Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

1,4 HDI, 206, EDC16C34, Czujnik wysokiego ciśnienia

07 Lip 2010 20:39 5228 5
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie
    Mam problem. Po zapaleniu żółtej kontrolki oznaczającej problem z silnikiem udałem się do ASO Peugeota na diagnozę. Okazało się że jest problem z czujnikiem wysokiego ciśnienia w pompie. Błąd obwodu regulacji wysokiego ciśnienia oleju napędowego. Ciśnienie w kolektorze ciśnieniowym niższe. (Ciśnienie w rail 203 bar, wartość zadana ciśnienia 674 bar). W związku z tym mam pytanie czy wymieniać całą pompe z czujnikiem, czy sam czujnik (to i to Boscha). Ponoć osobno nie ma czujników ale można w serwisie boscha kupić. Czy to ma sens? Czy pompe regenerowaną? Zaznaczam ze czujnik to wydatek rzędu 400-600pln, natomiast pompa 4000pln :cry: Proszę o pomoc, kto miał podobny problem. Pozdrawiam.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 15  
    MarcinFZ napisał:
    Po zapaleniu żółtej kontrolki oznaczającej problem z silnikiem

Na dobry początek pytanie. Ile z grubsza kilometrów przejechałeś od ostatniego tankowania do zapalenia się żółtej kontrolki?
  • Poziom 26  
    Pewnie chodzi o regulator ciśnienia ,jeżeli w ASO sprawdzili co trzeba to jest do wymiany.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Dziękuję za pomoc. Rzeczywiście winna była nieszczelność instalacji ( lewe powietrze) oraz wymiana regulatora. Póki co pomogło. Zobaczymy jak będzie dalej. Koszt 400 pln. (w serwisie bosch). W ASO zawołali 2500 (masakra :)) Pozdrawiam Wszystkich.