Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Atari 800XL - Martwy , objaw czarnego ekranu na telewizorze.

unitrax 07 Lip 2010 19:04 869 0
  • #1 07 Lip 2010 19:04
    unitrax
    Poziom 9  

Wpisując w forumową wyszukiwarkę symbol 800XL nic ciekawego nie znalazłem w tej sprawie .

Wiem że jest tutaj wiele osób zajmujących się w dawnych czasach ( fanatycy również dziś ) tymże komputerem . Sądzę niniejszym iż znajdę rozwiązanie mojego problemu .

Otóż po podłączeniu do zasilania i uruchomieniu komputera świeci się na czerwono dioda w prawym dolnym rogu - gdy połączę kablem wyjście modulatora RF , z wejściem antenowym telewizora - telewizor wyszukuje kanał i znajduje zamiast standardowego okna startowego BASIC jedynie czarny ekran - a sygnał ten , jestem pewien że pochodzi z tego komputera .

W internecie wyszukałem informacje że może to być wynika uszkodzenia pamięci ram , ponieważ w tym modelu była to dosyć częsta przypadłość .
    Moje pytania są następujące :

- Czy to rozwiązanie problemu jest pewnikiem , może są inne przypadłości tegoż komputera dające w efekcie czarny obraz.

- Czy istnieją w dniu dzisiejszym łatwo dostępne zamienniki pamięci do tego modelu ? A jeśli już jesteśmy przy wymianie pamięci , to może warto pokusić się o jej rozbudowę ( z 64 Kilobajtów do 256 Kilobajtów ) .

Wszystkie rady są mile widziane ponieważ nie wiem co z tym fantem zrobić .

Pozdrawiam , Unitrax.

0 0