Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chłodzenie lampy plazmowej (zasilanie wiatraczka)

suszonek 07 Lip 2010 20:48 986 4
  • #1 07 Lip 2010 20:48
    suszonek
    Poziom 8  

Witam mam problem z zasilaniem wiatraczka chłodzącego tranzystor w mojej lampie plazmowej. A mianowicie boje się go podłączyć bezpośrednio pod transformator zasilający ponieważ według mnie spali się on. I tak się zastanawiam czy mogę go podłączyć w to miejsce?:
    Chłodzenie lampy plazmowej (zasilanie wiatraczka)

W odpowiedzi prosił bym o napisanie czy wiatraczek się spali po podłączeniu bezpośrednio do transformatora oraz czy mogę go podłączyć w tamto miejsce?

0 4
  • #2 07 Lip 2010 20:59
    Radzio M.
    Poziom 32  

Jeżeli wiatrak jest przystosowany do napięcia przemiennego o danej wartości to nie powinien ulec uszkodzeniu.

0
  • #3 07 Lip 2010 21:20
    suszonek
    Poziom 8  

A czy mogę go podłączyć w to zaznaczone miejsce (FAN)??? Ponieważ według mnie wiatraczek z komputera może tego nie wytrzymać natężenia z transformatora toroidalnego 50w.

0
  • #4 07 Lip 2010 21:40
    djandriu
    Poziom 27  

Podłączaj bez obaw , tym bardziej że na płytce jest stabilizator... wiatraczek pobierze sobie tylko tyle ile potrzebuje tj 0.10 - 0.15A ...
    Pozdrawiam

0
  • #5 07 Lip 2010 21:44
    vonar
    Poziom 28  

Co do złącza "FAN"... Czym jest IC2? Zapewne stabilizatorem, ale jakim? Jeśli to 7812 (a zakładam, że właśnie tak jest) to typowy wentylator komputerowy (12VDC) będzie miał idealne warunki.

To taki wielki wysiłek spojrzeć na spis elementów i naklejkę wentylatora?

0
  Szukaj w 5mln produktów