 60GB. Chciałbym to jakoś prze konwertować tylko nie wiem na jaki format. Myślę nad MPEG-2, divx. Żeby dało to się nagrać na płyte. Najchętniej wybrał bym .avi, gdyż większość filmów mam takiego formatu. Tylko czy tak się da (z .avi na .avi)? Jaki format polecacie i jaki program? (darmowy)
 • #64
  Enjay
  Level 10  
  Witam ! ! !

  Z darmowych to np. VirtualDub, FormatFactory

  Pozdrawiam
 • #65
  eryk100
  Level 12  
  xmaatx sprawdź standard kodowania kolorów nagrania VHS. Porównaj z standardami obsługiwanymi przez ten grabber. Na świecie są trzy standardy: SECAM, PAL i NTSC (kilka odmian).
 • #66
  KrisPier
  Level 15  
  Witam posiadam magnetowid SONY SLV-282EE oraz kartę w kompie WinFast TV2000 XP, magnetowid posiada tylko wy/we composite video, czy jest sens robić przejściówkę composite video do S-video żeby to właśni nim podłączyć do karty TV (karta ma oba wejścia)?
 • #67
  Pablo1964
  Moderator
  Nie ma.
 • #68
  KrisPier
  Level 15  
  Tak też myślałem dzięki Pablo1964
 • #69
  yahhoo
  Level 12  
  Witam!
  Posiadam kartę TV WinFast TV2000 Expert WDM którą można podłączyć od razy do złączą karty dźwiękowej na płycie głównej i tam sposobem dźwięk zgrywać bezpośrednio przez kartę TV niestety nie mogę obczaić takiego złącza na mojej płycie głównej która jest bardzo uboga Intel D41676. Czy jest możliwość podpięcia do niej bezpośrednio karty TV
 • #70
  RO9
  Level 11  
  Wuwu70 wrote:
  kj1 wrote:
  Na płycie dvd jest format mpg2 z tego co pamiętam z rozdzielczością 720x576.
  To i tak dużo więcej niż z kasety VHS (tam jest tylko 240 linii) czyli rozdzielczość 320x240.


  Najwygodniejszą metodą zgrywania według mnie to korzystanie z nagrywarki DVD z twardym dyskiem. Zgrywamy materiał na twardy dysk. Montujemy przez dzielenie, dodawanie markerów, ukrywanie niepotrzebnych partii, a następnie wypalamy na DVD.
  Podczas nagrywania z dysku twardego na płytę DVD nie tracimy jakości bo materiał nie podlega rekompresji i jest zapisany w takiej postaci jak został zgrany z materiału źródłowego.

  Stosowanie kart przechwytujących analogowy sygnał AV w komputerze rzadko daje lepsze rezultaty i jest dużo bardziej pracochłonne. Daje więcej możliwości przy montażu. W zastosowaniach amatorskich często kończy się zniechęceniem.
  Formułując wniosek końcowy - najwygodniejszą metodą zgrywania według mnie to korzystanie z nagrywarki DVD z twardym dyskiem.


  Całkowicie się z tą wypowiedzią zgadzam. Posiadam kartę Pinnacle DC10+ Są kłopoty prawie ze wszystkim. Problem to instalacja sterowników na coraz nowszych kompach. Kolejny problem to kodeki. Karta koduje sprzętowo w mjpeg, jeśli karty w kompie nie ma (np. laptop) to trzeba instalować kodeki programowe (płatne). Kolejna przeszkoda to usuwanie przeplotu, aby się bez ząbków na telewizorze oglądało.
  Serdecznie zatem odradzam wszelkie karty.
  Natomiast nagrywarka DVD z HDD to jest to. Siedzi się w fotelu jak panisko, steruje pilotem, edytuje co do klatki i wypala się płytki :)
  Ważne jest aby był magnetowid z wyjściem S-Video, wtedy osobno "idzie" luminancja i chrominancja. Natomiast podawanie sygnału przez "żółty chinch" (composite video) powoduje (wyraźnie zauważalne moim zdaniem) pogorszenie jakości. Co do złącza Euro może być różnie. Może ono przesyłać osobo sygnały RGB i luminancję ale sprawa może być trochą bardziej skomplikowana, bo tam też jest przewidziane przesłanie sygnał "composite video" i może zaistnieć sytuacja, że jakość sygnału uzyska się identyczną, jak przesłaną przez "żółty chinch". Pewnie zależy to od specyfiki konkretnych, połączonych urządzeń oraz użytych kabli czy przejściówek.
  Mam oprócz VHS też sporo nagrań S-VHS-C, odtwarzam z kamery, jakość - całkiem, całkiem. Trzeba wszystko pozrzucać na płytki a obrazy plytek umieścić jeszcze gdzieś na HD lub RAID, bo za kilka lat nagrania z taśm będą trudne do odtworzenia, już spotykam się z sytuacjami (u znajomych), że taśma nie nadaje się do niczego.
  Pozdrawwiam wszystkich i życzę sukcesów.
 • #71
  Mirekx2
  Level 2  
  Witam,
  miałem Pinnacle 9 i 10. Obydwie karty ciągle sprawiały problemy. System się wieszał w trakcie przechwytywania i w kompie musi być wszystko wyłączone co możliwe, łączenie z zegarem na pasku. Jeszcze innym rozwiązaniem jest dygitalizacja nagrania vhs i montaż we własnym zakresie - przegrywanie vhs na dvd.
 • #72
  tomek724
  Level 1  
  Dragas wrote:
  To może właśnie wygładzenie obrazu.
 • #73
  herek1
  Level 2  
  Witam.Mam pytanie odnosnie przegrywania kaset vhs na dvd czy laptopa.Zakupilem dzisiaj logilink VG0001 grabber .podłączylem wszystko ,zainstalowalem plytke instalacyjną .wszystko jest ok poza tym ze obraz w tv leci kolorowy a ja na lapku mam czarno bialy i tak tez nagrywa .podobnie jest z dzwiekiem w tv jest a na lapku go brak (chociaz po nagraniu okazalo sie ze jest to spoko)ale co z tym obrazem mozna cos z tym zrobic .Moje podlaczenie:laptop logilink z magnetowidem,magnetowid z tv ,wszystko za pomocą chinczi.Prosze o pomoc
 • #74
  kj1
  Electrician specialist
  Sprawdź w jakim systemie masz ustawione nagrywanie. Powinien być PAL.
 • #75
  pioszczep
  Level 1  
  Postanowiłem zarchiwizować swoją taśmotekę video i zgrać materiał do dvd. W tym celu kupiłem "Video grabber" MT4169. Zainstalowałem sterowniki i oprogramowanie.... i tu pojawił się problem a mianowicie:
  Następuje przechwycenie obrazu ale nie dżwięku. W programie jako żródło dżwięku wskazany jest mikrofon i w żaden sposób nie mogę tego zmienić.
 • #76
  herek1
  Level 2  
  Witam.w jakim formacie zgrywac te kasety VHS na Laptopa zeby nie stracic na jakosci nagrania?
 • #77
  Kleksia
  Level 1  
  Do zgrania materiału z VHS na DVD polecam podłączenie magnetowidu do nagrywarki dvd z wbudowanym dyskiem poprzez kabel euro. Sama tak właśnie zgrywałam swoje nagrania. Jeśli nagranie na vhs jest we w miarę dobrej jakości, tzn. ostre, dobre kolory, czytelne (czyli brak zakłóceń dostrajania taśmy) to przy ustawieniu lepszego trybu nagrywania (2,5 godz; 2 godz; 1 godz) powinno się bardzo ładnie zgrać. Dobrze też, jeśli magnetowid ma odpowiednią opcję do poprawienia jakości odtwarzanego materiału z kasety - mój magnetowid JVC ma opcję EDIT w ustawieniach (wyostrza ona obraz, dzięki czemu nie jest taki rozmyty w odbiorze na dvd). Jeśli natomiast nagranie na VHS jest w trybie long-playa to mogą być problemy z dostrojeniem obrazu - najlepiej odtwarzać takie kasety na magnetowidzie, na którym były nagrywane.

  Kolejna sprawa to edycja materiału na dysku nagrywarki. Każda nagrywarka dvd z wbudowanym dyskiem takie opcje posiada. Można trochę przyciąć nagranie - zakładki.

  Jednakże ostateczną edycję polecam robić na komputerze. Materiał z dysku nagrywarki kopiujemy na płytę RW (wielokrotnego nagrywania, żeby można było skasować). Z płyty RW przenosimy na dysk komputera przy pomocy programu DVD Decrypter - polecam ustawić w opcjach program tak, by zgrywał każdy film jako całość (jeśli film ma 2 godz. z kawałkiem to program powinien go tak zgrać - niezależnie od tego, czy będą to 3 czy 4 GB), a nie dzielił na mniejsze pliki (po ok. 500 mb lub 1 gb - takie vob-y nagrywają nagrywarki na płytach). Program przenosi materiał z płyty RW na dysk komputera bez straty jakości - tak, jak zresztą nagrywarka zgrywa ze swojego dysku na płytę RW. Kolejnym punktem jest program VideoReDo TVSuite V4 - konieczna pełna wersja, tyle że jest płatna, więc trzeba poszukać scrackowanej. Wersja testowa zapisuje jedynie 30 min pliku wynikowego. Program służy do dokładnego zedytowania reklam i zakładek - edytuje co do stopklatki i zapisuje plik wynikowy w formacie mpg. Ostatni punkt to program DVD Lab Pro 2 - też konieczna wersja pełna. Program służy do przygotowania płyty dvd, ze swoim własnym menu.

  Moderated By Pablo1964:

  3.1.1. Zabronione jest jakiekolwiek udostępnianie za pomocą Forum materiałów uzyskanych nielegalnie, bądź w sposób sprzeczny z obowiązującym prawem.
  Za propagowanie piractwa udzielam ostrzeżenia.

 • #78
  Atreyu
  Level 22  
  Kleksia wrote:
  (...)konieczna pełna wersja, tyle że jest płatna, więc trzeba poszukać scrackowanej.


  To chyba nie najlepsza porada na tym forum ...

  Mamy połowę 2013 roku i zgrywanie czegokolwiek do MPEG-2 to anachronizm. Porady dotyczące stacjonarnych recorderów DVD i ich uproszczonych algorytmów kompresji "on the fly" były dobre kilka lat temu ale nie dziś. Obecnie prawie każdy telewizor, odtwarzacz BR, odtwarzacz sieciowy czy oczywiście PC bez problemu poradzi sobie ze strumieniem H.264, który o lata świetlne wyprzedza archaiczny MPEG-2. A na horyzoncie pojawił się już jeszcze wydajniejszy H.265...

  Obecnie do zgrywania pozostałości VHS'owych używam już wyłącznie PC. Zgrywanie na framegrabberze USB/PCI ze współczesnym chipsetem jest w zasadzie bez zarzutu. VHS zgrywam zawsze w 1/2D1 czyli 352x576/50i Kompresja do MJPG w locie za pomocą enkodera VfW ffdshow. Na koniec konwersja do x.264/AAC za pomocą darmowego VidCodera lub HandBrake. Kodowanie strumienia z przeplotem wymaga ręcznego dopisania jednego polecenia do stringu inicjującego enkoder x.264. Końcowy plik zapisuję w kontenerze matroski. Przy przepływności około 1Mbit (2 przebiegowy VBR) video i 80kbps AAC stereo (w wypadku mono śmiało można dać 56kbps) uzyskany plik na TV wygląda i brzmi dokładnie tak jak obraz przy bezpośrednim odczycie taśmy. Oczywiście, jak ktoś chce taki plik nagrać na DVD to nic nie stoi na przeszkodzie, jednak ja odszedłem od fizycznych nośników na korzyść 5TB macierzy HDD/RAID i odtwarzacza sieciowego spiętego z domowym LAN'em.

  Maciek.
 • #79
  PolandMET
  Level 11  
  Witam
  Mam taki smieszny grabber GR1 w formie mena na USB z wyprowadzonymi chinchami. Niestety po podlaczeniu do niego kamery VHS-C celem odtworzenia materialu mam tylko dzwiek. Nie mam niestety magnetowidu. Czy z kamery jest szansa to zgrac ? Uzywam Corel Video Stidio
 • #80
  Kenema
  Level 14  
  witam, odświeże trochę temat.
  Na dzień dzisiejszy czego użyć w domowym zaciszu do zgrania kaset VHS na DVD? Posiadam laptopa, magnetowid albo kupię jakiś używany ale pożyczę od kogoś. Oczywiście chodzi o to żeby nie tracić na "jakości" VHS. A co do obróbki itp. to rozumiem że różne programy i można polepszyć jak ma się trochę czasu i chęci!?
  Po za tym tak wyjdzie taniej niż dawać kasety do jakiś firm które zajmują się przegrywaniem filmów z VHS do DVD?
 • #81
  KOCUREK1970
  Network and Internet specialist
  Kenema wrote:
  Na dzień dzisiejszy czego użyć w domowym zaciszu do zgrania kaset VHS na DVD

  Grabbery do przechwytywania obrazu i dźwięku.
  Kenema wrote:
  Oczywiście chodzi o to żeby nie tracić na "jakości" VHS

  Najczęściej te sprzęty są w kształcie pena, więc po wielkości tego wynalazku nie spodziewaj się cudów w specyfikacji technicznej.
  Kenema wrote:
  A co do obróbki itp. to rozumiem że różne programy i można polepszyć jak ma się trochę czasu i chęci!?

  Co niby chcesz polepszyć w obrazie PAL, bardziej ma tu znaczenie w jakim stanie technicznym jest sama kaseta i materiał na niej nagrany.
  Kenema wrote:
  Po za tym tak wyjdzie taniej niż dawać kasety do jakiś firm które zajmują się przegrywaniem filmów z VHS do DVD?

  Taniej na pewno, co do reszty, trudno powiedzieć.