Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
AdexAdex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta graficzna MSI GF N9800GT MD512 nie uruchamia się

07 Lip 2010 20:40 1837 4
  • Specjalista d/s ochrony radiologicznej
    A więc ( ;) ) tak:
    1. Karta graficzna - jak w temacie (512 MB DDR3) - nowa
    2. pł gł. MSI K9VGM-V
    3. Procesor Athlon 64X2 5000+
    3. Ram 1 GB (667 MHz Goodram)
    4. Zasilacz Chieftec GPS-450AA-101A
    5. 2 HDD (ata i sata)
    6. DVD-RW i DVD-R (ata)
    7. Monitor Yiiama ProLite 1902S (złącze DVI)
    Po zainstalowaniu przedmiotowej karty, komputer się uruchamia, system się ładuje - niestety monitor zgłasza "No signal".. - złącze DVI.
    Na złączu D-sub jest to samo (inny monitor). Wentylator na karcie załącza się.
    Stara karta (Palit 7600GS) chodzi bez problemów...

Sterowniki odinstalowywane, stara karta usuwana, bios resetowany..

Czy to jest uszkodzenie karty, czy zasilacz za słaby (?? - piszą przy niej, że linia 12V min 26A - ten chieftec daje sumarycznie bodajże 29A).

Karta jest kompatybilna z tą płytą..

Aaa - system to XP Sp2 (+niektóre poprawki z SP3)
    bios resetowany zworką (~1min)
  • AdexAdex
  • Poziom 33  
    Wyświetlany jest obraz w post / bios
    Zasilanie podłączone.
    Uruchom w trybie awaryjnym.
  • AdexAdex
    Tak jak napisałem - monitor sygnalizuje "no signal" - dotyczy również bios-u..
    (jakby się pojawiało coś w biosie to by nie zakładał tematu..)
    I jeszcze jedno - karta (N9800) nie wymaga dodatkowego zasilania..
    Sprawdzałem - jest kompatybilna z tą płytą.
    Bios - ostatni jak MSI wypuściła dla tej płyty (inaczej procek by nie wstał)...

08.07
    Dzisiaj karta sprawdzona na innym kompie - wstaje... Zgłupiałem.. Sprawdzę jeszcze na innym zasilaczu...

No więc tak... Podmiana zasilacza nic nie dała. -Karta (i reszta) zachowuje się tak jak przedtem - czyli - zero reakcji monitora, przechodzi procedurę POST pozytywnie (??) - sygnalizując to jednym "piknięciem" - następuje ładowanie systemu.. Zauważyłem natomiast (chyba wczoraj byłem za bardzo wkurzony..), że w trakcie procedury POST (przed sygnałem ukończenia), systemowy "buzzer" wydaje 7 podwójnych "puknięć" (nie można określić tego "pikaniem").. Niestety nie znalazłem nic na temat takich dźwięków... (bios Phoenix-Award)
    Naprawdę już zgłupiałem...
    Czy nikomu nic nie przychodzi do głowy??
    Dziś rano "dałem cynk" do MSI Polska - "problem potwierdziliśmy. Odezwiemy się jak go rozwiążemy.." To tak w skrócie.

Tematu nie zamykam - dopiszę co i jak jak dostanę odpowiedź...
    Dziś rano dostałęm odpowiedź z MSI-Polska (po ich "konsultacji z MSI Global ;) ), że "nie wiadomo kiedy (czytaj - raczej nie) rozwiążemy problem).
    Tak więc (jak dla mnie) wiadomo już na pewno, że przedmiotowa karta nie jest kompatybilna z płytą k9vgm-v, wbrew temu co jest do tej pory na stronach internetowych.
    Temat zamykam