Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Daytek DT-1531D - problem z ostrością i jasnością

alcon_x 02 Wrz 2004 17:20 1013 4
  • #1 02 Wrz 2004 17:20
    alcon_x
    Poziom 14  

Obraz na monitorze jest rozmazany, szczególnie przy krawędziach ekranu. Przy pomocy potencjometru SUB-CON mogę ustawić dobrą ostrość, ale obraz jest wtedy dość ciemny. Gdy próbuje ustawić jasność potencometrem RY621 obraz znów staje się niewyraźny. W żaden sposób nie mogę ustawić obrazu, żeby był jasny i wyraźny. Co może być uszkodzone?

0 4
  • #2 02 Wrz 2004 21:24
    lazaro
    Poziom 15  

Witam !
    Nie znam tego monitora ale
    każdy ma trafo powielacz a na nim 2 do 3 potencjometrów
    jak pamiętam dolny do jasności kolejne dwa do ostrości
    można nimi dowolnie kręcić aby uzyskać efekt ok.
    Jak to niepomoże to zostaję sprawdzić zasilanie wzmacniacza wizjii to na kiniolu ze schematem
    jak nap ok. to albo scalaczek albo ustawienia punktu czerni to można peerkami na płytce przy kiniolu lub bardziej zaawansowanie doklejać rezystorki na płyteczce
    Zostaje poczwiczyć
    Pozdrawiam
    lazaro

0
  • #3 14 Wrz 2004 10:29
    władziowek
    Poziom 18  

Witam.
    Masz prawdopodobnie zwarcie w kineskopie między S2 i S3
    Możesz spróbować przepalić to zwarcie strzelając wysokim.
    Zdejmij PK odłącz przewód wn ostrości od podstawki i podłącz do kinola do styku S2 a S3 podłacz do masy i włącz na chwilę monitor ,powinno być widoczne wyładowanie w kineskopie.
    Jak będziesz miał szczeście to usuniesz to zwarcie i kinol będzie sprawny.
    pozdr.

0
  • #4 14 Wrz 2004 19:45
    Connor MacLeod
    Spec od monitorów

Wg mnie kręcisz nie tym co trzeba - to tak na początek. Pierwszy pe-erek służy do regulacji kontrastu, a drugi do jasności. Do regulacji służą potencjometry na trafopowielaczu. Aby wyregulować ostrośc interesują cię pokrętła opisane focus.

0
  • #5 21 Wrz 2004 20:02
    lazaro
    Poziom 15  

Witam!
    Zobacz jeszcze jak z kąd dochodzi napięcie do G2 może można je zwiększyć dokładając rezystor.
    Ostatnio przy bardzo ciemnym obrazie i wszystkich regulacjach na max pomogło
    Pozdrawiam
    lazaro

0