Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Półautomat spawalniczy przerobić na spawarkę na elektrody

07 Lip 2010 20:03 5162 11
  • Poziom 9  
    Witam

Mam półautomat spawalniczy Kemppi Kempomig 4000W, no i mam pytanie czy da się przerobić na spawarkę na elektrodę, albo trzeba coś do kupić... sam nie wiem szukałem na ten temat i nic.
    Nie chciałem sam sprawdzać czy idzie bo części zamienne są bardzo drogie a nie chcę czegoś spalić.
  • Moderator Samochody
    Nie da się. Masz półautomat bardzo dobrej firmy, po co ci spawarka elektrodowa? Tzn. teoretycznie się da, praktycznie nieopłacalne - wtedy to nie będzie ani mig, ani spawarka tak naprawdę.
  • Admin DIY, Automatyka
    Widzisz, większość ludzi chce odwrotnie przerobić :) Półautomat ma trochę za niskie napięcie jak na elektrodę to też będzie gorzej spawać. Przeróbek żadnych nie trzeba robić.
  • Poziom 9  
    Chcę przerobić bo już mam jeden półautomat firmy OZAS-ESAB i wiem, że jest niezawodny.

Zadałem to pytanie bo na podajniku jest przełącznik i jest narysowana rączka od elektrody, jak przełączę to wyświetlacz od posuwu drutu gaśnie a w miejsce gdzie ustawia się napięcie(V) spawania wskakuje natężenie(A) gdzie można ustawić.
    No i myślałem, że się da coś z tym zrobić....
  • Poziom 26  
    Czy po przełączeniu na MMA pojawia się napięcie na końcówce drutu bez naciskania przycisku w uchwycie (tzn czy bez naciskania przycisku da się "spawać")? Jeśli tak to wystarczy zrobić przewód spawalniczy, który z jednej strony będzie miał wtyk euro a z drugiej strony uchwyt na elektrodę i sprawa załatwiona.
  • Poziom 9  
    Sprawdzę to ale niestety dopiero jutro i dam znać co i jak.
    Ale koło wtyku euro z przodu jest jakaś wtyczka i czy przypadkiem nie jest to powiązane z spawaniem na elektrodą ale na początku sprawdzę to co napisałeś.
    A tak z ciekawości co to jest te MMA bo na spawarce (źródło prądu) jest potencjometr ale jest tak schowany, że można tylko ze śrubokrętem go przestawić i pisze nad nim MMA.
  • Poziom 26  
    MMA to właśnie spawanie elektrodą otuloną. To gniazdo z boku wygląda jak typowe gniazdo spawalnicze? Takie jak tu?
  • Użytkownik usunął konto  
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Autor napisał:
    Cytat:
    Mam półautomat spawalniczy Kemppi Kempomig 4000W, no i mam pytanie czy da się przerobić na spawarkę na elektrodę

Nic nie trzeba przerabiać, gdyż ta spawarka (inwerterowa) posiada fabrycznie możliwość spawania metodą MMA (elektrodą otuloną).
  • Poziom 9  
    Instrukcja jest ale wszystkich językach prócz polskiego.
    Coś czuję, że muszę dokupić rączkę spawalniczą z kemppiku i wszystko będzie ok.
  • Poziom 9  
    Sprawa wygląda następująco :)
    Wystarczy przełącznik dać na MMA i przewód prądowy(+) który jest podpięty pod podajnik, odłączyć go i podłączyć do rączki spawalniczej i można spawać:]
    Dzięki za wszystko.
  • Użytkownik usunął konto